Usunięcie trzeciego migdała

dr Piotr Albrecht
24.02.2005 , aktualizacja: 24.02.2005 11:43
A A A Drukuj
Mój synek właśnie skończył cztery lata. Z powodu zatkanego nosa i chrapania byłam z nim u laryngologa w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarz stwierdził u Sebastiana wodę w uchu środkowym (lewym i prawym) i przerost trzeciego migdałka. Dostaliśmy skierowanie na jego usunięcie do Instytutu w Kajetanach. Mam co do tego zabiegu sporo wątpliwości, wiele osób mi go odradza. Czy nie spowoduje on pogorszenia słuchu u synka?
Przerost trzeciego migdałka i wtórne wobec niego wysiękowe zapalenie ucha środkowego (z obecnością płynu) to częsta przypadłość dzieci w wieku Pani synka. Ponieważ utrzymywanie się płynu w uchu środkowym może doprowadzić do trwałego ubytku słuchu, to zabieg usunięcia trzeciego migdałka i założenia drenów, które odprowadzą płyn z ucha, uważam za niezbędny. Instytut w Kajetanach wykonuje te zabiegi ze znakomitym skutkiem (także u moich pacjentów). Zresztą sam przerost trzeciego migdałka, jeśli prowadzi do bezdechów czy chrapania, świadczącego o trudnościach z oddychaniem przez nos, (a sama Pani wspomina o takich objawach), nie tylko bardzo źle wpływa na samopoczucie dziecka, a także upośledza pracę mózgu. Dlatego z całym przekonaniem namawiam Panią do poddania syna temu zabiegowi.

  • Usunięcie trzeciego migdała agagr 28.07.05, 12:10

    Miałam ten sam problem u mojego synka, bardzo częste infekcje, chrapanie, lekki niedosłuch, trudno korygująca sie wada wymowy. Wykryto przerost trzeciego migdałka, zrobiliśmy zabieg i »

  • Re: Usunięcie trzeciego migdała mm19 19.09.05, 20:17

    gdzie wykonują takie zabiegi w szpitalu w zielonej górze chcą mnie trzymac 5dni»

  • Re: Usunięcie trzeciego migdała jotika 20.09.05, 08:46

    mój synek ma także wskazanie do wycięcia trzeciego migdałkaleczymy się w szpitalu na Niekłańskiej,szukam opinii o tej placówce w kwestii wycięcia migdałków i oddziału laryngologii? »