Odpoczynek

Śpiące dzieci

Śpiące dzieci fot. Shutterstock

Podziel się

Kiedy dzieci będą wystawiać naszą cierpliwość na ciężką próbę, pewnym pocieszeniem może być fakt, że nie ma nic fajniejszego niż ta chwila, kiedy płaczące i marudzące maluchy w końcu zasypiają, a dom pogrąża się w upragnionej ciszy. Bartosz na pytanie o to, co jest najfajniejsze w byciu rodzicem, odpowiada krótko:  "dziecko idzie spać, a my mamy czas dla siebie". Danuta dorzuca, że bez dzieci świat byłby nudny, a Barbara stwierdza przewrotnie, że warto mieć dzieci, bo ktoś musi w przyszłości pracować na emerytury.

Dorota tłumaczy: "Kiedy rechocze do rozpuku albo mnie mocno przytula, to są najlepsze chwile. Trochę mniej kiedy marudzi bez końca i sam nie wie czego chce". "Dziecko to najfajniejsze Furbies, jakie można sobie wyobrazić" - tak Camel_3d odpowiada na forum na nasze pytanie. Trudno się z tą opinią nie zgodzić!

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (85)
Powody, dla których warto mieć dzieci [WASZYM ZDANIEM]
Zaloguj się
 • przemekthor

  Oceniono 61 razy 55

  Będąc ojcem dwójki dzieci i mając niemal 6-cioletni staż w swoim rodzicielstwie powiem tak - fajna sprawa mieć dzieci, patrzeć sobie, jak rosną, jak kształtują się im osobowości, jak się zachowują pod wpływem swoich rodziców. Fajnie, ale są też minusy - miesiące szarpania z noworodkiem, który wrzeszczy, choruje, zarywa noce, bez przerwy pilnować trzeba, żeby nie spadł ze schodów albo nie wypadł z łóżeczka prosto na łeb. O kosztach nie wspominam, bo to niespecjalny problem dla mnie, ale wielu ludzi niestety podejmuje sporo wyrzeczeń, żeby mieć dzieci.
  Żeby nie dawać argumentów zajadłym przeciwnikom posiadania dzieci jak i tym walniętym, zakochanym bez opamiętania w swoich dzieciach - dzieci warto mieć, ale nie jest to sam miód.

 • marek.orzechowski

  Oceniono 94 razy 52

  Nie znajduję racjonalnych powodów, żeby mieć dzieci. Wiem co mówię bo ma 60 lat i dzieci. No chyba , że jesteś Cyganem i wyślesz dzieci do "pracy".

 • peppers01

  Oceniono 52 razy 30

  Najpierw trzeba mieć pieniądze i zdrowie aby dzieci wychować (a z tym niestety bywa bardzo ciężko) W innym przypadku decydując się na dzieci generujemy kolejne dramaty i problemy socjalne.

 • queserasera

  Oceniono 67 razy 29

  "Zapytaliśmy naszych czytelników, co sprawia, że bycie rodzicami jest takie fajne"

  Jutro zapytamy co sprawia, że tak chętnie oddychają. Czytelnicy-idioci na pewno znowu posrają się z radości, że można odpowiadać na tak urocze pytania

 • iberia.pl

  Oceniono 35 razy 23

  Nie bardzo rozumiem dlaczego wg niektorych mamusiek bezdzietnosc jst oznaka egoizmu?
  A moze egoizmem jest lapanie faceta na dziecko?

 • dr.hayd

  Oceniono 100 razy 20

  W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że jedyne co po sobie zostawiliśmy na Ziemi to dzieci i wnuki. Reszta to puch i marność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX