Stroje na Halloween dla dzieci: pomysły, jak zrobić

Najmłodsi uwielbiają się przebierać, dla nich Halloween 2018 to po prostu kolejna okazja do zabawy. Stroje na Halloween dla dzieci są bardzo różne, każdy wybierze coś dla siebie.

Stroje na Halloween dla dzieci nie muszą być straszne (chociaż najczęściej właśnie z przerażającymi przebraniami się kojarzą). Najmłodsi po prostu chcą się przebrać, już sam fakt założenia kostiumu ma dla nich znaczenie - bez różnicy, czy będzie to księżniczka, superbohater czy zombie. Dopiero z wiekiem chcemy straszyć, przebrania stają się coraz krwawsze i mroczne. Zanim dzieci zaczną wzorować się na tutorialach makijażowych takich jak z wideo poniżej, zadowolą ich stroje czarownicy czy pirata.

Najmodniejszy kostium na tegoroczne Halloween? To Harley Quinn z "Legionu samobójców". Zobacz, jak odtworzyć jej makijaż

Gotowe stroje na Halloween

Gdzie szukać halloweenowych kostiumów? Już we wrześniu w wielu centrach handlowych pojawiają się stoiska pełne przebrań i dodatków, idealnych na Halloween. W jednym miejscu znajdziemy wszystko, co jest niezbędne, aby osiągnąć "efekt WOW" - jednak ma też on swoją cenę, stroje na Halloween kupowane na tego typu stoiskach zazwyczaj sporo kosztują.

Halloweenowe przebrania znajdziemy w sklepach dla dzieci, do swojej oferty wprowadzają je także popularne sieciówki. Wystarczy jedno wyjście do pobliskiego centrum handlowego, aby zdobyć wymarzony kostium.

Stroje na Halloween - zazwyczaj w korzystniejszej cenie - kupimy także przez internet. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej, aby przebranie dotarło do nas na czas. Warto przejrzeć także oferty z używanymi kreacjami. Oczywiście nie polecamy zakupu używanych butów czy bielizny, ale sukienka, która została włożona tylko raz, czemu nie?

Przebranie na Halloween? Zrób je sam!

Wbrew pozorom, zrobienie halloweenowego kostiumu nie jest skomplikowane. Wystarczy jednokolorowe - najlepiej ciemne - ubranie i kilka kolorowych kosmetyków. W zależności od tego, na jakie przebranie się zdecydujecie, możecie narysować wąsy i brodę (dla pirata), pieprzyk i dużo błysku (dla czarownicy), użyć dużo pudru i czerwoną pomadkę (dla wampira), wymalować cienie pod oczami (dla zombie).

Warto pomyśleć o cechach charakterystycznych danej postaci i to na nich się skupić.

  • Czarownica to przede wszystkim czapka w kształcie stożka (możecie ją zrobić sami z ciemnego brystolu, który ozdobicie np. kawałkami koronki czy cekinami),
  • pirat ma opaskę na oku,
  • a wampir - pelerynę.

Zadbajcie o te elementy, one "zrobią" cały strój.

Najłatwiejsze stroje na Halloween dla dzieci?

Najprostsze przebranie? Maska! Możecie ją kupić, ale bez problemu zrobicie ją sami. Tutaj radzimy, jak wykonać maskę z papieru.

Jeśli samo zakrycie twarzy nie jest zadowalające, pomyślcie np. nad przeistoczeniem się w wampira. Wystarczy czarna chusta, która będzie peleryną, jasny puder nałożony na twarz i krwistoczerwone usta (szminka nie jest konieczna, zabarwicie je także kawałkiem buraka).

Wykorzystaj strój z balu przebierańców

Tak, jak wspominałam już wcześniej, strój na Halloween wcale nie musi być straszny. Nikogo nie dziwią księżniczki czy superbohaterowie bawiący się na halloweenowym balu. Z powodzeniem możecie wykorzystać przebranie, które została wam z imprezy karnawałowej lub przygotować coś samemu, niekoniecznie w mrocznym klimacie. Kotki, rycerze, lwy, wróżki - każda kreacja będzie odpowiednia, najważniejsze, aby dziecko czuło się w niej dobrze.

Tutaj podpowiadamy, jak zrobić efektowne przebranie w domowym zaciszu. Zajrzyjcie też do naszej galerii, może któryś strój was zainspiruje - większość z nich bez problemu odtworzycie w domu.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.