Naukowcy odkryli, że cesarskie cięcia wpływają na ewolucję. W Polsce to aż 40% wszystkich porodów

mmr / wideonews
20.12.2016 11:22
Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego sugerują, że cesarskie cięcia wpływają na naszą ewolucję. Rodzi się coraz więcej dużych dzieci, a równocześnie coraz więcej matek ma zbyt wąskie kanały rodne, by urodzić naturalnie. Liczba cesarskich cięć wynosi w Polsce aż 40% porodów. Czy cesarskie cięcia wkrótce przeważą nad naturalnymi porodami?
Komentarze (115)
Zaloguj się
 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 156 razy 138

  gdyby nie cesarki to te "za duże" dzieci by się nie urodziły, a dokładniej, zmarły przy porodzie.

 • zbych21

  Oceniono 85 razy 73

  Idąc tym tokiem rozumowania, to trzeba zbyt dużym dzieciom i matkom z wąskimi biodrami pozwolić umierać przy porodzie, a cały rozwój medycyny przyczynia się do degeneracji ludzkości, bo nie pozwala eliminować z populacji osobników o słabym zdrowiu, zamiast umierać zanim się rozmnożą. Niby prawda, ale zbyt brutalna, by to akceptować.

 • szejski

  Oceniono 56 razy 40

  Jeżeli cesarkę wykonuje się bez ważnych wskazań medycznych - a taka jest większość cesarek w Polsce - to nie ma to ŻADNEGO wpływu na pulę genową, bo przecież geny są OK.

 • kenrhe

  Oceniono 40 razy 34

  Najlepiej skończyć z leczeniem wszelkich chorób. Słabsze osobniki wymrą z pożytkiem dla naszej cywilizacji:)

 • Gosia Tobola

  Oceniono 38 razy 26

  Wynika to z braku zaufania do lekarzy. Niestety nie ma przekonania, ze lekarz kieruje się przede wszystkim dobrem pacjentek i ich dzieci. Dlatego wiele pacjentek woli bardziej przewidywalny scenariusz porodu czyli poprzez cc.

 • ebom

  Oceniono 24 razy 20

  Ponieważ ten materiał już był kilka miesięcy temu, pod równie ignoranckim i clickbajciarskim tytułem, to ja też nie będę się wysilac i zwyczajnie przekleję swój komentarz stamtąd: "Każde rozwiązanie ratujące życie lub umożliwiające rozmnażanie osobie z jakimikolwiek zwyrodnieniami, które bez interwencji medycznej skończyłyby się śmiercią/bezpłodnością, będzie miało wpływ na ewolucję. Częścią ewolucji jest nasza rosnąca inteligencja, która pozwala na tworzenie takich rozwiązań. Wraz z rozwojem intelektu, gatunek ludzki zmienia się również fizycznie. Tylko dla kompletnego ignoranta może to być jakąkolwiek niespodzianką."

 • Oceniono 57 razy 19

  Tak. Przeżywanie osobników urodzonych w wyniku cesarskiego ciecia wpływa na zwiększenie udziału takich osobników w puli genowej następnych pokoleń. Paranoja. Postuluje wprowadzić zakaz takich zabiegów, osobniki nie radzące sobie zejdą z tego świata przy porodzie. Łącznie z nieprzystosowanymi matkami. I ogólnie leczenie osobników słabszych i umożliwianie im prokreacji jest osłabieniem zdrowej populacji.

 • rikol

  Oceniono 18 razy 16

  Napiszcie, że medycyna wpływa na ewolucję. Będzie to bliższe prawdy. Tymczasem jak zwykle szczujecie na kobiety, które ośmielają się korzystać z medycyny. Gdyby działała ewolucja, to by te kobiety z dziećmi umarły po prostu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX