Ranking liceów Wrocław. Którą szkołę wybrać?

Ranking liceów Wrocław. Co roku na ranking liceów magazynu "Perspektywy" czekają kandydaci, uczniowie, nauczyciele a nawet absolwenci. W województwie dolnośląskim w pierwszej piętnastce znalazły się również szkoły z kilku różnych miejscowości poza samym Wrocławiem.

Najlepsze licea we Wrocławiu

W rankingu ogólnopolskim pierwsze miejsce zajęło Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. Wrocław ma aż dwa licea, które znalazły się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu Perspektyw:

 • Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej (siódme miejsce) 
 • LO nr III im. Adama Mickiewicza (ósme miejsce).

Te wyniki z pewnością nie są zaskoczeniem dla wrocławian: liceum nr XIV od lat uznawane jest za najlepszy wrocławski ogólniak. Jest ono objęte patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, a niektóre zajęcia są prowadzone jest przez kadrę uniwersytecką: profesorów, doktorantów i studentów. Zajęcia laboratoryjne odbywają się w siedzibie Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Szkoła jako priorytet uważa wspieranie rozwoju swoich uczniów, którzy dzięki takiemu podejściu, odnoszą sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz osiągają wyróżniające się wyniki egzaminów dojrzałości.

Jakie są kryteria oceny rankingu magazynu „Perspektywy” w 2020 roku?

 • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%),
 • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%)
 • sukcesy w olimpiadach (25%)

Gdzie do liceum we Wrocławiu?

Ranking liceów to zawsze jedno z najważniejszych kryteriów brane pod uwagę przez kandydatów. Tegoroczne, 22. zestawienie zawiera dane z ponad dwóch tysięcy liceów ogólnokształcących. W wyborze szkoły uczniowie kierują się również atmosferą, możliwościami zajęć dodatkowych a także bardziej prozaicznymi kryteriami takimi jak odległość od miejsca zamieszkania. Na długie dojazdy zazwyczaj decydują się tylko kandydaci najlepszych szkół. Wysoki poziom nauczania wynagradza niedogodności komunikacyjne. Jeśli nie jesteś nastawiony na rywalizację i dużą ilość nauki, warto rozważyć liceum położone bliżej domu, by nie tracić czasu w środkach komunikacji. Aby upewnić się co do słuszności wyboru, warto udać się na organizowane przez szkołę Dni Otwarte, które dają możliwość rozmów z kadrą nauczycielską i uczniami. Radzimy także przejrzeć stronę wybranej placówki oraz fanpejdże w mediach społecznościowych. Dzięki temu nasz wybór będzie przemyślany i poparty głęboką analizą.

Ranking liceów Wrocław - Perspektywy 2020 - województwo dolnośląskie

W rankingu wojewódzkim znalazły się licea z Wrocławia, Jeleniej Góry, Lubina, Wołowa, Głogowa i Legnicy. Sprawdź sam i zdecyduj, do której szkoły chcesz składać dokumenty.

 1. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
 2. LO nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław
 3. Akademickie LO PWr, Wrocław        
 4. LO nr XII im. Bolesława Chrobrego, Wrocław          
 5. LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wrocław     
 6. II LO im. Hugona Kołłątaja, Wałbrzych          7          91       
 7. LO nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław
 8. LO nr V im. gen. Jakuba Jasińskiego, Wrocław        
 9. I LO im. Stefana Żeromskiego, Jelenia Góra
 10. I LO im. Mikołaja Kopernika, Lubin
 11. LO nr VIII im. Bolesława Krzywoustego, Wrocław
 12. Niepubliczne LO, Wołów       
 13. I LO im. Bolesława Krzywoustego, Głogów
 14. II LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Legnica          
 15. LO nr XIII im. Aleksandra Fredry, Wrocław
Więcej o: