Biegunka po antybiotyku

Maria
11.11.2013 , aktualizacja: 11.11.2013 21:31
A A A Drukuj
Córka dostała antybiotyk i od razu pojawiła się biegunka, która trwa już 4 dni. Kuracja skończy się za 3 dni. Podaję małej probiotyk, ale bez skutku. A może należałoby zmienić antybiotyk?
Tego typu problemy ma co piąty pacjent. Może je spowodować niemal każdy antybiotyk. Najskuteczniejszym sposobem przerwania biegunki byłoby odstawienie antybiotyku, ale nie zawsze jest to możliwe. Podawanie odpowiednich probiotyków zmniejsza ryzyko wystąpienia biegunki aż o 60 proc., ale nie zabezpiecza w 100 proc. Przy podawaniu antybiotyku ważne jest wybranie odpowiedniego probiotyku. Powinien zawierać któryś ze szczepów następujących bakterii: Lactobacillus rhamnosus GG (LGG), Lactobacillus rhamnosus E/N&Oxy&Pen, Str. termophilus & Baifidobacterum lactis Bb12 lub Saccaromyces boulardii, a preparat należy podawać w dawce zaleconej przez lekarza. Nie ma znaczenia, czy probiotyk przyjmuje się z antybiotykiem, czy między jego dawkami. Ważne natomiast, by preparat przechowywać zgodnie z instrukcją w ulotce. I podawać go dziecku jeszcze 2-3 tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii.

Skomentuj:

Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Redakcja eDziecko.pl

*

Agnieszka Wirtwein-Przerwa

  • redaktorka naczelna
  • agnieszka.wirtwein@agora.pl

Karolina Stępniewska

  • redaktorka
  • karolina.stepniewska@agora.pl

Joanna Biszewska-Miętka

  • dziennikarka
  • biszewska@yahoo.com

Marcin Sztetter

  • dziennikarz, felietonista
  • marcin.sztetter@gmail.com

Agata Podrażka

  • community menadżerka
  • agata.podrazka@agora.pl

Agnieszka Gil

  • administatorka forum
  • zona_mi@gazeta.pl