Reforma edukacji stała się faktem, podstawy programowej nie ma. Rodzice i uczniowie mają powody do obaw

Dzień Dobry TVN/x-news
25.11.2016 14:52
Dr Krzysztof Biedrzycki z Instytutu Badań Edukacyjnych: Fizycznie to możliwe, że reforma wejdzie w życie w zaplanowanym terminie. Nikt jednak nie wie, jak to będzie wyglądało w praktyce.

Chociaż gimnazja miały w Polsce wielu przeciwników, obecny bałagan sprawił, że nauczyciele, rodzice i różne organizacje pierwszy raz mówią jednym glosem: nie chcą zmian. Dlaczego wszyscy są przeciw tej reformie? Gimnazja się sprawdziły. Obecna podstawa programowa jest bardzo precyzyjna: wiadomo, czego i jak te dzieciaki uczyć. Nowej nie ma wcale. Uczniowie w trudnym wieku wymagają specjalnego traktowania. Nauczycieli szkolono w tym zakresie, wykonano gigantyczną pracę, poniesiono ogromne wydatki, a teraz to ma pójść na marne? Wszystko roztrwonić, w dodatku w szalonym, nieuzasadnionym tempie?

Dlaczego w ogóle? Dr Biedrzycki: To czysta polityka. Władza obawia się, że wycofanie byłoby odebrane jako wyraz słabości.
Więcej o:
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • fezuj

  Oceniono 25 razy 23

  PiS to partia szkodników i hipokrytów. Niczego dobrego nie potrafią zbudować, wszystko tylko niszczą.

 • basiacan

  Oceniono 10 razy 8

  Bedzie sie dzialo... W I i II klasie beda dzieci wierzace w Jezuska, w mowiace swinki i pieski. W VII i VII beda dzieci kosztujace alkoholu, eksperymentujace z seksem i przemoca... Ciekawam, jaki wplyw beda mialy na siebie dzieci z obu grup na wspolnych korytarzach i boiskach?

 • pandzik

  Oceniono 7 razy 7

  jak to nie ma podstawy programowej?

  Religia, historia i przysposobienie obronne Macierewicza... Wszystko jest

 • wolak007

  Oceniono 7 razy 7

  PiS to zło!

 • masofrev

  Oceniono 6 razy 4

  "Reforma edukacji stała się faktem" - jakim faktem, skoro Sejm nawet jeszcze nie zabrał się za projekty nowych ustaw??? Czy wy rozumiecie znaczenie słowa "fakt"???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX