Najnowsze artykuły - starsze dziecko, szkoła

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. niemiecki. KLUCZ ODPOWIEDZI

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. niemiecki. KLUCZ ODPOWIEDZI

  Dziś szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. W części językowej niektórzy z nich rozwiązywali zadania z języka niemieckiego. Sprawdź klucz odpowiedzi!

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. niemiecki. OFICJALNE ARKUSZE

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. niemiecki. OFICJALNE ARKUSZE

  Dziś szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. W części językowej z nich rozwiązywało zadania z języka niemieckiego. Zobacz oficjalne arkusze!

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. polski i matematyka. KLUCZ ODPOWIEDZI

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. polski i matematyka. KLUCZ ODPOWIEDZI

  Dziś szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. W pierwszej części rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. Sprawdź przykładowe odpowiedzi!

 • Co rodzice chcą przekazać swoim dzieciom?

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. polski i matematyka. OFICJALNE ARKUSZE

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem - j. polski i matematyka. OFICJALNE ARKUSZE

  Dziś szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. W pierwszej części rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. Zobacz oficjalne arkusze!

 • Próbny egzamin szóstoklasisty z Operonem! Dziś uczniowie piszą sprawdzian z języka angielskiego [ARKUSZ]

  Próbny egzamin szóstoklasisty z Operonem! Dziś uczniowie piszą sprawdzian z języka angielskiego [ARKUSZ]

  Dzisiaj odbywa się próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności radzenia sobie z presją czasu przed kwietniowym egzaminem. Uczniowie zmagali się tym razem się z językiem angielskim. Zobacz, jakie były zadania!

 • Wzór na ciąg Fibonacciego

  Wzór na ciąg Fibonacciego

  Ciąg Fibonacciego jest szczególnym rodzajem ciągu liczb naturalnych. Jest on o tyle ciekawy, gdyż jest obecny w wielu dziedzinach. Często występuje w naturze, stosowany był w literaturze czy muzyce, jest spotykany na rynkach giełdowych.

 • Wzór na ciśnienie

  Wzór na ciśnienie

  Ciśnienie jest wielkością skalarną mówiącą o tym jak bardzo siła działająca na daną powierzchnię jest na niej skupiona. Jest to wartość siły działającej prostopadle do danej powierzchni w stosunku do wielkości tej powierzchni.

 • Wzór na moc

  Wzór na moc

  Moc jest to wielkość fizyczna służąca do określenia ilości pracy wykonanej przez pewien układ fizyczny w danej jednostce czasu. Informuje o szybkości wykonywania danej pracy. Oznacza to, że im szybciej praca zostanie wykonana, tym większą wartość przyjmie moc.

 • Wzór na objętość kuli

  Wzór na objętość kuli

  Objętość kuli oblicza się za pomocą ustalonego wzór. Poznaj regułę i dowiedz się więcej na temat tej bryły geometrycznej.

 • Wzór na objętość prostopadłościanu

  Wzór na objętość prostopadłościanu

  Objętość prostopadłościanu obliczamy za pomocą ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury geometrycznej.

 • Wzór na objętość walca prostego

  Wzór na objętość walca prostego

  Objętość walca liczy się za pomocą ustalonego wzoru. Sprawdź, jak wygląda ta reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na obwód koła

  Wzór na obwód koła

  Aby policzyć obwód koła musimy skorzystać z przyjętego wzoru. Dowiedz się, co to jest obwód koła i jak poprawnie dokonać obliczeń.

 • Wzór na pole koła

  Wzór na pole koła

  Pole koła możemy policzyć za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jak wykonać obliczenia i poznaj najważniejsze informacje na temat tej figury geometrycznej.

 • Wzór na pole kwadratu

  Wzór na pole kwadratu

  Pole kwadratu oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole powierzchni równoległoboku

  Wzór na pole powierzchni równoległoboku

  Aby obliczyć pole powierzchni równoległoboku trzeba użyć ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole prostokąta

  Wzór na pole prostokąta

  Pole prostokąta oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Dowiedz się, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na pole rombu

  Wzór na pole rombu

  Pole rombu możemy policzyć za pomocą ustalonego wzoru. Przed obliczeniami warto jednak poznać podstawowe informacje na temat tej figury geometrycznej.

 • Wzór na pole trapezu

  Wzór na pole trapezu

  Pole trapezu oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Jednak przed przystąpieniem do zadań warto przyswoić kilka istotnych informacji na temat tej figury geometrycznej. Dzięki temu szybko zrozumiesz wzór i zapamiętasz go na dłużej.

 • Wzór na pole trójkąta

  Wzór na pole trójkąta

  Pole trójkąta oblicza się za pomocą ustalonego wzoru. Poznaj regułę i podstawowe informacje na temat figury.

 • Pole trójkąta równobocznego - jak to obliczyć? Zobacz WZÓR

  Pole trójkąta równobocznego - jak to obliczyć? Zobacz WZÓR

  Pole trójkąta równoboczne oblicza się za pomocą przyjętego wzoru. Sprawdź, jaka to reguła i poznaj podstawowe informacje na temat figury.

 • Wzór na prędkość

  Wzór na prędkość

  Prędkość w wektorowej definicji jest wielkością fizyczną wyrażającą zmianę położenia wektora w czasie. Prędkość jest również wielkość oznaczającą drogę przebytą w pewnej jednostce czasu. Sama wartość prędkości jest często nazywana szybkością. W układzie SI podstawową jednostką prędkości jest metr na sekundę.

 • Wzór na przyspieszenie

  Wzór na przyspieszenie

  Przyspieszenie jest to wektorowa wielkość fizyczna określająca zmianę wektora prędkości w czasie, informuje o tym jak szybko się ona zmienia. Ruch jednostajny jest bardzo rzadki w przyrodzie, dlatego jest to wielkość potrzebna do zapisu wszelkiego rodzaju znanych nam zmian.

 • Wzór na stężenie procentowe

  Wzór na stężenie procentowe

  Stężenie procentowe roztworu lub mieszaniny jest to udział substancji chemicznej w danym roztworze lub mieszaninie, wyrażone w procentach. Jest to stosunek tej substancji do całości roztworu (razem z tą substancją). Możemy mówić o stężeniu procentowym wagowym (masowym) lub objętościowym.

 • Wzory skróconego mnożenia

  Wzory skróconego mnożenia

  Wzory skróconego mnożenia bardzo ułatwiają rachunki w przypadku wielu przekształceń algebraicznych. Są przydatne przy rozwiązywaniu równań, znajdowaniu pierwiastków wielomianu czy przy przekształcaniu wzorów, dlatego warto zapamiętać szczególnie te z zastosowaniem kwadratu sześcianu liczby.

 • Poważne tematy w książkach dla dzieci

  Poważne tematy w książkach dla dzieci

  Z mediów nieustannie docierają do nas informacje o wojnie, uchodźcach, emigracji, biedzie, chorobach, śmierci... Dzieci także je słyszą. Warto z nimi o tym rozmawiać. Jeśli szukacie odpowiednich słów i adekwatnych do wieku historii - sięgnijcie po książki. Czytajcie, oglądajcie, pytajcie, rozmawiajcie, zastanawiajcie się. Pokażcie, że świat nie jest ?czarno-biały?.

 • Jak nagrodzić, by nie zaszkodzić?

  Jak nagrodzić, by nie zaszkodzić?

  Zwykle w miesięczniku ?Dziecko? zachęcamy do odejścia od kar i nagród. Ale wiemy, że dla wielu rodziców nagrody są ważne. Poczytajcie o tym, jak je umiejętnie stosować.

 • Sztuka rozmowy, lekcja tolerancji

  Sztuka rozmowy, lekcja tolerancji

  Nie ma ludzi nietolerancyjnych z natury. Jako rodzice możemy zadbać o to, by dziecko od maleńkości wiedziało, że ludzie różnią się od siebie i że ?inny? nie znaczy gorszy.

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016, mamy arkusze i odpowiedzi z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Szóstoklasisto, koniecznie sprawdź wyniki!

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016, mamy arkusze i odpowiedzi z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Szóstoklasisto, koniecznie sprawdź wyniki!

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2016 już za nami. Nadszedł czas na wyniki! Już dzisiaj publikujemy odpowiedzi i arkusze ze sprawdzianu z języka niemieckiego. Szóstoklasisto, poznaj rozwiązania zadań!

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016. Zobacz ODPOWIEDZI I ARKUSZE - sprawdź swoje WYNIKI! Klucze odpowiedzi i zadania

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016. Zobacz ODPOWIEDZI I ARKUSZE - sprawdź swoje WYNIKI! Klucze odpowiedzi i zadania

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2016 z Operonem odbył się 12 stycznia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych rozwiązywali arkusze z języka polskiego i matematyki oraz z języka obcego - angielskiego albo niemieckiego. Jakie były najtrudniejsze zadania na próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z Operonem 2016? Zobacz oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi!

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016 - mamy transkrypcje nagrań z języka NIEMIECKIEGO

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2016 - mamy transkrypcje nagrań z języka NIEMIECKIEGO

  Próbny sprawdzian szóstoklasisty z języków obcych z Operonem 2016 już za nami. Teraz czas na sprawdzenie testów! To, co sprawia uczniom zazwyczaj najwięcej kłopotów to zadania sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu. Szóstoklasisto, zapoznaj się z transkrypcjami nagrań z języka niemieckiego!

Polecamy