6 najpopularniejszych prezentów na Pierwszą Komunię

Ola Długołęcka
02.05.2013 09:00
A A A Drukuj
Sezon na Komunie można uznać za oficjalnie otwarty. Rodzice są zaangażowani w organizację, dzieci zaaferowane przygotowaniami, a zaproszeni goście zdezorientowani zakupem prezentów. Co najczęściej dajemy na pamiątkę Pierwszej Komunii?

Fot. Materiały prasowe W. Kruk

Nurt religijny jest najbardziej popularny wśród starszego pokolenia oraz rodziców chrzestnych przystępującego do Pierwszej Komunii dziecka. Złoty łańcuszek i krzyżyk lub medalik to wspaniała pamiątka tego ważnego wydarzenia. Można do niego dołączyć pięknie wydane Pismo Święte i prezent gotowy. Dziewczynki często dostają pamiątkową biżuterię - kolczyki w zestawie z naszyjnikiem czy bransoletkę. Cena biżuterii waha się - zależy od kruszcu i rozmiaru - można kupić ładny prosty zestaw od stu złotych w górę.

Zdjęcie Rodium Medalik złoty 28785 Zdjęcie Rodium Medalik złoty 30544 Zdjęcie Rodium złoty medalik 5239
Rodium Medalik złoty Rodium Medalik złoty Rodium złoty medalik
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
 • 3
 • 13
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • moni_zaw

  Oceniono 114 razy 90

  I znowu sie zastanawiam, dlaczego rodzice i zaproszeni goscie odstawiaja cyrk konsumpcyjny, niemajacy nic z wiara wspolnego. Wypiszcie dzieci z religii, naprwde nie trzeba wierzyc, zeby moc sobie na takie swieto prezentow pozwolic. Moze lepiej wrowadzic jakies umowne swieto, jak np. dzien przentow trzecioklasisty, niz uczestwniczyc w tej farsie , ze sie jest wierzacym i zyje zgodnie z wartosciami.

 • szary_user

  Oceniono 197 razy 75

  Nie chrzcząc dziecka zrobiłam chyba jeden z lepszych interesów życia.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 79 razy 49

  Dziwna religia, która wymaga czczenia telefonów, komputerów, rowerów itd.

  Bałwochwalcy?

 • dr_bloger

  Oceniono 53 razy 45

  A ja swego czasu dostałem radziecki aparat Smiena 8. To właśnie nim zrobiłem swoje najlepsze zdjęcia i pewnie dlatego moje cyfrowe fotki z kompaktu wywołują zapytania, co mam za sprzęt. Oko, wyrobione Smieną.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 48 razy 42

  "Współczesne dzieci to bardzo świadomi konsumenci, dlatego zanim kupimy zegarek, warto zorientować się, jakie marki i modele są teraz uznawane w grupie rówieśniczej dziecka za fajne" - jak fajne będą Rolexy, to co?

  "dzisiejsze dzieci są bardziej elokwentne i zorientowane niż my, kiedy byliśmy w ich wieku" - od autorki z pewnością.

  Reszty tych bździn nie chce mi się nawet komentować. Długołęcka już nawet tu przylazła...

 • mateuszuk

  Oceniono 21 razy 9

  Wszystko sie pozmienialo, na moja komunie dostalem pieniadze, chyba w sumie 600 zlotych i kupilismy pierwszy kolorowy telewizor berken - byl rok 1993. Pamietam jak dzis. Teraz moja chresniaczka idzie do komunii. Jako ze jestesmy daleko od siebie i w ogole nie w kontakcie, zamowilem piekny album o mitologii z PWN i "Dzieci z Bulerbyn". Proste, zawsze sie przyda - od komputerow, rowerow i innych cudow sa pracujacy rodzice, dwoje dziadkow i druga babcia. Nie dam dziecku ani telefonu ani innych bajerow. Instytucja chrzestnych powinna zostac skasowana - poganski zwyczaj, gdy ludzie umierali od glodu i chorob. Potrzebne to komu.

 • korcia2000

  Oceniono 22 razy 6

  To szaleństwo prezentowe jest odzwierciedleniem materializmu, w jaki popadł Kościół. Kult dóbr doczesnych przysłonił duchowieństwu Boga. Dlatego toleruje kształtowanie takich postaw u dzieci.

 • kasiula19862

  Oceniono 16 razy 6

  super roweryk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX