MEN: prawie 435 tys. uczniów weźmie udział w koloniach, obozach i półkoloniach dla dzieci

Kuratorzy zatwierdzili ponad 13 tys. zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tegorocznych wyjazdach, koloniach, półkoloniach i obozach ma uczestniczyć prawie pół miliona dzieci.

Firmy organizujące letnie wyjazdy dla dzieci obawiały się, że w związku z pandemią koronawirusa nie będzie chętnych na udział w koloniach czy obozach. Okazuje się, że niepotrzebnie. MEN poinformowało, ilu uczniów będzie uczestniczyć w zorganizowanym tegorocznym letnim wypoczynku.

Obozy i kolonie wyjazdowe oraz stacjonarne półkolonie odbywają się i w sumie łącznie skorzysta z nich prawie 435 tys. uczniów

- powiedziała rzeczniczka MEN Anna Ostrowska, cytowana przez serwisy.gazetaprawna.pl. - W bazie wypoczynku znajduje się obecnie ponad 13 tys. zgłoszeń zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. Wciąż pojawiają się nowe zgłoszenia, dlatego liczby te cały czas się zmieniają - podkreśliła. 

Jak będą wyglądały obozy i kolonie dla dzieci 2020?

Przedstawiciele MEN już podczas konferencji 19 maja zapowiedzieli, że przy specjalnych obostrzeniach będzie można zorganizować obozy i kolonie dla dzieci. Ostrowska przypomniała zaś: - Bezpieczeństwo dzieci i opiekunów jest dla nas najważniejsze. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowaliśmy wytyczne dla organizatorów wypoczynku. Opisaliśmy w nich szczegółowe procedury, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie ryzyka zakażenia wśród uczestników, a także opiekunów.

Wytyczne dla organizatorów obozów i kolonii dla dzieci znajdują się na stronie wypoczynek.men.gov.pl/. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników wyjazdy, firmy organizujące wypoczynek mają obowiązek podać w zgłoszeniu m.in. dane o miejscu wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, o warunkach sanitarno-higienicznych, liczbie uczestników, zatrudnionej kadrze i o programie pracy z dziećmi. Muszą również zapewnić dostęp do opieki medycznej. Zobacz szczegóły w artykule: Jak będą wyglądały kolonie i obozy dla dzieci? Są wytyczne GIS dla organizatorów.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?