1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Komentarze (226)
Mam nieochrzczone dzieci, ale chodzę z nimi do kościoła. Dzięki temu kiedyś same będą mogły wybrać [LIST]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • youmustbejoking

  Oceniono 7 razy 5

  Mam ochrzczone dzieci, ale nie chodzę z nimi do kościoła, one też nie chodzą - kiedyś będą mogły wybrać, oby wybrały dobrze ;-)

 • donmarek

  Oceniono 4 razy 4

  Wprowadzanie nowego członka, a w szczególności dziecka, do chrześcijaństwa przez osoby MYŚLĄCE, winno być uświadomienie, że clou tej religii jest CIERPIENIE. To jest prawdziwą podstawą chrześcijaństwa. A szczególnie katolicyzmu. Wszędzie w tej religii najpierw musi byc cierpienie, ból. A potem ... po śmierci będzie nagroda.
  ps
  a gdzie był ten ... panbuk dzisiejszego lata, gdy powołane przez niego huragany niszczyły dorobek całego życia niektórych obywateli "najbardziej katolickiego kraju Europy" ???
  a gdzie był panbuk tegorocznego lata, gdy powołany przez niego najbardziej straszliwy huragan niszczył USA, mordował ludzi ???

 • horatio_valor

  Oceniono 8 razy 4

  Nie radzę lekkomyślnego eksperymentowania z religią. To groźny narkotyk, który niszczy psychikę i wypacza zmysł moralny człowieka. Skoro jesteście ateistami i nie ma nacisków rodziny, to - póki dziecko jest małe - proponowałbym jak najdłużej izolować od brudnych, złych wpływów. Jak będzie większe, to niech sobie samo eksperymentuje. To samo dotyczy alkoholu, papierosów, narkotyków. Każdy w życiu ma taki moment, że tego próbuje, ale powinien być już dość duży, by móc się w porę zabezpieczyć przez uzależnieniem. "Oswajanie" dziecka z religią może spowodować brak odporności na tę właśnie truciznę w przyszłości, wpojenie mu przekonania, że "to nic złego". To tak, jakbyście podawali dziecku marihuanę i mówili, że wszystko jest OK, bo przecież wiele osób to robi i kop, jaki daje, to fajna sprawa.

  A tak w ogóle, to nie ma "wiary w Mahometa". Mahomet to postać historyczna, jego istnienie nie jest przedmiotem wiary, tylko wiedzy. Wierzyć można tylko w jego przekaz, czyli w islam.

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 8 razy 4

  Będąc agnostykiem, nie neguję istnienia Boga, choć gdyby się okazało, że on istnieje to i tak nie zostałbym jego wyznawcą. Tak czy siak, uważam, że kościół jest to po prostu zwykła instytucja nie mająca nic wspólnego z Bogiem, która na przestrzeni wieków pokazała jak potrafi być okrutna, pazerna i bezwzględna.
  Niektóre przejawy mądrości i dobra, pojawiające się czasem, wynikają z tego, że wśród ludzi kościoła, też czasem pojawiają się jednostki mądre i dobre. Niestety to są jedynie jednostki. Reszta to, pazerność, ciemnota, zabobon i zboczenia takie jak pedofilia. Dlatego swoim dzieciom pokazałem kościół, bo też były ciekawe jak to jest w środku, ale też w miarę jak dorastają uświadamiam im, ile zła i cierpienia ma na sumieniu ta organizacja i jak bardzo zawłaszcza sobie elementarne wartości, które powinny obowiązywać każdego człowieka i każdy powinien do nich dążyć.
  Z dużą przyjemnością obserwuję, jak z roku na rok. Coraz więcej dzieci rezygnuje z religii w szkole. Z przerażeniem natomiast słucham doniesień, jak to dzieci się chwalą ile kasy dostały na komunię. Ta komunia i cała związana z nią otoczka, jest esencją całej tej wiary.

 • Adam Owczarski

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiast chronić swoją córkę przed tą przestępczą organizacją to ona jeszcze ją tam zaprowadza . Powinno się odbierać dzieci takim ludziom. Kościół katolicki i prawosławny , to z podających się za chrześcijański najgorsze dziadostwo .

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 7 razy 3

  Jestem ateistą od zawsze. Nigdy nie wierzyłem w żadnego Boga, ale szanuję wiarę jako tradycję, ostoję Polskości. Bez wiary, bez tej tożsamości, zapewne nie przetrwalibyśmy zaborów, nie obalilibyśmy komuny. Jestem polskim patriotą, tyle że ateistą (Ateizm Honor Ojczyzna).
  Mam ślub kościelny, a przy wigilijnym stole zawsze śpiewam kolędy i dzielę się opłatkiem, bo lubię polską tradycję i szanuję wierzenia wspólnoty, nawet jeżeli w duchu uważam je za bzdurne.
  Ćwierć wieku temu, gdy chodziłem do liceum i właśnie wprowadzono religię do szkół, byłem jedyny w klasie, który nie chodził.
  W całej szkole było nas może z 5 osób.
  Niedawno doznałem szoku, gdy mój syn oświadczył, że u niego w gimnazjum połowa klasy nie chodzi. Aż nie mogłem w to uwierzyć.

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 2

  Czytam na tym forum opinie wielokrotnie powielane przez osoby uczestniczące w mszach katolickich,iż tylko "wierzący i praktykujący poprzez zgłębianie eucharystii liczy się i dostąpi łaski".
  O ile jakiekolwiek wzmianki o Jezusie zawitały do nas kilkadziesiąt lat Jego ukrzyżowaniu, o tyle można założyć, iż Jezusowi zależało na tym aby nasz gatunek ludzki zachowywał się wg. pewnych norm etycznych. Aby je stosował w relacjach z wszystkimi innymi żywymi istnieniami.
  Nie chodzi o to czy karnie co niedziela staniemy w budynku z cegły i będziemy powtarzać za człowiekiem stojącym na ołtarzu bo założę się, iż nie o to chodziło Jezusowi. Chodziło o to abyśmy słuchają tego co nam przekazuje, stali się lepszymi istotami. I naprawdę pośredników w postaci kapłanów chyba do tego nie potrzebujemy tak do końca.

 • 55pagus

  Oceniono 6 razy 2

  Co zrobić jak małe dziecko usłyszy w od księdza w kościele "pijcie jego krew", "jedzcie jego ciało"? A potem przyjdzie do domu i zapyta się: co to jest kanibalizm?

 • jqu

  Oceniono 2 razy 2

  @zwyklaosoba, 7 minut temu
  "Są dwie główne różnice między wierzącym a niewierzącym. Pierwszy wierzy, że Bóg istnieje, drugi wierzy w to, że nie istnieje."
  Aha, czyli niepalenie to gustowanie w takiej szczególnej marce papierosów?

 • sejlor4

  Oceniono 16 razy 2

  Pitu pitu oraz od dziecka nie cierpialem kosciola.czulem ze niedzielne msze lekcje religii kradna moj czas i dziecinstwo.dziecko ktore sie tam samo garnie a rodzice sie godzą?paramoja

 • 55pagus

  Oceniono 1 raz 1

  Obskurantyzm to według definicji ciemnota umysłowa, wstecznictwo, kołtuństwo, wrogie nastawienie do postępu i oświaty oraz praktyka celowego zapobiegania poznaniu faktów lub szczegółów jakiejś sprawy. Termin powstały w okresie oświecenia określający doktrynę katolicką i nastawienie Kościoła wobec kultury. (Wikipedia)

 • jesienna

  Oceniono 3 razy 1

  Świetnie! Nie uczmy dzieci mówić. Jak dorosną wybiorą język w jakim chcą się komunikować. A póki co niech słyszą różne języki oczywiście jeżeli będą nimi zainteresowane.... To co tu się proponuje to nie jest dawanie wyboru tylko okaleczanie dziecka na całe życie! Dziecko potrzebuje rodzica, który jasno komunikuje jaką ma wizję świata. W życiu dorosłym może ją odrzucić ( tak jak może nauczyć się innego języka i wybrać go jako podstawowy język w którym będzie się komunikować), ale nie może żyć w pustce! A przekonanie " cokolwiek wybiorę będzie dobrze" to przekonanie o tym, że za takim wyborem tak naprawdę nic nie stoi, taki wybór nie jest istotny i nie ma żadnych konsekwencji. I najwyraźniej autorka artykułu reprezentuje taką postawę.

 • primo5

  Oceniono 3 razy 1

  Dawno nie czytałem podobnych bzdur.
  A jak wygląda w waszym domu Wigilia?!?!?
  Pewnie w sobotę wielkanocną idziesz z koszykiem do kościoła,tak?!?!?
  Verba docent,exempla trahunt.
  Po prostu macie w domu czy życiu inne priorytety!

 • tappman

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma w tym nic dziwnego. Świątynie większości religii nie są miejscami, w których uprawia się tajne komplety. Rytuały religijne są dziś przede wszystkim zjawiskami kulturowymi i jako takie mogą być atrakcyjne. W USA istnieje wiele tysięcy różnych religii i denominacji — i ogromną większość społeczności nie ma problemu, gdy w ich świątyni pojawiają się goście. To, że ludzie wspólnie medytują, wypowiadają mantry i modlitwy oraz śpiewają, jest przede wszystkim właśnie wspólnym wykonywaniem pewnych rytuałów — jest to też "sveniczne show". Niektórzy mogą wierzyć w magiczną moc tych rytuałów, inni nie. Poza tym ta wiara rzadko jest absolutną. Wspólna modlitwa w atmosferze świątyni, gdzie jest cisza, echo, półmrok, może każdemu pomóc w nawiązaniu kontaktu z własną duchowością— niezależnie od tego, czy wierzymy w to, że jeden czy drugi Żyd zmartwychwstał i czy jest Panem, Pasterzem czy Królem Polski.

 • captain_planet

  Oceniono 1 raz 1

  Już miałem się popłakać, ale jednak nie :).

 • Mirosław Makowski

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda, że w szkole nie ma dnia kultury polskiej. No ale to obciach i buractwo.
  Prawie tak wielkie jak pisanie "mądrych" listów do gazety :) :)

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 1

  "Mam nieochrzczone dzieci, ale chodzę z nimi do kościoła. "
  no na prawde co za bohaterstwo.... albo ochrzcij albo przestan chodzic z nimi do kosciola, prowadznie dzieci do kosciola, to nie dawanie wyboru... jakbys prowadzala do meczetu, synagogi, cerkwii albo pokazwala ludzi ktorzy nie chodza do kosciola mowiac ze to wcale nie oznacza ze sa niemoralni... to jest dawanie wyboru.

  "Dzięki temu kiedyś same będą mogły wybrać"
  Miedzy czym??? Chodzeniem do kosciola i narzekaniem na kler, jak wiekszosc polskich "bohaterskich" katolikow czy nie chodzeniem ciagle do kosciola.... a jak wybierze meczet?? to uszanujesz wybor... czy napiszesz nastepny idiotyczny list do GW, ze tyle sie nachodzilysmy do kosciola i ladnie naspiewalysmy skladajac raczki ku bogu a ona wybrala juz swiadomie cos innego...??

 • pawelekok

  Oceniono 1 raz 1

  @sejlor4
  Ja wychowałem się w rodzinie katolickiej i przez wiele lat byłem naprawdę wierzący. Dopóki nie zderzyłem się z obłudą i brakiem logiki, zarówno wśród wyznawców jak i samych filarach tej wiary. Nie da się pogodzić uczciwości z katolicyzmem. Zarówno pod względem uczynków jak i myślenia. Oraz nawet moralności. Dlatego w wieku 12 lat powiedziałem swoim rodzicom, że nie wierzę w boga i nie będę chodził do kościoła. Jezu, jak nad moją matką proboszcz pastwił się przez lata za to.Ile razy wracała zapłakana po spowiedzi bo ksiądz powiedział jej że trafi do piekła za mnie. Nigdy mnie nie zmuszała do zmiany poglądów. Szanowała mój wybór.

 • nekaj

  Oceniono 7 razy 1

  Nie rozumiem Pani postępowania - moje córki są nieochrzczone, nie chodzą na religię i nigdy nie były na mszy. Chyba wierzę w Boga (jak ostatnio odkryłem po lekturze wywiadu z ks. Bonieckim), ale odrzucam religię i wszystkie obrzędy, a msza jest tylko i wyłącznie obrzędem, nie rozumiem, co ma wynikać z powtarzania na okrągło tych samych słów - do modlitwy to jest niepotrzebne. Otwiera Pani drogę do katolickiej indoktrynacji, zamiast na nią uodparniać.

 • j21p

  0

  Religia powinna byc zakazana do 65 r zycia

 • Ewa Misiołek

  0

  nie nie tak, w meczecie ludzie nie wierzą w Mahometa, tylko wierzą w Boga, o którym Mahomet opowiedział ludziom

 • wychodze

  0

  Przeczytalem okradlismy...

 • mniklasp

  0

  Swietny arrykul, wlasnie to jest sedno nauczania Boga, moj katlolicki kosciol jest w USA gdzie mieszkam , Do naszego kościoła czasami przychodzą muzulamanie lub osoby niewierzące ( sa to małżonkowie katolkow) oraz rownież pary innej wiary którzy otwarcie mówią ze sa wyznawcami np kościoła prezbitarianskiego . Sa oni bardzo serdeczni witani przez nasz kongregacje.Kosciol katilicki jest dla kazdego, Ja czasami chodze do Baptystow ze by sluchac psalmow Murzynow

 • kapitan-rzbik

  0

  nie chodzisz twoka sprawa hu ci do tego ze inni chodzą

 • cracken001

  0

  ??????...W "kosciole" COS "sie dzieje"??? Tam NIC sie kurrrr va NIE dzirjr,p;oza wyciaganiem kasiory od naiwn ych BARANOW. Jestem ateista z WLASNEGO wyboru,choc bylle ochrzczony (BEZ mojej zghody),Ikomune tez zaliczylem,baaa nawet bierzmowanie i slub kosciolkowy,ale...CZY to aby nie pewien ZYD zwany Dzizusem rzekl..."KAMIEN PODNIESIESZ,A JA I TAM BEDE"???? Wiec..,.po ch ooj te "sfiontynie" kapiace od zlota,te je ba ne organy,te jarmarczne zawodzenia starych bab rozancowych????To napie rd alanie w dzwony o kazdej porze???? BOG,JESLI ISTNIEJE(w co nie wierze),TEGO NIE POTRZEBUJE

 • szats69

  0

  Co ja tam wiem, ale myślę, że jakby nie chodziły to by lepiej mogły same wybrać nie będąc prymowane od małego w jednym wyznaniu.

 • celjab

  Oceniono 2 razy 0

  Wychowalem sie w rodzinie rzymsko-katolickiej (RK) i jako dziecko/nastolatek przeszedlem wszystkie szczeble religijnej edukacji (¨chrzest¨, ¨pierwsza komunia¨, ¨bierzmowanie¨, itd.) w Kosciele RK (KRK). Ale majac dwadziescia kilka lat zaczalem szukac na powaznie Pana Boga i jego drog. Uwierzylem w Jezusa jako Syna Bozego i zbawiciela ktory zmarl zamiast mnie i chce abym przyjal przebaczenie moich WSZYSTKICH grzechow jako dar (calkowicie darmowy prezent). Jezus powiedzial, ze kto sie nie narodzi PO RAZ DRUGI (z WODY i DUCHA) NIGDY nie wejdzie do Krolestwa Bozego (Jana 3:5). Dlatego (w wieku 26 lat) zostalem zanurzony w wodzie na odpuszczenie moich grzechow i otrzymalem dar Ducha Swietego (Dzieje Apostolskie 2:38). To wydarzylo sie w Kanadzie gdzie bylem imigrantem. Po kilku latach duchowego wzrostu przeprowadzilem sie do USA aby studiowac teologie, itp. przez 6 lat. Nastepnie rozpoczalem prace jako ewangelista/misjonarz. Czesc moich podrozy jest opisana (po angielsku) na moim starym blogu (news-from-art.blogspot.com). Jest mi smutno, ze tak wiele ludzi w Polsce jest uwiezionych w paradygmacie KRK. Zeby zrzucic te wiezy/lancuchy trzeba czytac Slowo Boze i modlic sie o madrosc do Boga aby on prowadzil do siebie. Jezus powiedzial, ze tylko prawda was wyzwoli (Jana 8:32). Jesli ktos ma pytania (odnosnie ZBAWIENIA) to prosze o kontakt.

 • Irx

  Oceniono 6 razy 0

  Może ta dziennikarka pisać scenariusze filmowe podobnie zmyślone jak ta opowiastka.
  Jakie śliczne multi kulti jest w tych zerówkach.Allach Akbar bomba i do przodu

 • mosze_szechterbaum

  Oceniono 6 razy 0

  Awangardowa warszafka. W przedszkolu kolorowo, pewnie nawet weganskie menu dla dzieci korpo.

 • Ad

  Oceniono 4 razy 0

  Ten artykuł to wypucha dziennikarzy, czy w ten sposób wypowiada się nie wierzący rodzic ? Popierduły dziennikarskie i tyle.

 • superkoment

  Oceniono 4 razy 0

  Chrzczenie dzieci to bzdura, nie mająca nic wspólnego z nauką Christosa.

  Chrzest jest dla ludzi dorosłych, dojrzałych do decyzji by przez resztę życia kroczyć ścieżką poszukiwania prawdy i sprawiedliwości.

  W Polsce chrzest to głównie okazja do nachlania się, pokazania zamożności, darmowej zabawy i popisywania prezentami.

  Nie ma w tym prawie w ogóle duchowości.

 • superkoment

  Oceniono 2 razy 0

  "Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie Wam dane."

 • pawelekok

  0

  czemu dotąd nie ma mojego komentarza? Tego głębszego, a nie tego krótkiego dość prymitywnego?

 • mrpens

  Oceniono 2 razy 0

  Redakcja mocno się wysila pisząc takie bajki.

 • brzmski

  0

  oj żeż mędrcy świata, monarchowie -
  już guru agnostycznej lewicy popełnił esej, w którym stwierdza, że nie wnikając w rudymenta (jest bó czy go nie ma) ze względu na kulturę śródziemnomorską skierowaną ... ku bogu, już ten fakt implikuje Jego istnienie (w naszej świadomości?!)

 • ashtar07

  0

  No coz - powiem tylko jedno do autorki listu - dostalas nastepna szanse - czy z niej skozystasz to twoj wybor

 • student_zebrak

  0

  Tyle w tym prawdy, co w kazaniach miesiecznych kurdupla.

 • nuydones

  Oceniono 4 razy 0

  smutne to, jak można zmanipulować dziecko, które ni rozumie co się za tym kryje, a kryje się wiele jak dobrze wiemy, pedofilia, dzieci przyciągają faceci w kieckach bo nei rozumieją, że to zboki ale to najgorszy przykład, innym ale równie nie wygodnym jest indokrynacja dzieci, dzieci tak łatwo manipulować, tak łatwo im wmówić coś, uwierzą zawsze wtedy gdy mówi się coś w odpowiedni sposób, pieśń przyciąga gdyż działa to na umysł podobnie jak zwykła muzyka, chociaż to trudno często nazwać w ogóle czymkolwiek

 • kenrhe

  Oceniono 2 razy 0

  Też mam nieochrzczone dzieci i odwiedzamy kościoły kiedy mają na to ochotę. Jednak msze nie wywołują w nich zainteresowania bardziej architektura i wystrój wnętrz.

 • moharp

  Oceniono 8 razy 0

  Ta osoba sama nie rozumie kościoła. To nie stadion sportowy gdzie przychodzi się i ogląda jak inni grają. Supermarket, lunapark czy kościół co za różnica...

 • elasp

  Oceniono 10 razy 0

  Przepraszam, a gdzie imię i nazwisko autorki listu? Kiedys pisano: "imię i nazwisko znane redakcji".. List podpisu to anonim, a jego wartość jest zerowa.

 • szlachcic

  Oceniono 12 razy 0

  Proponuje pani nauczyc dzieci sie zegnac i mowic "Ojcze nasz"
  to moze uchronic dziecko przed pobiciem/kalectwem/smiercia
  Pisowsko-katolickie dzieci nauczone w katolickim domu walic "w ryj" innych od nich samych moga czuc sie zagrozone pani corka

 • karamustafafa

  Oceniono 6 razy 0

  "Znam wiele przypadków, kiedy dzieci z niereligijnych domów w klasach komunijnych lub w okresie dojrzewania popadały w maniakalną religijność. "

  Czyli to ma być taka szczepiona, które obroni ją w przyszłości przed "zarażeniem się katolicyzmem". Jeśli chodzi o mnie to uważam, że poziom żenady osiągnął nowe granice.

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz -1

  katolicyzm jest religia dominujaca w Polsce i nie sposob zrozumiec historii i kultury Polski bez poznania podstaw religii katolickiej i roli KK w Polsce, komunizm w Polsce byl kilkadziesiat a KK w Polsce tysiac lat,

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz -1

  czlowiek szuka porzadku, wprowadzenie do lamiglowki zycia i kosmosu Boga zaprowadza lad, porzadek, czlowiek wierzacy w Boga chrzescijanskiego ma poukladane zycie pod wzgledem etycznym i strach sie redukuje,

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz -1

  religie to czesc dorobku ludzkosci,
  komunizm i Lennon chcieli je 'zalatwic' i nie dali rady,
  komunizm na klamstwie sie oparl, zatem ideowe klamstwo mimo ze materializm, wymordowac stary swiat a nowy bez starego bedzie lepszy, to tak nie dziala,

 • druga_tozsamosc

  Oceniono 5 razy -1

  Zmyślone listy do Wyborczej, odc. 4999203

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX