Powody, dla których warto mieć dzieci [WASZYM ZDANIEM]

Karolina Stępniewska
27.07.2015 14:56
A A A Drukuj
Zapytaliśmy naszych czytelników, co sprawia, że bycie rodzicami jest takie fajne. Co oni na to?

fot. Shutterstock

Jedno jest pewne - nasi fani na Facebooku i użytkownicy forum "Małe dziecko" mają poczucie humoru i potrafią pięknie pisać o miłości rodzicielskiej. Kiedy twoje dziecko znowu zacznie płakać o trzeciej w nocy, kolejny raz zachowa się jak wzorcowy zbuntowany dwulatek lub wymaże flamastrami świeżo pomalowane ściany - ta lista może ci pomóc przypomnieć sobie, że bycie rodzicem ma też dobre strony. Całkiem sporo dobrych, wspaniałych i naprawdę miłych stron!

Weronika stwierdza krótko: wszystko jest najfajniejsze w byciu rodzicem! "A dlaczego warto? Bo życie przewraca się do góry nogami i patrzymy na nie z innej perspektywy - dobrze tego doświadczyć - człowiek przestaje być egoistą" - dodaje. Marta dorzuca, że najlepsze w byciu matką jest to samo, co w innych bliskich relacjach: "kontakt z drugą osobą, odkrywanie jej, wzajemne wspieranie w rozwoju".

Zobacz także
 • 10
 • 15
Komentarze (85)
Zaloguj się
 • przemekthor

  Oceniono 56 razy 52

  Będąc ojcem dwójki dzieci i mając niemal 6-cioletni staż w swoim rodzicielstwie powiem tak - fajna sprawa mieć dzieci, patrzeć sobie, jak rosną, jak kształtują się im osobowości, jak się zachowują pod wpływem swoich rodziców. Fajnie, ale są też minusy - miesiące szarpania z noworodkiem, który wrzeszczy, choruje, zarywa noce, bez przerwy pilnować trzeba, żeby nie spadł ze schodów albo nie wypadł z łóżeczka prosto na łeb. O kosztach nie wspominam, bo to niespecjalny problem dla mnie, ale wielu ludzi niestety podejmuje sporo wyrzeczeń, żeby mieć dzieci.
  Żeby nie dawać argumentów zajadłym przeciwnikom posiadania dzieci jak i tym walniętym, zakochanym bez opamiętania w swoich dzieciach - dzieci warto mieć, ale nie jest to sam miód.

 • marek.orzechowski

  Oceniono 92 razy 52

  Nie znajduję racjonalnych powodów, żeby mieć dzieci. Wiem co mówię bo ma 60 lat i dzieci. No chyba , że jesteś Cyganem i wyślesz dzieci do "pracy".

 • peppers01

  Oceniono 50 razy 30

  Najpierw trzeba mieć pieniądze i zdrowie aby dzieci wychować (a z tym niestety bywa bardzo ciężko) W innym przypadku decydując się na dzieci generujemy kolejne dramaty i problemy socjalne.

 • queserasera

  Oceniono 65 razy 27

  "Zapytaliśmy naszych czytelników, co sprawia, że bycie rodzicami jest takie fajne"

  Jutro zapytamy co sprawia, że tak chętnie oddychają. Czytelnicy-idioci na pewno znowu posrają się z radości, że można odpowiadać na tak urocze pytania

 • iberia.pl

  Oceniono 29 razy 21

  Nie bardzo rozumiem dlaczego wg niektorych mamusiek bezdzietnosc jst oznaka egoizmu?
  A moze egoizmem jest lapanie faceta na dziecko?

 • dr.hayd

  Oceniono 94 razy 20

  W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że jedyne co po sobie zostawiliśmy na Ziemi to dzieci i wnuki. Reszta to puch i marność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX