Oklepywanie (dzieci 1-5 lat)

Film na temat oklepywania niemowląt na www.kaszeludzieci.pl
03.10.2010 00:28


Oklepywanie dziecka: po co i kiedy wykonywaćOklepywanie u dzieci starszych jest zabiegiem poprawiającym działanie leków mukolitycznych i powinno być wykonywane 15 minut po każdym przyjęciu leku. Zabieg ułatwia odksztuszanie wydzieliny i poprzez poprawę ukrwienia płuc, zwiększa penetrację leku. Efektem jest znaczna poprawa komfortu oddychania.

Oklepywanie dziecka: jak to robićDziecko może być oklepywane w każdej pozycji, także podczas zabawy. Technika oklepywania została dokładnie przedstawiona w filmie - po jego obejrzeniu każdy może prawidłowo wykonywać ten zabieg z bardzo dobrym efektem.

Dziecko należy ułożyć na boku, oklepujemy bok, klatkę piersiową i plecy, od dołu do góry. Ważne jest ułożenie dłoni: oklepywanie dziecka nie może być wykonywane otwartą dłonią, należy ją ułożyć w kształt łódeczki. Należy postarać się, aby dłoń nie była sztywna, a wiotka. Które miejsca pomijamy? Nie należy oklepywać nerek, mostka i kręgosłupa. Do oklepywania możemy także użyć, dostępnych w aptece, maseczek tlenowych. Jeśli dziecko nie jest w stanie wytrzymać w pozycji na boku, oklepywanie możemy przeprowadzać także w innej pozycji, ważny jest efekt. Zabieg przerywamy, jeśli dziecko zaczyna kasłać. Należy wtedy pozwolić dziecku odkrztusić wydzielinę.
To ważne: Przed zastosowaniem powyższych zaleceń u Twojego dziecka, skonsultuj się z lekarzem. Film na temat oklepywania niemowląt na www.kaszeludzieci.pl
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX