1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Komentarze (69)
Anna Lewandowska powiedziała coś, z czym nie zgodzi się wiele młodych matek. Pytamy eksperta, czy ma rację
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 3alfa.alfa

  Oceniono 10 razy 2

  Lewandowska przyszla i minusuje. I wlasnie dla takich pustakow wymyslono system. Sloma - Siano czyli lapki bo plus - minus nie ogarnia

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Apeluję aby o karmieniu piersią wypowiadały się kobiety, które mogą się pochwalić piersiami a nie lekkoatletka.

 • klekot52

  Oceniono 1 raz 1

  Jedyne co umie ta lala,zassać że laska se robi nebeska.

 • maxthebrindle

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Lewandowska wychowuje jedno dziecko, od kilku miesiecy. My wraz z żoną wychowaliśmy czworo: dziś już zdrowych, uzdolnionych i wspaniałych młodych ludzi. Wszystkie były przez pierwsze 6 miesiecy karmione WYŁĄCZNIE piersią. Żona jadła zawsze tak samo: zdrowo, w sposób racjonalnie zbilansowany, ale bez wykluczania czegokolwiek poza rzeczami oczywistymi (jak skorupiaki na przykład). Jedna córka dała nam popalić z kolkami jak cholera, u syna problem pojawiał się sporadycznie, dwójka - całkowicie bez problemów. Jak sie okazało przyczyną naprawdę paskudnych kolek u córy był stres: przy zmianie piersi żona przekładała ją 'na drugi bok', bo tak jej było wygodniej (i tak ją uczono...), a Mała tego nie lubiła, więc marudziła i płakała. To stresowało żonę a cała sytuacja u Małej wywoływała kolki, więcej płaczu, wiecej stresu, mniej snu dla nas. Byliśmy oboje już na etapie zombie, gdy mnie całkiem przypadkiem oświciło KIEDY dokładnie Mała zaczyna płakać i zaproponowałem, by ją 'przesunąć' od jednej piersi do drugiej, wsuwajac nóżki pod pachę mamy - problem zniknął jak ręką odjął i tydzień później nocne karmienia odbywały się praktycznie przez sen. Ale oczywiście teorii, że mama coś nie tak zjadła nasłuchaliśmy się masę - a przyczyna była całkiem inna i prozaiczna.
  Dlaczego o tym piszę? Bo wydaje mi się, ze mam większe doświadczenie w rodzicielstwie, niż pani Lewandowska. A mimo to nikomu nic nie radze poza jednym: czasem właściwe rozwiazania to te najbardziej proste, zaś rodzicielstwo to nie jest lot do gwiazd: bywa trudno, ale fiksacja jednej pańci na temat diet nie musi oznaczać, ze krzywdzisz swoje dziecko jedżac coś, co ta pańcia uważa za szkodliwe. A najlepsza rada - przy wątpliwościach zapytaj lekarza. Najlepiej takiego, który sam ma dzieci. Pani celebrytka na fejsuniu to nie jest najlepsze źródło informacji.

 • sushi2010

  Oceniono 3 razy 1

  Kolka jest objawem niedorozwiniętego układu pokarmowego, z jakim rodzi się człowiek. 6 miesięcy powinno starczyć, żeby układ się wykształcił do końca. Płacz dziecka, bóle brzucha nie mają związku z dietą matki. Trzeba po prostu to przeżyć. Można masować brzuszek, odbijać lub przykładać coś ciepłego. Eliminowanie całych grup pokarmowych jest błędęm i może zaszkodzić matce. Jajko to tzw. super żywność, ze wszystkimi minerałami i kompletem witamin, dlaczego niby miałabym z niego rezygnować, jeśli nie ma przeciwwskazań. To samo mleko czy zboża. Nie jemy tylko wtedy, jeśli jesteśmy uczulone.
  Sama kolka to nie jest też oznaka uczlenia u dzieci. Uczulenie to wypryski, biegunka, wymioty, brzydka skóra, egzema.
  Znam mamy, które żyły o samym chlebie i wodzie, bo sobie wmówiły, że dziecko jest uczulone. A ja jadłam wszystko i karmiłam 4.5 roku :)

 • a.julka

  Oceniono 7 razy 1

  Tak to jest, jak ktoś się wypowiada na tematy, o których nie ma bladego pojęcia. Pech chciał, że trafiło na kobietę, która, nie wiadomo dlaczego, stała się ekspertem dla wielu (niemyślących samodzielnie?) kobiet. I to jest bardzo niebezpieczne!

 • 1a.a

  Oceniono 7 razy 1

  Wy sie podsmiewacie z Lewandowskiej a ona jest naprawde zatroskana ze ze jej dziecko nie ma szesciopaka, jedrnej pupy i chocby nawet malych piersi.

 • pandzik

  Oceniono 1 raz 1

  Może pomoże rządzącym zalepić dziurę budżetową

 • Anna Raskolnikoff

  Oceniono 2 razy 0

  O bosz! Jaka nagonka na kobietę. A mało to babeczek pisze blogi a w nich bzdury? Dieta eliminacyjna np.zostala poradzona mnie w pewnym momencie, żeby sprawdzić, czy to nie alergeny powodują problemy u dziecka. Ale to o przyprawach mnie trochę rozśmieszyło. W Indiach, jak rozumiem, dzieci nie ssą piersi? Wiem od teściowej z Indii, że odradza się tylko chilli, które jest po prostu zbyt ostre. Ja jadłam wszelkiego rodzaju curry, japońskie i wszelkie inne i mój syn jak tylko był dostatecznie duży, by próbować niektórych rzeczy, zaakceptował te smaki. Podejrzewam że dlatego, że je znał.

 • Oceniono 2 razy 0

  a ja się akurat zgadzam. U mnie eliminacja nabiału pomogła w eliminacji kolki. Wiec brawo Aniu

 • anonim_ka

  Oceniono 2 razy 0

  Zanim zaistniały internetowe gadżety typu twitter , Instagram i inne facebooki w temacie karmienia dzieci piersią moje babki i ich prababki posiłkowały sie po prostu NATURĄ czyli ziołami . Wystarczy wrzucić na gogle "zioła wspierające laktację i łagodzace koleczki". Smiesza mnie te dmuchane teksty infantylnych celebrytek.

 • oiiiio

  Oceniono 6 razy 0

  no więcej jadu na nią wylejcie wy nic nieznaczący, polscy idioci xD Artykuł o jej słowach czytacie tylko dlatego, że tak chętnie klikacie we wszystko co wydobędzie się z ust każdego, kto jest powszechnie znany i tylko do siebie możecie mieć pretensję. 90% z was ma równie proste do skrytykowania poglądy na większość aspektów rzeczywistości, jednak nikt nie marnuje czasu żeby was słuchać, bo jesteście nic nieznaczącym szumem

  postuję jeszcze raz, bo oczywiście mechanizm publikowania komentarzy jest równie spier&&&ony co reszta tej witryny i nie dostałem żadnego feedbacku czy został on zamieszczony, wystąpił jakiś błąd, czy moderacja musi go pierwsze zatwierdzić. W każdym razie go nie widzę, a w sumie zależy mi żebyście go przeczytali

 • vargur09

  Oceniono 2 razy 0

  a coś o reaktorach na solach toru też coś napisze ? pustak daje rady, madka z mordoksiążki....

 • baaag

  Oceniono 6 razy 0

  Warto sprawdzić eliminację produktów mlecznych. To nie jest problem przez tydzień czy dwa a może zadziałać jak w znanych mi przypadkach.

 • xyz00001

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe kto i po... napędza te 2 maszynki do zarabiania pieniędzy? przecież wiele nie trzeba, żeby zauważyć, że to wszystko co kręci się wokół tej dwójki (trójki) służy tylko do produkcji kolejnych milionów.
  to, że dzieci zachwycają się RL to jeszcze mogę zrozumieć, ale reklamodawcy i te stada, to tego już nie ogarniam.

 • rooboy

  Oceniono 2 razy 0

  I am sick and tired to see a piece about lewandowska every time i open gazeta.pl. her "advice" is generally as useless as ashtray on a motorbike... however for some strange reason gazeta keeps promoting this woman with ego bigger than ben hur and titanic put together...

 • boczek150

  Oceniono 5 razy -1

  Stosujcie sobie diety eliminacyjne i inne dyrdymały - potem będzie płacz i lament czemu moje dziecko nie chce nic jeść i tym podobne.

 • slasaus

  Oceniono 7 razy -1

  Jako ojciec trójki dzieci muszę stwierdzić, że tym razem Ania ma rację. A krytyka, tylko dlatego że jest sławna jest absurdalna. Tylko że idiotki nie są w stanie poświęcić ulubionych dań dla dobra dziecka i wylewają tu pomyje.

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 2 razy -2

  zanim będziecie krytykować to zobaczcie jak oni wyglądają a jak wy, widać coś robią dobrze wiec może posłuchać?

 • oiiiio

  Oceniono 4 razy -2

  no więcej jadu na nią wylejcie wy nic nieznaczący, polscy idioci xD Artykuł o jej słowach czytacie tylko dlatego, że tak chętnie klikacie we wszystko co wydobędzie się z ust każdego, kto jest powszechnie znany i tylko do siebie możecie mieć pretensję. 90% z was ma równie proste do skrytykowania poglądy na większość aspektów rzeczywistości, jednak nikt nie marnuje czasu żeby was słuchać, bo jesteście nic nieznaczącym szumem

 • foxas

  Oceniono 4 razy -2

  A kogo obchodzi ta szmaciarka! ?!

 • sonofmoonshine

  Oceniono 2 razy -2

  Na kolkę, ponad wszelką wątpliwość najlepsza jest szczepionka! :)

 • captain_planet

  Oceniono 6 razy -2

  Tak, w wielu przypadkach dieta matki wpływa na kolki. Ale teraz jest moda wśród lekarzy na tekst "można jeść wszystko". Temat przepracowany przy dwójce dzieci, więc darujcie sobie polemikę. Szczególnie, że większość komentujących to zapewne siksy, które porodówkę widziały tylko w serialach.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 18 razy -2

  stulcie dziobki, panienki, najwięcej komentarzy widzę od szczawi co ledwo odrosli od ziemi
  Mozecie mnie minusować i pieeeprzyc głupoty, kazda matka, MATKA piszę, musi przyznac racje, ze trzeba miec dobrze zorany mózg, żeby karmiąc dziecko pojeść sobie fasoli, grochu czy kapusty

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy -3

  Wraz z żoną przeżylismy ten niemiły temat, gotowałem różne potrawy, nic smażonego, raczej gotowane albo na parze i nic nie pomagało, żona jadła tylko cienkie zupki jarzynowe i chleb z masłem, nie pomagały różne rady w tym mojej mamy, która przepracowała z noworodkami kilkanaście lat, przychodziła pora, następował atak kolki, nosiłem, głaskałem, masowalem brzuszek co widać było, że trochę łagodzi, w końcu się skończyło a my wreszcie odpoczęliśmy, bo nie ma nic gorszego niż niemożność łagodzenia bólu własnemu dziecku.
  Pani Lewandowska zabiera głos w każdym temacie bo może ale nikt nikogo nie zmusza do czytania i aprobaty. Każda młoda matka i młoda mężatka uważa, że odkrywa świat na nowo i to jest prawidłowe, bo oznacza, że sie interesuje tymi tematami a że czasem opowiada głupotki to też jej przywilej, kiedyś to sama zweryfikuje.

 • white_lake

  Oceniono 17 razy -5

  straszna jest ludzka zawiść,
  współczuję tej dziewczynie, bo absolutnie nie zasłużyła na takie traktowanie, na takie rzygi frustratów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX