Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - ostatnie godziny przed egzaminem! Czy były przecieki? [ODPOWIEDZI, TESTY, ARKUSZE CKE]

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 odbędzie się już we wtorek 5 kwietnia. To ostatnia chwila, aby powtórzyć materiał z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Jakie pytania pojawią się na sprawdzianie szóstoklasisty 2016? Jakie zadania były najtrudniejsze w zeszłym roku? Czy informacje o przeciekach są prawdziwe?
Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - JĘZYK POLSKI I MATEMATYKA, arkusze CKE

W pierwszej części testu szóstoklasisty 2016 uczniowie będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i matematyki. W zeszłym roku arkusz ten składał się z 15 stron i 27 zadań, a na jego rozwiązanie szóstoklasiści mieli 80 minut.

W tej części testu szóstoklasisty uczniowie rozwiązują zadania z języka polskiego bazujące na tekstach i materiałach źródłowych (np. komiksach). Muszą też napisać samodzielną dłuższą wypowiedź (np. opowiadanie). Szóstoklasiści ponadto rozwiązują zadania z matematyki. Polecenia bazują m.in. na mnożeniu, potęgowaniu, pojawiają się też zadania z ułamkami oraz zadania z zakresu geometrii.

Sprawdź arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty z poprzednich lat!Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - ZADANIA Z POLSKIEGO I MATEMATYKI - sprawdź!

W zeszłym roku na sprawdzianie szóstoklasisty w arkuszu z zadaniami z języka polskiego i matematyki pojawiły się m.in. takie polecenia:

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - ANGIELSKI arkusze CKE

Druga część sprawdzianu szóstoklasisty 2016 będzie bazowała na języku obcym. Uczniowie mają do wyboru język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki albo rosyjski. Zdecydowana większość szóstoklasistów rozwiązuje jednak zadania z angielskiego. Ten arkusz egzaminacyjny składa się z 15 stron zawierających 11 zadań. Na jego wypełnienie zdający mają 45 minut. Ta część sprawdzianu szóstoklasisty składa się z części pisemnej, którą poprzedzają zadania ze słuchu.

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - ZADANIA Z ANGIELSKIEGO - zobacz!

W zeszłym roku na teście szóstoklasisty pojawiły się m.in. takie zadania z angielskiego:

Fot. CKE

Fot. CKE

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - czy były PRZECIEKI informacji?

Co roku w internecie pojawiają się informacje mówiące o tym, że wyciekły arkusze do sprawdzianu szóstoklasisty i treści zadań będą dostępne po wejściu na wskazaną stronę, podaniu numeru telefonu lub adresu e-mail. Przestrzegamy - są to fałszywe informacje! Wchodzenie na tego typu strony może być niebezpieczne.

Sprawdź arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty z poprzednich lat!Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - ODPOWIEDZI I WYNIKI, gdzie szukać?

Sprawdzian szóstoklasisty już 5 kwietnia - czyli jutro! Tego samego dnia na stronie Edulandia.pl pojawią się oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi. Szóstoklasisto, sprawdź, jak napisałeś test szóstoklasisty 2016!