Szkoła: Wyniki matur poprawkowych 2019. O której godzinie i gdzie sprawdzić online

Gdzie sprawdzić wyniki matur poprawkowych 2019? Zrobimy to przez internet, w środę 11 września. O której godzinie? Wyniki matury poprawkowej mają być dostępne około 9 rano na stronach OKE. Szkoła to miejsce, w którym sprawdzimy rezultaty, ale i odbierzemy dokumenty.

Szkoła już za tobą? Wyniki matur poprawkowych 2019 interesują wszystkich tych, którzy przystąpili do egzaminu w sierpniu. O tym, jaki rezultat udało im się uzyskać, dowiedzą się w środę, 11 września, około godziny 9. Wyniki matury poprawkowej pojawią się na stronie internetowej OKE - maturzyści muszą sprawdzać macierzystą stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (w której obwodzie znajduje się ich szkoła).

Szkoła. Wyniki matury poprawkowej 2019 online. Jak się zalogować?

Należy wyszukać stronę odpowiedniej OKE, a następnie zakładki "dla uczniów" lub "serwisy", gdzie należy się zalogować. Niestety, na stronach różnych komisji zalogujemy się w innych miejscach w nawigacji. Identyfikator to numer PESEL, natomiast hasło przystępujący do matury poprawkowej otrzymali w szkole lub ośrodku, w którym pisali egzamin.

W której OKE sprawdzić wyniki? Do poszczególnych komisji przypisane są następujące województwa:

  • OKE Gdańsk - województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie,
  • OKE Jaworzno - województwa: śląskie,
  • OKE Kraków - województwa: podkarpackie, małopolskie, lubelskie,
  • OKE Łomża - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • OKE Łódź - województwa: łódzkie, świętokrzyskie,
  • OKE Poznań - województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie,
  • OKE Warszawa - województwa: mazowieckie,
  • OKE Wrocław - województwa: dolnośląskie, opolskie.

A szkoła? Wyniki matury poprawkowej sprawdzimy także w placówce, w której pisaliśmy egzamin (jeśli nie była to szkoła, zrobimy to w ośrodku egzaminacyjnym) - tam również odbierzemy wszystkie dokumenty.

Matura poprawkowa 2019. Kto do niej przystępował?

Jak czytamy na stronie CKE, do egzaminu poprawkowego mogli przystąpić uczniowie, którzy uzyskali mniej niż 30 proc. punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych. Matura poprawkowa odbyła się pod koniec sierpnia - do części pisemnej w terminie poprawkowym maturzyści przystąpili 20 sierpnia, a egzaminy ustne (z języka polskiego, języków mniejszości narodowych, języków obcych nowożytnych) - 20 i 21 sierpnia.

Wyniki matury poprawkowej 2019. Dlaczego są ważne?

Uczniowie, którzy nie zdali matury z jednego przedmiotu, chcieli ją jak najszybciej poprawić, aby mieć szansę w tegorocznej rekrutacji na studia. Na niektórych kierunkach wciąż znajdziemy wolne miejsca. Część maturzystów egzamin chciała mieć po prostu "za sobą", nawet, jeśli nie planują w tym roku wybrać się na studia - szkoła to miejsce, do którego prędko nie chcą wracać.

Jakie będą najważniejsze daty w tym roku szkolnym?

Zobacz wideo
Więcej o: