Wczytywanie...

Najnowsze artykuły

 • Kreatywność uczniów nowym priorytetem dla szkół

  Kreatywność uczniów nowym priorytetem dla szkół

  Jako przedstawiciel organizacji pozarządowej, która od 10 lat rozwija kreatywność, samodzielność i innowacyjność młodzieży, muszę przyznać, że jeszcze nigdy ogłaszane co roku w wakacje przez Ministra Edukacji Narodowej podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, nie sprawiły mi tak dużej radości, jak te, które przedstawione zostały na rok szkolny 2020/2021.

  Marcin Bruszewski, wiceprezes Fundacji Zwolnieni z Teorii
 • Co rodzice powinni wiedzieć, przed puszczeniem dzieci do szkoły. Pediatra wymienia 9 rzeczy

  Co rodzice powinni wiedzieć, przed puszczeniem dzieci do szkoły. Pediatra wymienia 9 rzeczy

  Jak upilnować klasę składającą się z 25 uczniów, żeby nie kichali na siebie, nie pili z tej samej butelki? Jak mamy dbać o bezpieczeństwo w szkołach, skoro coraz więcej z nas uważa, że pandemia to spisek? Wątpliwości i obawy przed wrześniem piętrzą się. Pediatra, dr Ewa Miśko-Wąsowska rozwiewa niektóre z nich. "Musimy zrobić wszystko, aby odizolować dziecko od rówieśników i nauczycieli, w sytuacji, gdy widzimy jakiekolwiek pierwsze objawy infekcji" - radzi.

  Joanna Biszewska
 • "Ludzie bezdomni" - streszczenie, bohaterowie, film

  "Ludzie bezdomni" - streszczenie, bohaterowie, film

  Streszczenie "Ludzi bezdomnych" będzie doskonałym sposobem na przypomnienie sobie wiadomości z lektury. Przyda się w szczególności maturzystom i uczniom omawiającym akurat tę książkę.

  MZ
 • Rodzic o wrześniu: Po co otwierać na chwilę szkoły, aby zaraz je zamykać?

  Rodzic o wrześniu: Po co otwierać na chwilę szkoły, aby zaraz je zamykać?

  Rodzice nie wyobrażają sobie sytuacji, że we wrześniu wróci nauka zdalna. - Pracodawcy wcześniej czy później zaczną "dziękować" rodzicom, którzy będą musieli zostać z dziećmi w domach - mówi mama z Warszawy. Nie tylko my boimy się tego, że szkoły mogą nadal funkcjonować w systemie online. Rodzice z innych zakątków Europy mają podobne obawy. - Nikt nic nie wie, trzeba czekać - mówi tata z Londynu.

  Joanna Biszewska
 • Krzysztof Wielicki o późnym ojcostwie: W górach spędziłem dziewięć lat. Teraz zostaję z synem w domu

  Krzysztof Wielicki o późnym ojcostwie: W górach spędziłem dziewięć lat. Teraz zostaję z synem w domu

  - Jestem w górach rzadziej niż żona. Kasia jest dużo młodsza, ma większą ode mnie chęć do realizacji wyzwań. Więc jak trzeba, to ja zostaję z synem w domu. Przyszedł na świat, gdy byłem już bardzo dojrzałym mężczyzną. Wówczas człowiek staje się opiekuńczy - w naszym cyklu Taty Moc o późnym ojcostwie opowiada himalaista, Krzysztof Wielicki.

  Angelika Swoboda
 • Katy Perry z ogromnym brzuchem. Wkrótce urodzi?
 • Blogerka jest rok po porodzie, a jej brzuch wygląda jak ciążowy