Pytamy warszawiaków o pigułkę "po", trafiamy na prof. Staniszkis: Powinna być na receptę. Sama miałam aborcje, ale szkoda mi teraz tych dzieci

Agnieszka Wirtwein-Przerwa, Filip Chmielewski
31.03.2016 10:22
Minister zdrowia zapowiada, że wkrótce antykoncepcja awaryjna, czyli preparat ellaOne znów będzie dostępna wyłącznie na receptę. Cofnie tym samym zarządzenie poprzedniego szefa resortu, Bartosza Arłukowicza, by pigułka 'po' była dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 roku życia. Zapytaliśmy warszawiaków, co sądzą o tej zmianie. Były komentarza pochlebne, jak ten prof. Staniszkis, ale i bardzo krytyczne: 'Cofamy się do średniowiecza, do krajów Trzeciego Świata'. A Wy co myślicie o tej zmianie?
Więcej o:
Komentarze (321)
Zaloguj się
 • anna-nas

  Oceniono 547 razy 457

  Staniszkis się za młodu wyszalała, a teraz jej na starość przyszło na żale, naszym kosztem, Dziewczyny - dość władzy kleru nad naszymi macicami, zacznijmy działać.

 • Oceniono 390 razy 350

  każdy powinien mieć prawo do własnej decyzji zgodnie ze swoim sumieniem, nie każdy jest np. katolikiem. Dziś mówię że ja nie skorzystałabym ani z tabletki dzień po ani z aborcji , ale gdyby ktoś zrobił krzywdę mojej córce wtedy nie zastanawiałbym się ani minuty nad aborcją czy tabletką dzień po

 • cezar85

  Oceniono 319 razy 291

  jarek, po smoleńsku, raczej nie powinien się wypowiadać na temat ochrony życia

 • gotlama

  Oceniono 270 razy 240

  Szanowna pani, trzeba osobiście pokutować, a nie zabraniać innym pigułki "po".

 • gozal

  Oceniono 209 razy 193

  Zrównywanie aborcji z zażyciem tabletki nie pozwalającej na zagnieżdżenie się komórki w macicy to dowód wielkiego dyletanctwa. Niech pani Staniszkis jednak zajmie się lepiej socjologią, a nie rozsiewaniem fałszywych poglądów na temat tabletki typu ellaone czy wykładami, co komu wypada i kogo jej żal (własnych nienarodzonych dzieci), skoro to nijak się nie ma do rzeczywistego działania tabletki). To utwierdza niektórych w dyletanctwie. Te tabletki nie są antykoncepcją wczesnoporonną! Najlepiej propagować rzetelne informacje wysokiej klasy ginekologów, a potem pytać ludzi o zdanie. Ale w kraju, w którym nie istnieje rzetelna edukacja seksualna, takie banialuki jeszcze długo będą pokutować wśród obywateli...
  A tej pani, która zażywa antykoncepcje doustną, a się pulta pod adresem tabletek ellaone i innych kobiet, że niby są nieodpowiedzialne, przypominam, że wcinając tabletki, łamie "prawo boże"! Co jednocześnie nie przeszkadza jej na wciskanie się w majtki kobiet, o których poglądach nie ma pojęcia, a których partnerom pękła guma podczas stosunku lub które nie mogą stosować latami doustnej antykoncepcji (tak, są takie!), które zostały zgwałcone albo zapomniały się (mają do tego pełne prawo). Ciemnota i zabobon! Stanie w kolejce do ginekologa, żeby otrzymać receptę na lpreparat najbardziej skuteczny 24h po stosunku to skazywanie kobiet od razu na ewentualną ciążę. Nie wiem, czy wiecie, faceci, jakie są problemy z dostaniem się awaryjnym do ginekologa w niektórych miejscowościach, a jeszcze niektórzy z nich sieją swoje jedyne słuszne poglądy i rządzą wyborami kobiet. Kiedy usłyszałam, że naczelnik ministerstwa zdrowia twierdzi, że niektóre kobiety faszerowały się tabletkami ellaone (kilka lub kilkanaście tabletek miesięcznie!), pomyślałam: co za bezczelność tak łgać! Taaaaaaaaaa, kogo w tym grajdole stać na wydanie lekką ręką 1000 - 2000 zł na ellaone? Wg mnie minister po prostu kłamał, próbując wprowadzić regulacje prokościelne, a nie utrzymując te prokobiece. Ogólnie - żenada!

 • open123

  Oceniono 188 razy 178

  ... od punktu siedzenia. Gdyby z transplantacji nie korzystali także księża, również transplantacje były przez nich tępione.

 • edza4

  Oceniono 191 razy 171

  Najlepiej wszystkie apteki zamknąć niech się ludzie sami leczą mało to zielska rośnie dookoła, a przy wykaszaniu pokrzywy nawet złomu można nazbierać,sama radość.

 • rum222

  Oceniono 159 razy 141

  nie dziwo że w krajach wysoko rozwiniętych o Polakach chodzą niezbyt pochlebne kawały,może te kawały to jednak prawda?

 • sulaw_z_pis

  Oceniono 150 razy 138

  Laska mówi, że nie może być "po", ale na końcu mówi że stosuje antykoncepcję.
  :D
  A jak zapomni wziąć pigułkę (co się zdarza) to 1 kupi pigułkę "po".
  A przy okazji:
  "biskupi decydują o twoim okaleczeniu za ciebie Polko, ty też możesz za nich decydować o ich okaleczeniu". Głosuj na tych, co chcą ich kastrować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX