Stroje na Halloween 2019. Jak się przebrać? Skąd wziąć strój?

Stroje na Halloween można kupić, wypożyczyć, a i stworzyć samodzielnie. Aby w wieczór duchów wyglądać oryginalnie i strasznie nie trzeba wielkich nakładów pracy i pieniędzy. Okazuje się, że by zrobić upiorne wrażenie często wystarczy dobry pomysł. Kropką nad i jest mroczny makijaż.

Stroje na Halloween mogą być różne, niemniej muszą wpisywać się w konwencję zwyczaju. Ma być strasznie, mrocznie, posępnie i przerażająco. Wszak motywem przewodnim są duchy, wampiry, potwory, wiedźmy i upiory. To daje duże pole do popisu. Ponieważ wieczór ten rządzi się swoimi prawami, tak naprawdę w zakresie kreacji ograniczeń jest niewiele.

Halloween - co warto o nim wiedzieć?

Halloween obchodzony jest 31 października, w wigilię Dnia Wszystkich Świętych. Nazwa zwyczaju jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows' E’en ("All Hallows' Eve", wigilia Wszystkich Świętych). Geneza Halloweeen nie jest do końca znana. Przypuszcza się, że zwyczaj wywodzi się od starożytnych Celtów.

Choć współczesne Halloween jest świętem zabawy w duchy, wampiry i potwory, budzi wiele kontrowersji. Niektórzy przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego utożsamiają go z kultem szatana. W związku z pogańską genezą zwyczaj spotyka się z krytyką także ze strony kościoła prawosławnego, episkopalnego i luterańskiego oraz innych kościołów protestanckich, a także Świadków Jehowy.

Stroje na Halloween. Po co i za co się przebrać?

Halloween pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno i choć z roku na rok jest coraz bardziej popularne, wciąż nie obchodzi się go z takim rozmachem i entuzjazmem jak w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii czy Wielkiej Brytanii.

Stroje na Halloween są niezbędne, by móc wziąć udział w imprezie w mrocznych klimatach. Tematyczne zabawy są organizowane zarówno w domach, jak i klubach, a dla dzieci w szkołach czy salach zabaw. Ma być strasznie, ale i wesoło. Kostiumy na Halloween przydają się również, gdy wieczór upływa pod hasłem "cukierek albo psikus", z angielskiego "trick or treat". W myśl tradycji dzieci chodzą od domu do domu, zbierając słodycze bądź serwując psikusy.

Za co przebrać się na Halloween? Możliwości jest wiele, a inspiracje można znaleźć na wielu portalach społecznościowych. Wybór przebrania na Halloween zależy od kilku kwestii: zarówno preferencji stylistycznych, jak i zasobów tak czasu, jak i pieniędzy. Na szczęście stroje na Halloween nie zawsze kosztują dużo, nie wszystkie też wymagają zdolności krawieckich czy manualnych. Wszak by przebrać się za ducha czy mumię nie trzeba się za bardzo się natrudzić.

Doskonałym uzupełnieniem stroju jest makijaż. Co powiecie na taki wykonany fluorescencyjnymi farbkami? Zrobicie je w domu!

Zobacz wideo

Skąd wziąć strój na Halloween?

Stroje na Halloween dla dzieci i dorosłych można zarówno kupić, jak i wypożyczyć bądź zrobić. Aby zrealizować projekt samodzielnie, warto posłużyć się instrukcją znalezioną na blogu czy kanale z tutorialami. Wypożyczenie kostiumu też jest dobrą opcją, wystarczy znaleźć stosowną wypożyczalnię.

Jeśli chodzi o kupienie przebrania na Halloween dla dzieci czy dorosłego, sprawa także nie jest wielkim wyzwaniem. Znalezienie odpowiedniego stroju na Halloween, zwłaszcza jesienią, jest banalnie proste. Oferta producentów jest bardzo szeroka. Można wybrać zarówno prostą sukienkę wampirzycy, oryginalny kostium zakonnicy, jak i wyrafinowany strój białej damy czy czarnej wdowy. Dzieci mogą przebrać się zarówno za wampira, czarownicę, gotycką księżniczkę, kościotrupa, jak i dynię, mumię czy nietoperza.

Stroje na Halloween dla dzieci - jak zrobić?

Strój na Halloweeen można zrobić samodzielnie w domu. Czasem do elementów garderoby znalezionych w szafie warto dokupić jakiś drobiazg: opaskę z dynią, różdżkę i kapelusz czarownicy czy perukę.
Są jednak i takie stroje, które można zrobić z niczego. Przykład? To strój ducha. Wystarczy białe prześcieradło i nożyczki, by wyciąć dziurki na oczy i nos czy usta. A mumia? Wystarczy kupić w aptece kilkanaście opasek elastycznych, by owijając się bandażem uzyskać naprawdę niezły efekt.

Inne stroje - na przykład kościotrup, kot, zombie, wampir, czarownica czy złodziejka - wymagają większych nakładów pracy i czasu, ale też są możliwe do wykonania samodzielnie w domu. Aby zrealizować te pomysły, warto poszukać szczegółowych tutoriali i instrukcji "Strój na Halloween - krok po kroku".

Czy warto bawić się w samodzielne wykonanie kostiumu? Zdecydowanie tak. Projektowanie kreacji z pewnością dostarczy każdemu wiele radości. Warto przy tym pamiętać, by wzmocnić efekt mrocznym, przerażającym makijażem, który też nie musi być trudny do zrobienia. To będzie zdecydowana "kropka nad i".

Więcej o:
Copyright © Agora SA