Podnoszenie niemowlęcia

19.02.2012 15:02

Jak podnosić niemowlę?Fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski pokazuje jak podnosić dziecko z przewijaka, łóżeczka, fotelika samochodowego. Wydałoby się, że w podnoszeniu dziecka nie ma nic trudnego, jednak wiele osób - często nieświadomie - robi to nieprawidłowo. Podnoszenie niemowlęcia powinno odbywać się zgodnie z kilkoma zasadami. Jak to robić? Krok po kroku zobaczycie na powyższym filmie. Maluszka najlepiej podnosić bokiem do podłoża, wcześniej odpowiednio układając ręce.

Jak podnosić niemowlę z fotelika samochodowego?Dokładną instrukcję znajdziecie na nagraniu. Pozbądźmy się wszystkich zbędnych przedmiotów, a następnie ułóżmy dziecko na boku. To sprawi, że maluszkowi będzie wygodnie, a my szybko wyjmiemy go z fotelika.

Podnoszenie niemowlęcia: najczęstsze błędyJedne z najczęstszych błędów popełniane podczas podnoszenia niemowlęcia (np. z łóżeczka), to chwytanie je pod pachy albo wkładanie rąk pod szyję i pod pupę. Najlepiej obrócić dziecko tyłem do siebie, ułożyć odpowiednio ręce i w ten sposób wyjąć dziecko.