Tak polska szkoła walczy z Halloween: tylko przebrani za świętego nie ryzykują jedynką w dzienniku

W jednej z gdańskich szkół uczniowie dostali "propozycję nie do odrzucenia". Ci, którzy 30 października przebiorą się za świętego nie dostaną złej oceny, nawet jeśli nie będą nic umieli. Pozostali muszą się uczyć.

Nietypową formę motywacji stosowaną przez Szkołę Podstawową nr 14 w Gdańsku upubliczniła w sieci matka jednego z uczniów. Kobieta zamieściła na Facebooku screen z internetowego dziennika, w którym znalazła informację o planowanej w placówce akcji.

Każdy uczeń, który 30 października przebierze się za "własnego albo ulubionego świętego patrona" może tego dnia liczyć na ulgowe traktowanie: "Osoby przebrane nie otrzymają złej oceny, nawet jeśli nic nie odpowiedzą".

Zgodnie z treścią ogłoszenia premiowanie dzieci, które wybiorą strój świętego zamiast kojarzonych z anglosaskim zwyczajem przebrań potworów i strasznych postaci, ma na celu "uczczenie nadchodzącej uroczystości Wszystkich Świętych".

By ułatwić zadanie uczniom, w zaproszeniu znalazły się nawet wskazówki odnośnie tego, co mogą potraktować jako część przebrania i atrybuty świętych. Według katechetów i samorządu uczniowskiego to m.in. makiety klasztorów, wypchane ptaki, korony i kielichy, które można łatwo znaleźć - "wystarczy poszperać w szafie i w internecie".

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie akcji władze gdańskiej placówki. Czekamy na ich odpowiedź.

Zobacz też:

Odrobił pracę domową, a mimo to dostał "zero". Matka chłopca: Po pierwsze nie niszczyć motywacji

8 błędów wychowawczych, które wszyscy popełniamy. Jak ich uniknąć i co robić w zamian?

Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie