Masaż krocza przed porodem

Mamazone.pl
05.12.2013 22:11
Masaż krocza jest jednym ze sposobów, które pozwalają przygotować się do porodu.
Kiedy rozpocząć masowanie krocza? Zaleca się, aby wykonywać go od 34 tygodnia ciąży, kilka razy w tygodniu. Na masaż krocza należy poświęcić 5 minut do 10 minut dziennie.

Masaż krocza przed porodem: film


Dzięki filmowi o masowaniu krocza przed porodem dowiesz się, po co go robić i - przede wszystkim - jak go wykonywać, aby nie przyniósł on więcej szkody niż pożytku.

Co daje masaż krocza przed porodem?


Jest to jeden ze sposobow na przygotowanie tkanek macicy do porodu. Masaż krocza pomaga uniknąć obrażeń albo nacięcia krocza podczas porodu - zwiększa on elastyczność tkanek.
Jeśli nacięcie krocza jest jedną z tych rzeczy, które martwią cię przed porodem, masaż krocza może pomóc zachować spokój. Elastyczna okolica krocza i dobra współpraca rodzącej z położną może sprawić, że poród odbędzie się bez nacięcia.

Masaż krocza przed porodem: co tak właściwie masujemy?!


Chodzi o to, aby masować odcinek pomiędzy końcem warg sromowych a odbytem. Robi się to od zewnątrz. Dokładną instrukcję zobaczysz na filmie. Najlepiej, aby masaż krocza wykonywać po kąpieli albo po wykonanej nasiadówce, np. z mniszka. Wszystko po to, aby mięśnie były rozgrzane.
Czego możemy użyć do masażu krocza?
-oliwy z oliwek
- witaminy E w płynie
- olejku migdałowego
- olejku jojoba
Masaż krocza przed porodem często błędnie utożsamiany jest z masażem szyjki macicy: ten drugi jest wykonywany przez lekarza bądź położną i ma na celu przyśpieszenie akcji porodowej. Jak masować krocze przed porodem? Film, który publikujemy, na pewno ci to wyjaśni. Sprawdź, o jakich środkach ostrożności powinnaś pamięć, a także jak powinien wyglądać masaż krocza przed porodem: co masujemy i ile czasu powinien trwać każdy etap masażu krocza.
Materiał wideo pochodzi z serwisu Mamazone.pl
Więcej o: