Proszek dla noworodka

dr Piotr Albrecht
18.07.2005 , aktualizacja: 18.07.2005 13:29
A A A Drukuj
Za cztery tygodnie urodzę pierwsze dziecko, właśnie jesteśmy na etapie kompletowania wyprawki. Mam w związku z tym pewną wątpliwość - w jakim proszku powinnam prać kaftaniki i śpioszki? Spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat. Jedna z moich koleżanka używa do prania rzeczy dziecka zwykłego proszku, druga wyłącznie proszku dla dzieci, trzecia zaś tylko płatków mydlanych. Co uważa Pan za najlepsze?
Ubranek niemowlęcych nie należy prać w normalnym proszku, bo może to podrażnić skórę dziecka lub wywołać alergię. Powinno się stosować wyłącznie specjalny proszek przeznaczony do prania ubranek i pieluch dziecięcych.

Na rynku jest kilka takich proszków, np. Jelp dla dzieci, Lovela, Persil Sensitive, Dzidziuś, a także płatki mydlane. Spośród nich może Pani wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał dziecku. Dla dzieci z alergią najbardziej wskazane są płatki mydlane, bo są najdelikatniejsze. Proszę też pamiętać, że ubranka warto płukać dwukrotnie (oczywiście nie używając żadnego płynu do płukania).

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX