Motyw ambicji w temacie rozprawki na maturze z języka polskiego 2021. Lektura nie była zaskoczeniem

Motyw ambicji w literaturze pojawił się na maturze z języka polskiego 2021. Temat rozprawki według relacji internautów zabrzmiał: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu. Tegoroczni maturzyści spodziewali się "Lalki" na maturze i właśnie ta lektura pojawiła się w związku z tematem ambicji.

Z pierwszych komentarzy maturzystów, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, wynika, że  jeden z tematów do matury 2021 z języka polskiego to: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu?. Fragment, jaki pojawił się do tego zadania zaczerpnięty był z "Lalki" Bolesława Prusa. Nie powinno to być zaskoczeniem. Ta lektura wyjątkowo często pojawia się na maturach, a treść książki jest większości dobrze znana. 

Matura 2021. Motyw ambicji z odwołaniem się do "Lalki" Bolesława Prusa 

Pierwsze przecieki zdradzające temat do rozprawki na maturę z języka polskiego pojawiły się w mediach społecznościowych już kilkanaście minut po rozpoczęciu egzaminu. Jak informuje onet.pl o godz. 7.00 w  odnotowano także wzrost zainteresowania tym tematem według wyszukiwarki Google w województwie podlaskim. 

Fraza "Lalka ambicja" po godz. 7.00 rano zaczęła szybko zyskiwać popularność. Wpisywano także: ambicja, motyw ambicji, ambicja w lekturach. Obecnie frazy te są popularne we wszystkich województwach. Pojawiły się także pierwsze opinie maturzystów, którzy skończyli już pisać egzamin.

Zobacz wideo Cleo wspomina czas studiów. "Nie stać mnie było na bilet. Dosłownie"

Czekamy na oficjalne potwierdzenie od Centralnej Komisji Edukacyjnej, która wkrótce powinna opublikować arkusz maturalny z języka polskiego 2021 na swojej stronie internetowej. Wówczas opracujemy także odpowiedzi do matury i zdradzimy wszystkie tematy maturalne. 

Więcej o: