Matura 2020: Ostatni dzień egzaminów maturalnych [ARKUSZE]

Matura 2020: Dziś ostatni dzień egzaminów. Sprawdź, z jakimi przedmiotami zmierzyli się uczniowie i jakie zadania czekały na nich w arkuszach z popołudniowej sesji egzaminacyjnej.

Matura 2020: Co dziś zdawali uczniowie?

Ostatni dzień matur pisemnych przypadający w tym roku na 29 czerwca 2020 jest intensywny pod względem ilości przeprowadzanych egzaminów. Przede wszystkim jest to dzień, w którym z maturami zmierzą się uczniowie, którzy postanowili zdawać wybrane przedmioty w języku obcym:

  • matematyka w języku obcym rozpoczęła się o 9:00
  • historia w języku obcym rozpoczęła się o 10:35
  • geografia w języku obcym rozpoczęła się o 12.10
  • biologia w języku obcym rozpoczęła się o 13.45
  • chemia w języku obcym rozpoczęła się o 15.20
  • fizyka w języku obcym rozpoczęła się o 16.55.

Dziś do matur przystąpili także uczniowie, którzy wybrali możliwość zdawania języka mniejszości narodowej. O 14.00 do rozwiązywania zadań na poziomie rozszerzonym przystąpili abiturienci, którzy zadeklarowali zdawanie:

  • języka ukraińskiego
  • języka białoruskiego
  • języka litewskiego.

Arkusze maturalne z dzisiejszej sesji egzaminacyjnej

Poniżej znajdziesz odnośniki do arkuszy, z którymi dziś zmierzyli się tegoroczni maturzyści. Zobacz, jakie zadania czekały na nich na poszczególnych egzaminach:

Matura 2020: Kiedy wyniki? czy będą poprawki?

W bieżącym roku szkolnym sesja egzaminów maturalnych wygląda inaczej niż dotychczas. Uczniowie do swoich egzaminów przystąpili o cały miesiąc później niż zazwyczaj. Zostali zwolnieni także z obowiązku przystąpienia do matury ustnej - możliwość jej zdawania zachowały osoby, którym jej wynik jest niezbędny do rekrutacji na studia. 

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 11 sierpnia 2020 roku. Najpóźniej tego dnia do szkół trafią także świadectwa maturalne uczniów. 

Uczniowie, którzy z różnych przyczyn nie mogli przystąpić do egzaminu maturalnego w podstawowym terminie mogą zrobić to za zgodą dyrektora szkoły w terminach dodatkowych. Terminy te zostały zaplanowane między 8 a 17 lipca 2020 roku.

Z kolei zdający, którym powinęła się noga na jednym z pisemnych egzaminów obowiązkowych mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 8 września (we wtorek) o godzinie 14.00. Uczniowie, którzy nie zdali więcej niż jednego egzaminu mają możliwość ponownego przystąpienia do matury w przyszłym roku.