Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - ODPOWIEDZI I ARKUSZE

Zobacz arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty 2014 i sprawdź, ile punktów udało Ci się uzyskać!

Jak długo trwał sprawdzian szóstoklasisty?

Sprawdzian trwał 60 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten mógł zostać przedłużony o maksymalnie 30 minut). Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Kiedy będzie można odebrać wyniki sprawdzianu szóstoklasisty?

Arkusze sprawdzianu szóstoklasisty zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a ich wyniki będzie można odebrać razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

ZOBACZ ARKUSZ ZADAŃ EGZAMINU SZÓSTOKLASISTY 1.04.2014!

Poprzez zadania zamieszczone w zestawie sprawdzany jest poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych, będących podstawą przeprowadzenia sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej.

Do tegorocznego sprawdzianu zostało zgłoszonych dokładnie 350 941 uczniów szkół podstawowych, dla których przygotowanych zostało ogółem 17 zestawów zadań, w tym 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

Sprawdź arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty z poprzednich lat!

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - pierwsze wrażenia uczniów

Zapytaliśmy szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie o to, jak im poszedł dzisiejszy sprawdzian.

Większość była zgodna, że sprawdzian nie był trudny.

"Sprawdzian był łatwy. Trzeba było napisać opowiadanie. Temat - co dwie głowy to nie jedna. Zadania matematyczne też były łatwe. Siatki, prostopadłościan. Myślałam, że będzie trudniejszy po próbnym. Pod koniec trochę się stresowałam - że nic nie zrobiłam, że wszystko jest źle. - mówią Kasia i Monika.

- Z zadań tekstowych trzeba było jeszcze napisać ogłoszenie. Jeśli ktoś się uczył, to było proste. Próbny był trudniejszy - dodaje Michał.

Większość uczniów deklarowała, że nie denerwowali się za bardzo przed sprawdzianem.

- Trochę bardziej denerwowałem się na sprawdzianie próbnym, teraz trochę mniej - mówi Hubert. Na początku był spory stres, ale gdy zobaczyłam pytania, to okazało się, że są łatwe - stwierdza Natalia.

Więcej o: