Ranking liceów Warszawa. Które licea są najlepszym wyborem w 2020 roku?

Ranking liceów magazynu "Perspektywy" to sprawdzony pomiar poziomu nauczanie w szkołach ponadpodstawowych. Co roku uczniowie, kandydaci a nawet absolwenci czekają na niego z wypiekami na twarzy. Jak wygląda ranking liceów w Warszawie w tym roku?

Nie wiesz do którego liceum się wybrać? Przejrzyj ranking, sprawdź, ile punktów potrzeba było w ubiegłym roku, aby się do niego dostać, składaj potrzebne dokumenty i mocno trzymaj za siebie kciuki. Nie musisz skupiać się tylko na pierwszych pozycjach z listy. Pamietaj, że wysoki poziom nauczania gwarantują nie tylko licea z najwyższych miejsc. 

Najlepsze licea w Warszawie, to które?

W Warszawie znajduje się bardzo duża liczba renomowanych liceów. Do stolicy co roku przyjeżdża młodzież z całej Polski w poszukiwaniu szkół o wysokim poziomie edukacji. Wystarczy wspomnieć, że prawie 40 placówek należących do zaszczytnego grona Złotych Szkół (to takie, które są w pierwszej „200” ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2020). Najlepsze licea to te, które utrzymują swoje stabilne pozycje od co najmniej kilku lat. Jest to gwarancja stałego, wysokiego poziomu nauczania. Bez wątpienia taką szkołą jest XIV Liceum im. Stanisława Staszica, które może pochwalić się najlepszymi średnimi wynikami z egzaminów maturalnych i bardzo wysoką zdawalnością. Szkoła ta jest marką rozpoznawalną nie tylko w stolicy, ale właściwie w całej Polsce, a jej dumnych absolwentów można spotkać na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą.

Gdzie do liceum w Warszawie?

Gdzie do liceum w Warszawie? Sam ranking oczywiście nie wystarczy, by poznać ducha szkoły i warunki tam panujące. Aby dowiedzieć się, czy dane liceum na pewno będzie dla Ciebie komfortowym i przyjaznym miejscem, które zagwarantuje Ci atmosferę sprzyjającą nauce i rozwojowi, warto udać się na tzw. Dni Otwarte. ich terminów szukaj na fanpejdżach szkoły lub jej stronie internetowej. Jest to znakomita okazja do obejrzenia wnętrz, porozmawiania z nauczycielami i uczniami. Takie rozmowy powinny rozwiać większość twoich wątpliwości. Drugim dobrym sposobem na zdobycie większej liczby informacji na temat danej placówki jest sprawdzenie, czy ktoś spośród wśród rodziny i znajomych ukończył interesujące Cię liceum. Od takiej osoby na pewno usłyszysz szczere i najbardziej wiarygodne odpowiedzi. W końcu kryteriów w wyborze szkoły jest wiele. Poza rankingiem ważna jest atmosfera, inni uczniowie, koła pozalekcyjne czy podejście do stylu ubierania się uczniów.

Ranking liceów Perspektywy 2020 – TOP 10

Ranking liceów magazynu „Perspektywy” od lat cieszy się zaufaniem i estymą. W roku 2020 na pierwszym miejscu niezmiennie pozostaje znane w całej Polsce XIV LO im. St. Staszica umiejscowione w dzielnicy Ochota. Jeśli jesteś ambitnym prymusem to z pewnością będzie to dla Ciebie szkoła pierwszego wyboru. Jest to liceum, które w ogólnopolskim rankingu zajmuje drugie miejsce, lepsze okazało się jedynie Uniwersyteckie LO w Toruniu. Jakie placówki uklasyfikowały się na kolejnych znakomitych dziewięciu pozycjach? Oto ranking:

 1. XIV LO im. St. Staszica         
 2. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego     
 3. IX LO im. Klementyny Hoffmanowej            
 4. II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego            
 5. VIII LO im. Władysława IV     
 6. V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego                   
 7. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy                  
 8. XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika                 
 9. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego               
 10. XVIII LO im. Jana Zamoyskiego

Ranking liceów w Warszawie. Jak jest opracowywany?

Najlepsze licea w Warszawie wg rankingu "Perspektyw" to szkoły na obszarze miasta, które uzyskały największą liczbę punktów ustalanych na podstawie trzech kryteriów:

 • sukcesy szkoły w olimpiadach
 • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych
 • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Więcej o: