Komentarze (135)
Szkolna pielęgniarka sprawdzi, czy podajesz dziecku leki. Powstanie gigantyczny system inwigilacji?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vald

  Oceniono 9 razy 7

  A co jeśli rodzice nie wypełnią rozkazów pielęgniarki odnośnie podania Rutinoscorbinu,czy syropku? Będzie przymusowe leczenie dzieci, a rodzice do obozu na reedukację?
  Korea Płn się wam marzy kretyni z ministerstw?

 • acototak

  Oceniono 6 razy 6

  Prawo wyboru lekarza.
  Tajemnica lekarska.
  Wara, komusze kulsony, od dzieci.

 • massalezia_furfur

  Oceniono 5 razy 5

  A co na to rzecznik praw pacjenta i GIODO? Dane wrażliwe będą teraz do wglądu dla nauczyciela, higienistki i dyrektora placówki? Jeszcze rozumiem, że wgląd będzie miała pielęgniarka, bo to jednak zawód medyczny (chociaż też nie do końca, bo to nie jest tak, że każda pielęgniarka ma dostęp do danych każdego pacjenta), ale cywilne osoby niezwiązane z opieką zdrowotną?

 • iggorr

  Oceniono 5 razy 5

  i jeszcze powinna taka pielęgniarka mieć prawo przez całą dobę wejść bez nakazu prokuratora do mieszkania rodziców, i powinna mieć też broń palną oraz inne narzędzia przymusu bezpośredniego.

 • konigin

  Oceniono 4 razy 4

  PRL-bis. Wszystko odgornie, zcentralizowane, pelna inwigilacja, a dla swoich nowe miejsca pracy. Kulson mac.

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 4

  1. Skąd wezmą tyle pielęgniarek skoro brakuje ich w szpitalach?
  2. Jak mi jakaś bladź przyjdzie do domu to spadnie ze schodów.

 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 3 razy 3

  hrabio Radziwiłł drobna sugestia: wzorem innych resortów proponuję powołanie Narodowej Agencji Higienistek Szkolnych z uprawnieniami:
  - zakładanie podsłuchów,
  - przesłuchiwania świadków
  - legitymowania lub ustalania w inny sposób tożsamości osób
  - przeprowadzania rewizji
  - sporządzania szkiców, filmowania i fotografowania oraz dokonywania nagrań dźwiękowych
  zabezpieczania zebranych dowodów
  - wstępu i poruszania się po terenie podmiotu podlegającego kontroli bez potrzeby uzyskania przepustki oraz nie podlegają rewizji osobistej przewidzianej w regulaminie wewnętrznym tego podmiotu
  - przebywania i poruszania się po gruntach bez uzyskiwania zgody ich właścicieli lub użytkowników w czasie bezpośredniego pościgu
  - przeszukiwania osób i pomieszczeń, w tym z użyciem urządzeń technicznych i psów służbowych
  - zatrzymywanie pojazdów, mienia, osób,
  - stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony lub ataku
  - stosowania indywidualnych technicznych środków i urządzeń przeznaczonych do obezwładniania lub konwojowania osób, w postaci:
  *kajdanek,
  * prowadnic,
  * siatek obezwładniających,
  * pałek wielofunkcyjnych lub teleskopowych,
  * paralizatorów elektrycznych;
  * indywidualnych chemicznych środków obezwładniających;
  * psów służbowych;
  * pocisków niepenetracyjnych, miotanych z broni palnej;
  - stosowania ogólnych technicznych środków i urządzeń przeznaczonych do zatrzymywania oraz - uprawnienia do unieruchamiania pojazdów mechanicznych i innych środków przewozowych, w postaci kolczatek drogowych lub przedmiotów ustawionych jako oznakowane przeszkody oraz urządzeń służących do unieruchomienia kół pojazdów.
  - uprawnienia do badania prędkości pojazdów oraz ich stanu technicznego
  - uprawnienia do przeglądania dokumentacji

  panie hrabio, z przyjemnością zatrudnię sie z w Ministerstwie jako koordynator nowej służby za pensję nie większa niż Misiewicz i członkowie podkomisji smoleńskiej

 • matylda1001

  Oceniono 3 razy 3

  A to nie lepiej by było żeby każdemu dziecku wszczepic czipa w ucho jeszcze na porodowce? Taniej wyjdzie, a za to co zostanie urządzić gabinety stomatologiczne w szkołach.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 3

  A wobec kobiet wzorce zaczerpnie się od Nicolae Caucescu "W połowie lat 80. zaostrzono zakaz aborcji. Aborcje dopuszczano tylko u kobiet powyżej 45. roku życia. Według Nicolae Ceaușescu każda kobieta do 45. roku życia powinna urodzić przynajmniej pięcioro dzieci. W zakładach pracy obowiązywały przymusowe badania ginekologiczne. Lekarze zakładowi dostawali całą wypłatę dopiero, gdy wypełnili „kwoty ciążowe”"

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Książę komuch.

 • realistas

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie jak w ZSRR. Bolszewicy z PiSS będą mieć wszystkich w łapie.

 • aagaj

  Oceniono 3 razy 3

  A dlaczego mnie to nie dźwięku !
  Dlatego, że od 2 lat PiS tworzy policyjne Państwo !

 • the_incognito

  Oceniono 3 razy 3

  A czego się można było spodziewać po tej bolszewicko - fanatyczno - faszystowskiej ekipie pisiorów.

 • cortese

  Oceniono 9 razy 3

  Zdgodnie z wytycznymi kartelu farmaceutycznego dla ktorego pracuje nasz tzw kolejny pseudo polski rzad..

 • osiolek31

  Oceniono 2 razy 2

  To może Pan Radziwił sprawdziłby najpierw wiedzę przeciętnej pielęgniarki szkolnej?
  Ciekawy jest temat kompatybilności systemów komputerowych przychodni, z systemem gabinetu w szkole. Pomijając już drobiazg obecności dentysty i pielęgniarki w szkole.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 2 razy 2

  Większa kontrola państwa jest nam po prostu potrzebna w końcu kontrola jest podstawą zaufania, a kto lepiej sprawdzi czy żyjemy w zgodzie ze społecznym ładem jak nie ksiądz i szkolna pielęgniarka?

 • tkslazek

  Oceniono 2 razy 2

  PiS chce kÓrwom i idiotom odebrać możliwość nieleczenia dzieci.
  Zgroza.
  Do broni!

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Wiedzieć wszystko o wszystkich. Cel dyktatury.
  A poważnie: co na to ci, którzy od lat głoszą, że dziecko to człowiek, który ma takie same prawa jak duży człowiek? Co z jego prawem do prywatności? Ja się obawiam grupowego sprawdzania stanu zdrowia. A pielęgniarki do dyskretnych w naszej budzie nie należą. Wiele razy interweniowałam na niewybredne komentarze.

 • 5a4

  Oceniono 1 raz 1

  Absurd goni Absurd. Czy w tym KRAJU będzie kiedy normalnie ? JA MÓWIĘ NIE. NIE ZGADZAM SIĘ NA TAKIE IDIOTYZMY.

 • monoekann

  Oceniono 1 raz 1

  cnotę i czystość analną też sprawdzi?

 • jarsons70

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny martwy przepis. Żeby go wyegzekwować w każdej szkole musiałaby być 1 pielęgniarka na 100 dzieci maksymalnie. Ciekawe jak ona to wszystko sprawdzi, chyba będzie musiała zatrudnić agentów Stasi lub coś podobnego. Oczywiście zawsze będzie można na szkolną pielęgniarkę zwalić winę, gdy coś złego się przydarzy, więc niektórym przepis się przyda. Zbieranie haków i paranoja - jak we wszystkich totalitarnych państwach.

 • warszawiak67

  Oceniono 1 raz 1

  O rzesz Kulson Mać!

 • c245

  Oceniono 3 razy 1

  Okropne pielęgniarki o posępnych twarzach, bez współczucia... bo każdy się musi nacierpieć, bo Jezus cierpiał. Problemem nie jest system, problemem są mieszkańcy tego obszaru. Tylko Z..- B

 • beor

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedy pielęgniarka szkolna ma sprawdzić jakie leki podajesz dziecku, to pracownicy gazety krzyczą o inwigilacji.
  Ale kiedy pracownicy gazety atakują antyszczepionkowców i chcą ich inwigilować to wszystko jest dobrze.
  A przecież to także jest "narzędzie władzy nad rodzinami"!!!

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 1

  Widac jest zapotrzebowanie na pilnowanie rodzicow sprzeciwiajacych sie szczepieniom, myciu zebow. Pilnowac trzeba pospolitych bandytow maltertujacych swoje i cudze dzieci.
  45% marginesu spolecznego wymaga nadzoru.

 • fidelitka

  Oceniono 37 razy 1

  Było. Kiedy byłam uczennicą ponad trzy dekady temu, w szkole był dentysta, bywał lekarz, trzy dni w tygodniu była pielęgniarka. Szczepienia, przesiewówki, bilanse były w szkole. Wszelkie ważenie, mierzenie, kontrola głów, paznokci, czystości odzieży. Badanie wzroku, słuchu, postawy, badanie logopedyczne. Pogadanki o zdrowiu seksualnym, antykoncepcji. Wszystko w szkole. Każdy z nas miał tłustą kartę zdrowia, w której były też informacje o chorobach przewlekłych i zażywanych na stałe lekach. Kartę odbierało się w ósmej klasie, cała dokumentacja.
  W tamtych czasach technicznie koordynacja poradni i gabinetu szkolnego była utrudniona, dziś to proste.
  Co do zasady zatem nie widzę nic w złego w tym, że placówki w zespole pilnują zdrowia i rozwoju dzieci. Dzieci nie są własnością rodziców, jeżeli rodzice boją się, że ktoś im wytknie, że dziecko nie jest szczepione lub prowadzone do dentysty, to po prostu nie mają pojęcia o skali zaniedbań w tym zakresie rodziców i opiekunów, mamy po prostu społecznie niską świadomość i oburzenie garstki rodziców, którzy wyróżniają się na plus, niczego tu nie zmieni. W tej chwili nasze dzieci mają galopującą próchnicę, niediagnozowane przez lata niedosłuchy, wady postawy, wzroku, wiele innych zaniedbań. Zmiana systemu i edukacja są kluczowe. Acha - nie lubię PiS-u, a minister Radziwiłł mnie mierzi.

 • Emilia Putkowska

  0

  to jest wkraczanie w zycie dziecka, kazdy rodzic powinien sam zadecydowac czy chce zeby pielegniarka szkolna wkraczala w zycie prywatne, wrecz osobiste danej rodziny... a poza tym jak taka zwykla pielegniarka szkolna ma sie WYKAZAC np przy dziecku niepelnosprawnym-musi byc przeszkolona itd...

 • sofija_xs

  0

  Minister Radziwiłł szykuje ustawę o obowiązkowych szczepieniach dla dorosłych - pod groźbą kary pieniężnej będzie obowiązek szczepienia przeciw grypie co roku wszystkich dorosłych oraz obowiązkowe będą szczepionki przypominające przeciwko tężcowi, krztuścowi oraz wzwb. Tak Minister przyklepuje „swoje”ustawy i popycha dalej..

 • sofija_xs

  0

  Przegapiliście to rodzice. Totalna inwigilacja a wy nic. Kompetnie nic. Jak te cielęta leziecie bez protestu. Zrozumcie, ze urzędnicy chcą wami rządzić. Mówić wam co macie podawać swoim dzieciom a czego nie. Wasza zgoda nie będzie konieczna przy czynnościach profilaktycznych oferowanych dziecku. Nadal nic nie rozumiecie? Nie będziecie mieli nic do powiedzenia. Oby uratowała nas niezgodność z konstytucją, a od przedszkolaków odczepcie się. Co to za rzecznik jak jest za niezgodnym z konstytucją gniotem uchwalonym przez tego ministra zdrowia, który trzyma się jak Macierewicz? Rodzice obudźcie się bo jak nie zaczniecie protestować nie będziecie mieli nic do powiedzenia. Nic.

 • Stín Samuel

  0

  Mam jedyną dobrą radę to my ludzie zwykli robole, pracujemy na idiotów wybieramy ich, i my ich możemy zmienić nie wybierać lub wybrać mniejsze zło, dzięki nam posłowie lekarze szkoły mopsy i tysiące innych instytucji mogą funkcjonować człowiek ich stworzył i człowiek może zażegnać ten problem, z naszych podatków za nasze pieniądze a teraz co na naszych dzieciach chcą się bardziej dorobić, i co może zwiększą trzykrotnie podatki bo higienistka powiększy zakres swoich obowiązków, czysta kpina, może jeszcze z ministrem zdrowia będę chodził za rączkę do warzywniaka. Ludzie czas się obudzić i powiedzieć stanowcze nie do puki konstytucja nie zostanie zmieniona mamy prawo jako naród sądzić się z nimi, i powiedzieć NIE!!! Sorki za błędy wkur.. się, ale jak każdy rodzic zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, jeśli ustawa wejdzie w życie dodatkowo mocno uszczupli to pensje bo ktoś będzie musiał za to zapłacić.

 • klan_fan

  0

  Tak działa Najwyższy Porządek. Niech moc będzie z nami.

 • my_kroolik

  Oceniono 2 razy 0

  Ale głów dzieci pod kątem obecności wszy dalej nie będzie można sprawdzić? Ostatnio z mendami na głowie mojego syna walczyliśmy pół roku, bo co je wytępiliśmy, to przynosił nowe.

 • poruta pl

  0

  Stara maksyma trzyma się dobrze. Kontrola podstawą zaufania. Nauczycieli też mają sprawdzać pod kątem "moralności".
  Pisałem o tym tutaj:
  www.poruta.pl/spolecz/wychowanie-do-zycia-w-rodzinie/

 • plastus82

  0

  PiSS w pełnej krasie.. ciekawe kiedy powstanie Instytut Czystości Polskości ktory będiz esprawdzał czy Polak to prwdizwy Polak czy też podrabiany.

 • plastikpiokio

  0

  a ten koles na foto to z czego się cieszy ---że mu zrobili sztuczne bez kolejki i bez faktury?

 • for_pit

  Oceniono 2 razy 0

  no kolejny genialny pomysł
  ja te które pod pretekstem uszczelniania VAT nakładaja tony biurokracji
  ciekawe, kiedy pielęgniarka ma mieć czas zająć się DZIECKIEM a nie tylko tym czy w jego PAPIERACH wszystko się zgadza
  dojdziemy do tego żartu kto latał w komunie samolotami? obstawa pilnująca obstawę pinlującej obstawy :P

 • Kaja Kubiak

  Oceniono 2 razy 0

  W większości przychodni działa już system komputerowy rejestracji pacjentów. Potem lekarz wpisuje tam szczegóły wizyty, leki, L4. Inwigilacja pacjenta polega na tym, że lekarz może sprawdzić, jakie leki na wypisaną przez niego receptę wykupił pacjent. Jeśli przy pierwszej wizycie dostał L4, receptę i leków nie wykupił, a po tygodniu przyszedł po kolejne L4 lekarz wszystko widzi w systemie i może odmówić wystawienia kolejnego zwolnienia. Nawet gdy leki wykupimy 300 km od przychodni, wszystko to widoczne jest w systemie.
  System już działa, albo nad nim pracują. Generalnie wszystko prowadzi do wiedzy. O naszym życiu

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 1 raz -1

  ani słowa o szczepieniach...?

 • ellojzy

  Oceniono 7 razy -1

  Obecnie, w ramach „wolności” rodziców, szkolna higienistka nie może sprawdzić głów dzieciom i nie daje się w niektórych klasach pozbyć wszy, bo „wolność” wymaga zgody rodziców na taki przegląd. Obecnie, w ramach „wolności”, rodzice mogą posyłać nieszczepione dziecko do szkoły, stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo dla dzieci, które mają osłabiony układ immunologiczny. W ramach „wolności” mogą wysyłać chore dziecko do szkoły, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie niż zajmowanie się dzieckiem.
  A zanim podpalicie pod nauczycialami stos, zastanowcie się, czy zgodzilibyście się, w ramach obowiązków służbowych (nieważne, gdzie pracujecie), podawać ciężko choremu dziecku sąsiadów leki? Nie?! „Bo nawet pielęgniarki w szpitalu mogą się w tym pomylić”?! „Bo nie chcielibyście być ciągani po sądach w razie powikłań lub nieszczęśliwego wypadku?!” Serio?
  Nauczyciel w tym kraju nie ma żadnych praw, ma same obowiązki. A rodzice - żadnych obowiązków, tylko prawa.
  Czas coś zmienić. Brawo PiS.

 • adamjh

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo dobry pomysl. Polowa rodzicow wogule nie powinna miec dzieci! Tylko jak to sie ma do wizji pani "Premier" jesli chodzi o szczepionki. Przeciez ostatnio ona popiera anty szczepionkowcow!

 • hanusinamama

  Oceniono 7 razy -1

  A moze warto doczytac o co chodzi. Bo gazeta krytyje wszystko co robi PIS nie ma znaczeia czy ma to sens. I dla jasnosci ja na PIS nie głosowałam. A jakos gabinetów pielegniarek i stomatologów w szkołąch za PO nie było. I niby jak ma ta pielegniarka to sprawdzac? Zapyta dziecko i tyle. Nie zrobi mu badan krwi na obecnosc przepisanego leku. Troche takie szczucie. A prawda jest taka ze pielegniarka i stomatolog w szkole są potrzebni.

 • nikifor666

  Oceniono 1 raz -1

  Najpierw niech zatrudnia wiecej niz jedna pielegniarke na 4-5 szkol

 • Paulina Suszka

  Oceniono 1 raz -1

  się zdecydujcie - Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznika Praw Dziecka czy Rodziców????

 • scibor3

  Oceniono 3 razy -1

  Może się wreszcie znajdzie bat na wszarzy.

 • pjan66

  Oceniono 4 razy -2

  Szkolna pielęgniarka, gabinet lekarski, a może jeszcze takie fanaberie jak gabinet stomatologiczny, toż to przecież powrót do komuny. Wymiana informacji o stanie zdrowia - inwigilacja, naruszenie praw rodziców. Przecież to rodzice, jako właściciele dzieci, decydują czy z chorym podopiecznym iść do lekarza, czy zamówić odczynianie, toż to święte prawo własności. Gazeta sięgnęła dna cytując Elbanowskich, dlaczego nie podali ich nazwisk, wstyd? Jak nisko można upaść, aby tylko dowalić pisiorom, nie ważne mądrze, czy głupio?

 • szefunio1

  Oceniono 2 razy -2

  Powstanie gigantyczny system inwigilacji?

  Zgodnie z tzw. prawem nagłówków Betteridege'a: NIE.

  pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_nag%C5%82%C3%B3wk%C3%B3w_Betteridge%E2%80%99a

 • marcinmarcin12

  Oceniono 6 razy -2

  W mojej podstawowce I liceum zawsze byla pielegniarka i dentystka. Czas wrocic do normalnosci. Przy tysiacu uczniow dentysta bedzie mial co robic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX