Sprawdzian szóstoklasisty - odpowiedzi

Sprawdź, ile zadań rozwiązałeś poprawnie.
Wróć na poprzednią stronę

Odpowiedzi:

Zadanie 1. C

Zadanie 2. D

Zadanie 3. B

Zadanie 4. C

Wróć na poprzednią stronę

Zadanie 5. D

Zadanie 6. C

Zadanie 7. A

Zadanie 8. A

Zadanie 9. B

Zadanie 10. A

Wróć na poprzednią stronę

Zadanie 11. C

Zadanie 12. B

Zadanie 13. B

Zadanie 14. C

Zadanie 15. C

Zadanie 16. D

Zadanie 17. D

Wróć na poprzednią stronę

Zadanie 18. D

Zadanie 19. C

Zadanie 20. A

Zadanie 21. Prawidłowy łańcuch pokarmowy: pszenica -> mysz -> lis -> orzeł

Wróć na poprzednią stronę

Zadanie 22. Który pensjonat powinni wybrać? "Amelia". Co na podstawie ofert można powiedzieć o położeniu wszystkich pensjonatów? Każdy z pensjonatów jest położony nad wodą.

Zadanie 23. Wzór na pole równoległoboku P = a * h, podstawiamy: P = 120 m * 75 m = 9000 metrów kwadratowych, teraz sprawdzamy ile potrzeba paczek: 9000 : 2500 = 3,6.

Odpowiedź: Do obsiania pola trzeba więc kupić przynajmniej 4 paczki nasion trawy.

Zadanie 24. Na 100 km samochód zużywa 6,5 litrów paliwa. Na 40 km zużyje 40% tego czyli, 0,4 * 6,5 = 2,6 litra. Będzie to kosztowało: 2,6 * 4,80 zł = 12,48 zł. Pan Jan będzie jechał w dwie strony czyli: 12,48 * 2 = 24,96

Odpowiedż: Paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem będzie kosztował: 24 zł i 96 groszy.

Zadanie 25. Napisz opowiadanie pt. "Tak się zaczęła przyjaźń", którego bohaterami będą człowiek i zwierzę.

Przykładowych opowiadań szukaj na serwisie Uczymysie.pl.

Które z zadań matematycznych było najtrudniejsze?