500 plus na wakacje. Kiedy można spodziewać się pieniędzy? Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podała datę

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapewniła, że systemy ZUS i Polskiego Organizacji Turystycznej są gotowe, aby wypłacić pierwsze pieniądze ze świadczenia 500 plus na wakacje.

500 plus na wakacje dla dzieci

Bon turystyczny 500 plus na wakacje dla dzieci jest pomysłem prezydenta. Andrzej Duda ogłosił go 6 czerwca podczas jednego z wieców. Ministerstwo Rozwoju popiera świadczenie i nie wyklucza kolejnych form wspierania polskiej branży turystycznej.

Program zakłada przekazanie rodzicom dzieci do 18. roku życia jednorazowej pomocy w postaci bonów o wartości 500 zł (na każde dziecko). Pieniądze można wydać jedynie na wsparcie polskiej branży turystycznej. W przypadku dziecka niepełnosprawnego dodatkowe świadczenie należy się też opiekunowi. Bon ma mieć postać kodu elektronicznego. Będzie można zrealizować go wyłącznie w firmach turystycznych. Bazę ośrodków wypoczynkowych, hoteli, obozów młodzieżowych, gospodarstw agroturystycznych czy klubów sportowych ma stworzyć Polska Organizacja Turystyczna.

Bon turystyczny. Kiedy można spodziewać się pieniędzy?

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz została zapytana przez serwis Money.pl o bon turystyczny. Na pytanie, czy może zagwarantować, że bon 500 plus zostanie wprowadzony w życie w tym roku, odpowiedziała: 

Mogę z całą pewnością powiedzieć, że systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz systemy Polskiej Organizacji Turystycznej są gotowe do tego, aby 26 lipca wypłacić pierwsze świadczenia

Wicepremier w rozmowie z Money.pl powiedziała, że najprawdopodobniej ustawa zostanie uchwalona podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (15 lipca 2020).

Zapewne pan prezydent podpisze go niezwłoczne, ponieważ to była jego inicjatywa. Zatem jeszcze w ciągu tych wakacji będzie można skorzystać z wypoczynku, płacąc cyfrowym, nowoczesnym bonem turystycznym 

- stwierdziła Emilewicz.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020? "Ważniejsze byłoby obniżenie podatków"
Więcej o: