Komentarze (108)
Szkoły w Chinach. "Dzieci nie mogą mieć wolnego czasu, bo to nie jest edukacyjne"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • menel13

  Oceniono 3 razy 1

  Większość polskich rodziców pewnie się rozmarzyła.

 • micand1

  Oceniono 3 razy 1

  Nuda - to dobro luksusowe a zarazem matka wynalazków.

 • naw18

  Oceniono 7 razy 1

  Przyszlość świata. Niewytresowani na sposob chiński bez szans.

 • Gość: Nauczyciel

  0

  W Polsce zalecenia dla szkoły średniej czyli LO, technikum i zawodowa na następny rok szkolny: "Nie wolno tworzyć małych klas czyli 25 osobowych. Mają mieć po 30 uczniów. Mniejszych nie wolno tworzyć. Jeżeli chętnych uczniów będzie mniej- trudno, niech zmienią zawód." Wielkimi krokami idziemy w stronę chińskiego wzorca. A na marginesie w Rosji uczniom też nie wolno się o nic pytać.

 • Gość: gosc1

  0

  a dlaczego wstrzasajaca? Metoda jak metoda, kiedy dzieci maja chlonac wiedze, jak w okresie, kiedy mozg jest najbardziej chlonny? Chinczycy deklasuja na testach, sa scislowcami na najwyzszym poziomie, a my mamy 2 godziny i juz niedlugo mature z religii, a zapotrzebowanie na zawody w Polsce to specjalisci mechanik / obsluga linii produkcyjnej.

 • beaviso

  Oceniono 8 razy 0

  Zaleją nas, te bezduszne aparaty ludzkie. Jakże trafny był komentarz gen. Pattona o Azjatach i tym co o nich myśli - o obliczeniach ile ołowiu i stali należy zużyć...

 • Gość: Ib

  0

  Chińczycy maja obsesje rankingów wiec w UW i UJ cenią sobie chyba tylko studia niestacjonarne. Sama miałam kolegów w klasie ,którzy do liceum przyjechali specjalnie żeby iść na medycynę niestacjonarna.

 • Gość: Bul

  Oceniono 16 razy 0

  Nauczyciele pracują tam dziennie tyle co nasi w tydzień i tylko u nas są strasznie zmęczeni xd

 • doomsday

  Oceniono 8 razy 0

  Chińczycy są w konfrontacji z USraelem. Żydów najbardziej boli współpraca Korei Północnej i Syrii Asada, tym bardziej, że sponsorem Kima są Chiny. A Syria z kolei to duży wróg Izraela. No i jest obawa, że Kim podeśle Assadowi głowice nuklearne. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że korona wirus został wychodowany w Tel Avivie.
  Pracowałem z Chińczykami przez dużą część mojego życia zawodowego. Mam dobre wspomnienia i nie odczułem jakiegoś braku empatii z ich strony, wręcz przeciwnie. Dziewczyny Chinki dla białych są raczej niedostępne. Nie wolno im szukać partnerów z innych kultur. Koreańczyk jeszcze przejdzie, czasem super bogaty Żyd.
  W pracy są ambitni i zawsze co roku dostają dyplomy za to, że nie byli ani jednego dnia na zwolnieniu. Przy grypie przychodzą chorzy i zarażają innych.

 • monsieur_empereur

  Oceniono 20 razy 0

  I jak Chińczycy maja nie podbijać świata, jak u nich od najmłodszych lat uczy się wytrwałości i ciężkiej pracy, a u nas robi się problem z tego, że dzieci mają za dużo zadane.

 • Gość: Asia

  Oceniono 1 raz -1

  Straszne! Bardzo szkoda mi tych dzieci sa meczone przez panstwo.Traktowane jak bezduszne roboty nie maja szczesliwego dziecinstwa.

 • daniell157

  Oceniono 3 razy -1

  Może mi się wydaje ale odczuwam ze wiele osób chciało by żeby taka edukacja była w Polsce. Ale po co? Co z tego ze będziemy mieć dobrych inżynierów, lekarzy, a nawet dobrze wyedukowanych bezrobotnych, jak dzieci będą miały ten system za najgorsze zło. I jaka później radość takiego dziecka, gdzie czas na rozrywkę, na zabawy? Myślę że wszyscy Ci co tak gadają to chcieli by żeby wszyscy dookoła mieli tak samo źle jak oni. I żeby dzieci popełniały samobójstwo przez nie widzenie sensu życia poza nauką i pracą.

 • Gość: Oszołom z radia maryja

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawe czy są u nich tęczowe piątki czy inne dzendery a u nad krwackie wychowanie bezstresowe i nawet PiS nie śmie podskoczyć . Halloweenow tez pewnie u nich nie ma i mundurki obowiązkowe są! No i nich by który uczeń zaczął pyskować nauczycielowi nie mówiące już o podniesieniu na niego ręki u s to niemalże norma ... i kto na tym lepiej wychodzi ?

 • maxwywar2

  Oceniono 13 razy -1

  No i do czego to prowadzi - do zapaści! Do pierwszej gospodarki świata w ciągu 50 lat, kilkuset tysiecy inżynierów rocznie i powolnym wykupowaniu świata zachodniego. Co innego w polszy, dzięki półidiotom "ekspertom" bombelki będą niedługo chodzić do szkoły w wieku lat 12stu - co by im dziećinstwa nie odbierać, w szkółce 3-4 godzinki szlifowania umiejętnośći rozwiązywania testów + religia i kraj eispertów od stawiania kapliczek produkcji łopat i gumiaków.

 • tenare

  Oceniono 24 razy -2

  Ogólnie mi się podoba. Zwłaszcza to, że na obiad dzieci muszą wszystko zjadać. Bez wybrzydzania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX