Życzenia dla Andrzeja. Kiedy wypadają imieniny Andrzeja 2019 i czego mu życzyć?

Imieniny Andrzeja to data, którą pamiętamy, nawet, jeśli nie znamy nikogo o tym imieniu. A jakie życzenia dla Andrzeja? Warto pomyśleć o czymś oryginalnym.

Życzenia dla Andrzeja - postaw na coś własnego

Najprościej jest kupić kartkę z nadrukowanymi już słowami. Gotowiec, pod którym wystarczy się podpisać. Życzenia imieninowe dla Andrzeja powinny być niebanalne - zapomnijmy na chwilę o standardowych: zdrowia, szczęścia, pomyślności. Warto pokombinować i zaskoczyć czymś bliską osobę. Możesz napisać kilka słów, których przekaz zrozumie tylko ona albo wymyślić krótki wierszyk. Dobrze bawić będzie się zarówno ten, kto będzie układał rymowankę, jak i ten, który będzie już czytał.

Znikają klucze, miski i wosk,
Przed nami wieczór bez zmartwień i trosk.
Będziemy świętować imieniny Andrzeja,
o którym pamiętamy, nie tylko, gdy za oknem zawieja.
Dobrze bawić się zamierzamy,
a solenizantowi w pas się kłaniamy.
Niech śmiech towarzyszy mu każdego dnia,
i nie przerazi go składnia ta.
Teraz już bez wersów, nasz Andrzeju miły - samych wyjątkowych dni ci życzymy. Bez smutków i problemów, pełnych spełnionych marzeń. A w dniu imienin - niezapomnianych wrażeń. Zdrowia, bo to jest najważniejsze, sam zadbasz o resztę.

Imieniny Andrzeja 2019 - kiedy wypadają?

Andrzej świętuje 30 listopada. Chociaż imieniny Andrzeja wypadają kilka razy w roku (m.in. 16 maja), to niewiele jest osób, które obchodzą je w innym, niż ten listopadowy, terminie. 30 listopada to wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

Imieniny Andrzeja, kiedy w tym roku? W 2019 roku 30 listopada wypada w sobotę. To dobra informacja dla wszystkich, którzy szykują się na andrzejkową zabawę. Bo dla wielu imieniny Andrzeja to właśnie okazja do spotkań ze znajomymi, odczytywanie przyszłości. Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to m.in. lanie wosku czy ustawianie butów w szeregu.

Czym się kierować, wybierając imię dla dziecka? Oto kilka zasad:

Zobacz wideo

Imię Andrzej - pochodzenie i znaczenie imienia

Andrzej jest imieniem pochodzenia greckiego, utworzonym od słowa andros, czyli człowiek, mężczyzna, lub andreios - męski, mężny, odważny. Oznacza zatem dzielnego, odważnego mężczyznę. Jaki jest Andrzej? Według astrologów - pewny siebie, prostolinijny, odważny i wierny. Nie brakuje mu energii i optymizmu.

Dziś imię Andrzej nie jest już tak często wybierane przez rodziców, jak kiedyś. Nie znajdziemy go na samym szczycie listy najpopularniejszych imion dla dzieci. W pierwszej połowie 2019 otrzymało je 122 chłopców (dla porównania, imię Antoni, które znajduje się na pierwszym miejscu zestawienia nadano 4247 chłopcom).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.