Wrastające paznokcie

dr Piotr Albrecht
28.10.2004 , aktualizacja: 17.11.2004 14:43
A A A Drukuj
U mojego ośmiomiesięcznego synka chirurg stwierdził wrastające paznokcie dużych palców u nóg. Orzekł, że jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny pod całkowitą narkozą. Czy są inne możliwości usunięcia tej wady? Obawiam się pełnej narkozy u takiego malucha.
Wrastający paznokieć można próbować leczyć zachowawczo, ale z reguły w większości przypadków kończy się to i tak zabiegiem. Lęk przed narkozą jest współcześnie nieuzasadniony, gdyż do takiego zabiegu stosuje się znieczulenie dożylne, krótko działające, bez intubacji. Wielokrotnie uczestniczyłem w takich zabiegach i jak dotąd nie widziałem poważniejszych powikłań. Myślę, że nie musi się Pani aż tak bronić przed zabiegiem, a wrastający paznokieć, gdy dziecko zacznie chodzić, stanie się niezwykle uciążliwy.

  • Re: Wrastające paznokcie estusia 04.02.06, 16:13

    witam! moje dziecko ma problemy właśnie z takimi paznokciami. Chirurgzaproponował nam zabieg : wyciecie narośli tak by paznokiec mógł rosnąć własnymtorem. Metoda zrywania paznokcia jest »

  • Wrastające paznokcie julija012 06.08.15, 09:31

    Znalazłam ciekawy artykuł na temat skuteczności preparatów na wrastające paznokcie - tych, które można dostać w każdej aptece. Polecam Wam. Przeczytajcie go »