Ranking liceów Szczecin. Które szkoły zapewnią najwyższy poziom edukacji?

Ranking liceów w Szczecinie na rok 2020 został opublikowany przez magazyn "Perspektywy". Jak co roku wywołuje on emocje wśród uczniów i kandydatów. Czy w Szczecinie zaszły jakieś zmiany w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół średnich?

Najlepsze licea w Szczecinie. Ranking 2020

Najlepsze licea w Szczecinie wg rankingu "Perspektyw" to szkoły na obszarze miasta, które uzyskały największą liczbę punktów ustalanych na podstawie trzech kryteriów:

 • sukcesy szkoły w olimpiadach
 • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych
 • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Pierwsza trójka najlepszych liceów ze Szczecina w rankingu dla województwa zachodniopomorskiego pozostaje bez zmian:

 1. XIII LO
 2. II LO im. Mieszka I
 3. V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka

znowu stanęły na podium.Te szczecińskie szkoły w rankingu ogólnopolskim zajmują odpowiednio piąte, 44. i 68. miejsce. Z piątego miejsca zestawienia zachodniopomorskiego spadło II LO im. Władysława Broniewskiego na pozycję dziewiątą, a I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika z miejsca szóstego na ósme.

IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino awansowało z dziewiątego miejsca na szóste. Ale trzeba przyznać są to zmiany dość drobne, a szkoły o wysokim poziomie nauczania nadal pozostają na wysokich, rankingowych pozycjach.

Gdzie do liceum w Szczecinie?

Gdzie do liceum w Szczecinie? Zanim podejmiesz decyzję przejrzyj ranking magazynu „Perspektywy”, ale postaraj się także dowiedzieć czegoś więcej o szkołach, do których chcesz się dostać. Sprawdź ich strony internetowe i fanpejdże w mediach społecznościowych. To miejsca, gdzie powinieneś znaleźć informacje na temat misji danej placówki, jej założeń i podejścia do edukacji. Wybierz się na Dni Otwarte lub popytaj znajomych i rodziny, czy mają jakieś doświadczenie ze wskazaną przez Ciebie szkołą. Dzięki temu lepiej zorientujesz się czy atmosfera i idea danego liceum jest dla Ciebie komfortowa.

Na przykład, II LO im. Mieszka I ze Szczecina deklaruje, że jest szkołą przyjazną uczniowi, w której panuje klimat odpowiedni do nauki i zawierania przyjaźni. Uczniowie mogą wybierać spośród licznych form pracy pozalekcyjnej: koła przedmiotowe, sportowe i artystyczne. Liceum chce umożliwiać odnoszenie sukcesów każdemu uczniowi na miarę jego możliwości. Za cel stawia sobie skuteczne przygotowanie do egzaminu maturalnego i chce przekazać absolwentowi w umiejętności pozwalające mu zaistnieć w dorosłym życiu.

Ranking liceów Perspektywy 2020 – województwo zachodniopomorskie TOP 15

Ranking liceów Perspektywy 2020 to w większości zestawienie placówek ze Szczecina, ale znalazły się tu także szkoły z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka i Stargardu.

 1. XIII LO, Szczecin
 2. II LO im. Mieszka I, Szczecin 
 3. V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka, Szczecin 
 4. I LO im. Stanisława Dubois, Koszalin
 5. Katolickie LO im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Szczecin          
 6. IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino, Szczecin     
 7. XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi, Szczecin        
 8. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika, Kołobrzeg    
 9. II LO im. Władysława Broniewskiego, Koszalin        
 10. Społeczne LO STO, Szczecinek          
 11. VI LO im. Stefana Czarnieckiego, Szczecin   
 12. I LO im. ks. Elżbiety, Szczecinek        
 13. IV LO im. Bolesława Prusa, Szczecin 
 14. I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szczecin 
 15. I LO im. Adama Mickiewicza, Stargard
Zobacz wideo Te aplikacje warto znać
Więcej o: