Szkoła

Najnowsze artykuły - szkoła

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 - pierwszy dzień szkoły tuż-tuż

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 - pierwszy dzień szkoły tuż-tuż

  Dwa miesiące wakacji minęły błyskawicznie i uczniowie muszą wrócić do szkolnych ław. Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się standardowo, 1 września. O czym musimy pamiętać przed pierwszym dniem szkoły?

 • Edukacja demokratyczna. Szkoła bez ocen, przymusu i rygoru - to możliwe!

  Edukacja demokratyczna. Szkoła bez ocen, przymusu i rygoru - to możliwe!

  W szkole demokratycznej nie ma ocen, nie stosuje się kar i nagród. Motywacja do zdobywania wiedzy ma wypływać z wnętrza w sposób naturalny. Nikt również nie narzuca tego ?co się może dziecku przydać w przyszłości?, bo rodzice i nauczyciele zakładają, że tak naprawdę nikt tego nie wie. Więc wiedza przedstawiana w szkole jest bardzo szeroka.

 • Dni wolne od szkoły - rok szkolny 2016/2017

  Dni wolne od szkoły - rok szkolny 2016/2017

  Wiemy już, jak wygląda kalendarz szkolny na rok 2016/2017. Dni wolne od szkoły to coś, do czego uczniowie odliczają czas.

 • Co myślicie o likwidacji gimnazjów? [SONDA]

 • Koniec roku szkolnego 2016 - wakacje zaczynają się za kilka dni!

  Koniec roku szkolnego 2016 - wakacje zaczynają się za kilka dni!

  Kiedy zaczynają się wakacje? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Spokojnie, koniec roku szkolnego 2016 już za kilka dni - w piątek 24 czerwca uczniowie pożegnają szkolne mury na dwa miesiące.

 • Za tymi typami rodziców nauczyciele na pewno nie będą tęsknić [Z PRZYMRUŻENIEM OKA]

  Za tymi typami rodziców nauczyciele na pewno nie będą tęsknić [Z PRZYMRUŻENIEM OKA]

  Dziś ostatni dzwonek i początek wakacji. Dla uczniów to czas odpoczynku od nauki, niezapowiedzianych kartkówek i sprawdzianów, dla nauczycieli - czas bez wywiadówek, dni otwartych, wizyt w pokoju nauczycielskim. Oj tak, nauczyciele nie mają takich problemów z wychowankami, jak z ich rodzicami. Oto nasze subiektywne zestawienie typów, za którymi w szkołach nie będą tęsknić. Jesteś na liście?

 • Sprawdzian szóstoklasisty 2016: termin i zasady egzaminu

  Sprawdzian szóstoklasisty 2016: termin i zasady egzaminu

  Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do egzaminu, który sprawdzi ich wiedzę. Spokojnie, sprawdzian szóstoklasisty to test, który zdadzą wszyscy.

 • Wzór na ciąg Fibonacciego

  Wzór na ciąg Fibonacciego

  Ciąg Fibonacciego jest szczególnym rodzajem ciągu liczb naturalnych. Jest on o tyle ciekawy, gdyż jest obecny w wielu dziedzinach. Często występuje w naturze, stosowany był w literaturze czy muzyce, jest spotykany na rynkach giełdowych.

 • Wzór na ciśnienie

  Wzór na ciśnienie

  Ciśnienie jest wielkością skalarną mówiącą o tym jak bardzo siła działająca na daną powierzchnię jest na niej skupiona. Jest to wartość siły działającej prostopadle do danej powierzchni w stosunku do wielkości tej powierzchni.

 • Wzór na moc

  Wzór na moc

  Moc jest to wielkość fizyczna służąca do określenia ilości pracy wykonanej przez pewien układ fizyczny w danej jednostce czasu. Informuje o szybkości wykonywania danej pracy. Oznacza to, że im szybciej praca zostanie wykonana, tym większą wartość przyjmie moc.

 • Wzór na objętość kuli

  Wzór na objętość kuli

  Objętość kuli oblicza się za pomocą ustalonego wzór. Poznaj regułę i dowiedz się więcej na temat tej bryły geometrycznej.

 • Wzór na objętość prostopadłościanu

  Wzór na objętość prostopadłościanu

  Objętość prostopadłościanu obliczamy za pomocą ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury geometrycznej.

 • Wzór na objętość walca prostego

  Wzór na objętość walca prostego

  Objętość walca liczy się za pomocą ustalonego wzoru. Sprawdź, jak wygląda ta reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na obwód koła

  Wzór na obwód koła

  Aby policzyć obwód koła musimy skorzystać z przyjętego wzoru. Dowiedz się, co to jest obwód koła i jak poprawnie dokonać obliczeń.

 • Wzór na pole koła

  Wzór na pole koła

  Pole koła możemy policzyć za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jak wykonać obliczenia i poznaj najważniejsze informacje na temat tej figury geometrycznej.

 • Wzór na pole kwadratu

  Wzór na pole kwadratu

  Pole kwadratu oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole powierzchni równoległoboku

  Wzór na pole powierzchni równoległoboku

  Aby obliczyć pole powierzchni równoległoboku trzeba użyć ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole prostokąta

  Wzór na pole prostokąta

  Pole prostokąta oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Dowiedz się, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole rombu

  Wzór na pole rombu

  Pole rombu możemy policzyć za pomocą ustalonego wzoru. Przed obliczeniami warto jednak poznać podstawowe informacje na temat tej figury geometrycznej.

 • Wzór na pole trapezu

  Wzór na pole trapezu

  Pole trapezu oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Jednak przed przystąpieniem do zadań warto przyswoić kilka istotnych informacji na temat tej figury geometrycznej. Dzięki temu szybko zrozumiesz wzór i zapamiętasz go na dłużej.

 • Wzór na pole trójkąta

  Wzór na pole trójkąta

  Pole trójkąta oblicza się za pomocą ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury.

 • Pole trójkąta równobocznego - jak to obliczyć? Zobacz WZÓR

  Pole trójkąta równobocznego - jak to obliczyć? Zobacz WZÓR

  Pole trójkąta równoboczne oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na prędkość

  Wzór na prędkość

  Prędkość w wektorowej definicji jest wielkością fizyczną wyrażającą zmianę położenia wektora w czasie. Prędkość jest również wielkość oznaczającą drogę przebytą w pewnej jednostce czasu. Sama wartość prędkości jest często nazywana szybkością. W układzie SI podstawową jednostką prędkości jest metr na sekundę.

 • Wzór na przyspieszenie

  Wzór na przyspieszenie

  Przyspieszenie jest to wektorowa wielkość fizyczna określająca zmianę wektora prędkości w czasie, informuje o tym jak szybko się ona zmienia. Ruch jednostajny jest bardzo rzadki w przyrodzie, dlatego jest to wielkość potrzebna do zapisu wszelkiego rodzaju znanych nam zmian.

 • Wzór na stężenie procentowe

  Wzór na stężenie procentowe

  Stężenie procentowe roztworu lub mieszaniny jest to udział substancji chemicznej w danym roztworze lub mieszaninie, wyrażone w procentach. Jest to stosunek tej substancji do całości roztworu (razem z tą substancją). Możemy mówić o stężeniu procentowym wagowym (masowym) lub objętościowym.

 • Wzory skróconego mnożenia

  Wzory skróconego mnożenia

  Wzory skróconego mnożenia bardzo ułatwiają rachunki w przypadku wielu przekształceń algebraicznych. Są przydatne przy rozwiązywaniu równań, znajdowaniu pierwiastków wielomianu czy przy przekształcaniu wzorów, dlatego warto zapamiętać szczególnie te z zastosowaniem kwadratu sześcianu liczby.

 • Sześciolatki w szkole - co wiemy [7 PUNKTÓW]

  Sześciolatki w szkole - co wiemy [7 PUNKTÓW]

  Sześciolatki jeszcze na dobre nie rozgościły się w szkołach, a wiele wskazuje na to, że kolejne roczniki czeka zmiana i rok dłużej w przedszkolu.

 • Mężczyzna z odkurzaczem, gotujący kot i świecki chrzest - codzienne życie w dawnych elementarzach [ZDJĘCIA]

  Mężczyzna z odkurzaczem, gotujący kot i świecki chrzest - codzienne życie w dawnych elementarzach [ZDJĘCIA]

  Jedni z sentymentem, inni ze zdziwieniem - patrzymy na sceny z ilustracji w "Świecie elementarzy" wydanego przez IPN.

 • Tabliczka mnożenia do wydruku

  Tabliczka mnożenia do wydruku

  Tabliczka mnożenia do 100 to coś, co każdy z nas znać powinien. Przygotowaliśmy dla was kilka wzorów tabliczki mnożenia do pobrania i wydruku.

 • Gwiazdy, reklamy i moda, czyli powrót do szkoły na Instagramie [ZDJĘCIA]

  Gwiazdy, reklamy i moda, czyli powrót do szkoły na Instagramie [ZDJĘCIA]

  W chwili, kiedy to piszemy, na Instagramie są 2,302,463 oznaczone hashtagiem #backtoschool. Fotki wrzucają wszyscy: gwiazdy, blogerzy, anonimowi użytkownicy, a nawet reklamujące się tam firmy. Jakie tematy zdjęć są najpopularniejsze?

 • Wyprawka szkolna LAST MINUTE

  Wyprawka szkolna LAST MINUTE

  Jeśli nie skompletowaliście jeszcze całej wyprawki szkolnej, nie martwcie się! Wciąż jest na to czas, a w wielu sklepach ceny artykułów szkolnych objęte są teraz promocją. Oto nasze propozycje.