Czasem trudno rozpoznać, czy kobieta jest w ciąży, czy może ma... nadwagę. Kontrowersyjny spot?

Fundacja "Jestem w drodze"
10.12.2015 08:08
Fundacja 'Jestem w drodze' zachęca kobiety w ciąży do noszenia specjalnych znaczków. Dlaczego? Żeby ułatwić wszystkim pasażerom, którzy chcą zwolnić dla nich miejsce w autobusie, ale nie są pewni, czy to ciąża, czy raczej obfity obiad. Co myślicie o tym spocie?
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 225 razy 183

  Kurcze, te problemy pierwszego świata... Najprościej zwyczajnie zapytać : "proszę pani, czy pani jest w ciąży czy jest pani po prostu gruba, bo nie wiem czy mam ustąpić pani miejsca, czy nie ?"
  Wtedy ona mówi : "jestem w ciąży", albo "jestem tylko gruba" i wszystko jasne.
  W razie wątpliwości można jeszcze zapytać : "a nie kłamie pani" ?
  Jak powie że "nie", no to sprawa zamknięta (a jak powie że "tak" - że kłamie, to wtedy wracamy do pierwszego pytania).

 • elenita

  Oceniono 155 razy 81

  Siedzi młody facet i ma wątpliwości, czy ustąpić miejsca kobiecie? Jakiejkolwiek kobiecie? Młodej, starej, chudej, grubej, ciężarnej czy nie? Serio? To nie jest oczywiste? Następnym krokiem będą znaczki "Jestem w ciąży i źle się czuję" lub "Jestem w ciąży, ale spoko, dam radę"?

 • kadykianus

  Oceniono 76 razy 66

  Ja kiedyś pomyliłem się tak w stosunku do jednej z moich studentek.
  Coś omawiałem i powiedziałem do niej: Pani,na przykład, jest ciąży, prawda?
  - Nie....
  :)
  To było książkowe faux pas :)

 • agrafka111

  Oceniono 83 razy 57

  Rok temu chodziłam w dwupaku. Do 5-6 miesiąca nie było bardzo widać a i okres ten przypadł na okres jesienno-zimowy. Wiosną brzuszek był już wyraźnie widoczny i w lżejszych ubraniach było widać jakie to rodzaju brzuszek. Nie oczekiwałam ustępowania w kolejach czy komunikacji, dopiero ok 6-7 miesiąca dość trudnym zadaniem okazała się jazda na stojąco w pociągu przez 2 godziny, od 7 miesiąca musiałam się mocno oszczędzać bo ciąża była zagrożona przedwczesnym porodem i wyjście do sklepu zaczęło być problematyczne. Kto miał dostrzec, ten dostrzegł- na ogół problemu ze wzrokiem nie mieli panowie 50+- w kolejkach czy też w komunikacji, nigdy na moją prośbę- sami oferowali miejsce. Natomiast dość żenującym doświadczeniem było uciekanie wzrokiem większości mężczyzn bliżej mojego wieku- żebym przypadkiem nie poprosiła o ustąpienie miejsca... ot takie moje doświadczenia. Myślę, że zamiast plakietek przydałaby się lekcja dla tych panów- czy oni też by chcieli tego samego dla swoich ciężarnych partnerek?

 • miroslaw29

  Oceniono 66 razy 54

  A nie prościej by było, gdyby wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu potrzebują miejsca siedzącego, nauczyły się o nie po prostu grzecznie prosić, zamiast oczekiwać, że reszta świata się domyśli? Przecież problem nie dotyczy tylko ciężarnych. Czy to kobieta w ciąży, czy to osoba starsza, czy młody byk, który akurat źle się czuje, po to ma usta, żeby ich używać. "Przepraszam, czy mogłaby pani/mógłby pan ustąpić mi miejsca" w większości przypadków by wystarczyło, opcjonalnie można dodać "bo jestem w ciąży/źle się czuję/mam endoprotezę". Korona z głowy nie spadnie. Ja chętnie ustępuję, ale nie mam oczu dookoła głowy ani rentgena w tych oczach, żeby wiedzieć, że w danym momencie ktoś potrzebuje miejsca siedzącego bardziej niż ja!

 • tomtg123

  Oceniono 51 razy 41

  Dylemat : co zrobi uczynny Bartek widząc grubego faceta z przypiętym znaczkiem "jestem w drodze" ?

 • katia_kate

  Oceniono 64 razy 36

  Spot strasznie glupi. Rok czy 2 temu byl taki artykul w Polityce chyba, ze gruby to taki wspolczesny parias. Mozna go obrazac, a spoleczenstwo jeszcze przyklasnie. Kiedys facet, widzac kobiete (nawet gruba, stara albo brzydka), ktora stoi obok niego w autobusie, po prostu wstawal i ustepowal jej miejsca. Ten sie niby zastanawia, komu powinien miejsca ustapic i dalej sobie wygodnie siedzi. A nuż jedna lub druga zaraz wysiadą. A wtedy on uzna, ze została ta gruba, ktorej on miejsca i tak ustapic nie zamierzal. Strasznie prostackim jestesmy spoleczenstwem. Ale jakim dumnym i "honorowym". PS. Dziwię się tym kilku paniom, że w takim du...tym filmie wystąpily.

 • Tomasz Zakrzewski

  Oceniono 70 razy 22

  A nie prościej ustąpić kobiecie miejsca niezależnie od tego czy jest w ciąży czy nie?

 • Ela Loska

  Oceniono 31 razy 17

  totalnie bez sensu jakieś znaczki nosić należy wymagac kultury od mężczyzn, zawwsze można poprosić o ustąienie miejsca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX