Dzieci pokazały kierowcom, jak powinni zachować się na drodze. Zrobiły korytarz życia

Dzieci z przedszkola "Chatka Puchatka" w Stęszewie wzięły udział w wyjątkowej akcji. Nagrano filmik edukacyjny, który pokazuje, jak przedszkolaki tworzą korytarz życia. Stał się hitem internetu.

W internecie krąży film, na którym dzieci pokazują jak utworzyć tzw. korytarz życia. Zaczęło się od tego, że Krzysztof Smugała, strażak z OSP Poznań-Głuszyna, jechał z córką autem. Gdy usłyszał sygnał i dostrzegł nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany, zjechał na pobocze. Niestety, nie wszyscy kierowcy to zrobili. Córka zapytała, dlaczego. Wówczas jej tata wpadł na nietypowy pomysł, aby dzieci nauczyły dorosłych, jak zachowywać się na drodze. Nagrał więc film edukacyjny z udziałem przedszkolaków.

Jak dzieci utworzyły korytarz ratunkowy

Marta Leśniewska, dyrektorka przedszkola "Chatka Puchatka" w Stęszewie powiedziała, że na początku poinformowano dzieci, dlaczego tak ważne są korytarze życia i na czym polegają. Później tę wiedzę przedszkolaki wykorzystały w praktyce.

Dzieci na początku uczyły się zasad działania korytarza życia na sali za pomocą resoraków. Wyjaśnialiśmy im teorię i to dlaczego korytarze są tak ważne. Wszystko działo się przy dużym wsparciu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej

- mówiła Marta Leśniewska dla tvn24.pl. Później dzieci za pomocą aut zabawkowych pokazały, jak kierowcy powinni zachowywać się na drodze. Nagrano to, a film udostępniono w internecie. Dorośli dzięki niemu mogą uczyć się od przedszkolaków. 

Korytarz życia w przepisach ruchu drogowego 

Korytarz życia i jazda "na suwak" mają wkrótce zostać wprowadzone do Prawa o ruchu drogowym. Celem tych zmian ma być zapewnienie krótszego czasu przejazdu służb ratowniczych do poszkodowanych, zmniejszenie zatorów drogowych i poprawę bezpieczeństwa w przypadku wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, kiedy na jezdni z co najmniej dwoma pasami w jednym kierunku jeden z nich się kończy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na placu zabaw?

Zobacz wideo
Więcej o: