Onanizm u dzieci

dr Piotr Albrecht
18.05.2006 , aktualizacja: 18.05.2006 12:44
A A A Drukuj
Jestem mamą 17-miesięcznej Marysi. Niepokoi mnie, że moja córeczka przed zaśnięciem dziwnie się pręży. Śpi zawsze na brzuszku i zanim zaśnie, podkurcza nóżki, ściska je i stęka. Czy to może być onanizm? Nasz pediatra nie uważa, żeby była potrzebna wizyta u neurologa. Córeczka rzeczywiście dobrze śpi, świetnie się rozwija, jest bystra i pogodna. Więc skąd to prężenie?
To, co Pani opisuje, rzeczywiście wygląda na onanizm dziecięcy, który nie wymaga żadnej interwencji. Dziecko w pewnym momencie odkrywa, że drażnienie narządów płciowych jest przyjemne i przynosi ukojenie. Zwłaszcza, kiedy jest zmęczone i z tego zmęczenia nie może zasnąć. W ciągu dnia bystra i ciekawa świata córeczka jest pochłonięta innymi zajęciami. Proszę się więc nie martwić i nie zwracać na jej zachowanie uwagi, bo wtedy z czegoś, co jest absolutnie normalne, mógłby istotnie zrobić się jakiś problem.Zobacz więcej na temat:

  • Onanizm u dzieci laik30 27.08.06, 21:48

    Jestem ojcem 2,5 letniej córeczki i też od pewnego czsu zauważyliśmy że naszapociecha najprawdopodobniej się onanizuje a odbywa się to w ten sposób żeociera się narządmi płciowymi o wszelkie»

  • Re: Onanizm u dzieci zemeckins 09.01.08, 00:14

    Troche to stare ale coz w takim przypadku, jak kilka razy dziennie to czym predzej do jakiegos lekarza bo pozniej moze byc powazny problem jesli nie bedzie miala zbytnio sie czym zajac to »