Największa gwiazda YouTuba ma sześć lat i zarabia miliony. Wystarczy, że otworzy pudełko z zabawkami

Ósme miejsce na liście najlepiej zarabiających kanałów YouTube, miliony subskrypcji, miliony wyświetleń i miliony w portfelu. To nie kanał supergwiazdy, tylko sześciolatka, który na filmikach ocenia zabawki.

Konto na YouTubie o nazwie Ryan ToysReview, które ma ponad 11,5 miliona subskrybentów, powstało w 2015 roku. Na kilkuminutowych filmikach mały Ryan bawi się zabawkami i je ocenia. Za pomysłem stoją jego rodzice. To oni nagrywają i montują filmiki. Efekt? Rodzinny superbiznes na światową skalę wart miliony dolarów!

Pierwsze filmiki z udziałem Ryana nie cieszyły się specjalnym powodzeniem. Przełom nastąpił, kiedy Ryan nagrał wideo, na którym pokazuje, jak otwiera gigantyczne pudełko z zabawkami z filmu "Auta" (do tej pory wyświetlono je prawie miliard razy!) i najzwyczajniej w świecie bawi się nimi z dziecięcą radością.

Kotlety mielone w cieście francuskim [HAPS KIDS]

Od nauczycielki do YouTuberki

Kanał chłopca zaczęło śledzić coraz więcej osób, a wyświetlenia filmików wraz z zainteresowaniem wciąż rosły. W rezultacie mama chłopca zrezygnowała z pracy w szkole, gdzie uczyła chemii i została pełnoetatową producentką filmików, w których gwiazdą jest jej synek. Opłaciło się.

 

Jak podaje amerykański Forbes, kanał Ryan ToysReview, zajął ósme miejsce na liście najlepiej zarabiających kanałów na YouTube, a The Verge informuje o zawrotnej kwocie 11 mln dol. (około 37 mln PLN), którą sześcioletnia gwiazda YouTuba zamknęła 2017 rok. Przeciętnie w miesiącu konto rodziców Ryana zasila ok. 1 mln dol. przychodu z reklam (około 3,4 mln PLN).

Filmikom Ryana, które możecie zobaczyć tutaj, bliżej do amatorskich, domowych nagrań niż do profesjonalnych produkcji, które można oglądać na YouTubie. Pomimo tego, każdy z ponad kilkudziesięciu filmików, ma od kilku do kilkunastu, a nawet kilkuset milionów wyświetleń.

Tym samym 6-latek stał się najpopularniejszym Youtuberem w Stanach Zjednoczonych, a jego kanał jest drugim co do wielkości kanałem na świecie. Mały Ryan liczbą wyświetleń przebił nawet gwiazdę muzyki pop Justina Biebera! To się nazywa połączyć przyjemne z pożytecznym.

To cię zainteresuje:

"Tide-pod challenge" - nowe, niebezpieczne wyzwanie wśród nastolatków. Ta moda może przyjść też do Polski

Naukowcy zbadali, jak kolejność urodzenia wpływa na nasze życie."Te dzieci lepiej zarabiają i mają wyższe IQ"

Sprawdź się w QUIZIE: Tych słów i sformułowań wszyscy używamy. Wiesz, jak je zapisać?

Więcej o:
Komentarze (8)
Największa gwiazda YouTuba ma sześć lat i zarabia miliony. Wystarczy, że otworzy pudełko z zabawkami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cezar85

  Oceniono 17 razy 9

  brawo rodzice

  szczeniak wystarczająco długo żył na krzywy ryj

 • k_r_m

  Oceniono 6 razy 2

  Sorry, nie wejdę na ten kanał, nie będę im dokładał kolejnych pieniążków za moje odwiedziny. A gdyby nie wy nawet bym nie wiedział, że taka gwiazda "istnieje"

 • monikaaleksandra

  Oceniono 8 razy 2

  A profesor zwyczajny na uczelni cztery tysiące na rękę. Świat stanął na głowie.

 • d1r3ct

  Oceniono 8 razy 2

  Dzisiaj to po prosty krypto sprzedaż. Im większy kanał tym bardziej prawdopodobne, że poleca...to za co bierze kasę. Tutaj też testowane jest to co...ma się sprzedać.

 • grey55

  Oceniono 8 razy 0

  Kanał (kloaka) dla troglodytów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX