Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014. Mamy odpowiedzi!

Sprawdź odpowiedzi do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. W czasie 60 minut uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej sprawdzali swoją wiedzę w zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Oficjalne odpowiedzi i arkusze znajdziesz na stronie Edulandia.pl.


Słowem przewodnim - teatr

Już za nami kolejna edycja próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. Tematem przewodnim testu był teatr i wokół niego skoncentrowane były niemal wszystkie zadania testowe.

Pierwszy tekst, którego autorem jest Andrzej Hausbrandt pt. "Podnieść kurtynę", był podstawą do rozwiązania zadań 1-6, które sprawdzały, czy uczeń rzeczywiście zrozumiał przeczytany artykuł.

Poezję, czyli drugi tekst reprezentował wiersz "Teatr żywy" autorstwa Joanny Kumowej rozpoczynający się wiele mówiącymi słowami:

"A w teatrze

wszystko inaczej.

Tu naprawdę żyje to, na co patrzę."

Pytania do wiersza dotyczyły osoby mówiącej, a także między innymi epitetu, czy porównania.

Scenografia rzecz trudna

Choć połączenie teatru i matematyki wydaje się dość karkołomne, twórcy testu pokazali, że potrafią to zrobić tworząc zadanie, w którym należało matematycznie podejść do... teatralnej scenografii.

Kolejne zadania sprawdzały umiejętność prawidłowego odczytywania teatralnego repertuaru, a także planu widowni.

Wśród zadań nie zabrakło także zadań matematycznych, w których należało wypisać wszystkie obliczenia.

Opowiadanie o teatrze

Dwa ostatnie zadania, czyli krótka i długa forma wypowiedzi również zostały połączone tematyką teatralną. Zaproszenie na przedstawienie oraz opowiadanie o tym, jak uczniowie pewnej szkoły przygotowywali przedstawienie teatralne - z takimi dłuższymi formami zmierzyli się szóstoklasiści.

Kurtyna w górę

Arkusze i klucze odpowiedzi są już znane. Czas podsumować liczbę punktów i zobaczyć, co jeszcze należałoby powtórzyć przed kwietniowym sprawdzianem organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.MATERIAŁ PARTNERA

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego jest organizowany próbny sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych w całej Polsce. Ma on na celu pomóc w przygotowaniach do obowiązkowego sprawdzianu na koniec szóstej klasy. To kompletne i skuteczne narzędzie dla nauczyciela i ucznia mające na celu pomóc w przygotowaniach do sprawdzianu w szóstej klasie. Aby poznać wszystkie elementy programu Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem i dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej przygotować się do sprawdzianu już dziś, wejdź na: www.operon.pl/sprawdzian_szostoklasisty

Zdjęcie Sprawdzian szóstoklasisty Jak to napisać Zdjęcie eBook Sprawdzian szóstoklasisty - próbne zestawy zadań - Joanna Artiemjew, Tomasz Karolak Zdjęcie Testy egzaminacyjne. Sprawdzian szóstoklasisty
Sprawdzian szóstoklasisty J... eBook Sprawdzian szóstoklas... Testy egzaminacyjne. Sprawd...
źródło: Okazje.info