1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Nuda w związku i w łóżku? Są na to sposoby!

Czy każdy związek jest skazany na rutynę? Czy partner musi nam się znudzić, a może są sposoby, by temu zaradzić? Ekspertka ds. związków i seksu zdradza swoje metody walki z nudą w związkach.
para para Fot. Shutterstock

Nuda w związku i w łóżku? Są na to sposoby!

Czy każdy związek jest skazany na rutynę? Czy partner musi nam się znudzić, a może są sposoby, by temu zaradzić? Ekspertka ds. związków i seksu zdradza swoje metody walki z nudą w związkach.

Nieuniknione?

Długo jesteście w tym samym związku? Nudzicie się trochę czy bardzo? Związkowa monotonia nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego warto zacząć jej przeciwdziałać, kiedy tylko pojawią się pierwsze oznaki znużenia - grzmią eksperci.

O tym, że nuda dopada wielu z nas możemy przekonać się na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez portal GoodInBed. Na pytania odpowiedziało ponad 3 tysiące dorosłych będących w trwałych związkach. Wyniki nie napawają optymizmem: bycie z tym samym partnerem staje się z czasem nudne - tak stwierdziła połowa ankietowanych, a kolejne 24 proc. przyznało, że związkowy marazm pchnął ich do zdrady.

Skąd ta nuda i jak jej zapobiec?

Pożądanie, bliskość, przyjaźń. O różnych odcieniach miłości przeczytaj w książkach >>

para para Fot. Shutterstock

Lepiej osobno?

Zdaniem specjalistki ds. związków i seksu, dr Kristen Mark, im dłużej trwa relacja, tym większa szansa, że partner nam się znudzi. Nic szczególnie odkrywczego, dużo ciekawsze jest wyliczenie czynników, które mogą tę nudę generować. I tak, jednym z takich czynników, wymienianych przez czytelników GoodInBed, jest zamieszkanie razem (15,6 proc.) i zawarcie małżeństwa (13,8 proc.). Stajemy się dla siebie zwyczajni, znika poczucie wyjątkowości chwil spędzanych razem.

ciąża ciąża Fot. Shutterstock

Ciąża i dzieci

Nudzie sprzyja także zajście w ciążę (8 proc. odpowiedzi), bo w tym okresie rozmowy toczą się zwykle wokół tego samego tematu, często zanika też współżycie. Jeszcze gorzej, zdaniem ankietowanych,  dzieje się, kiedy rodzą się dzieci - znużenie zakrada się wtedy do ponad 32 proc. związków.

starsza para starsza para Fot. Shutterstock

Starzenie się

A najgorsze, jak zawsze i w każdej sprawie, jest po prostu starzenie się - to upływ czasu odpowiada za prawie 39 proc. wszystkich przypadków znudzenia związkiem. No dobrze, ale co to właściwie dla nas oznacza? Mamy tworzyć związki na odległość, unikać ślubnego kobierca, nie rozmnażać się i odpowiednio wcześnie dać się zahibernować? Dr Mark uważa, że istnieją sposoby na uniknięcie nudy w długotrwałych związkach. Podaje trzy pomysły, które brzmią całkiem rozsądnie.

seks seks Fot. Shutterstock

Spróbujcie czegoś nowego

Pożądanie, bliskość, przyjaźń. O różnych odcieniach miłości przeczytaj w książkach >>

Nie chodzi o nowe hobby czy doznania kulinarne (choć i to nie zaszkodzi), ale o seks. Większość ankietowanych wyraziła gotowość wypróbowania czegoś nowego, żeby pokonać sypialnianą nudę. Dr Mark proponuje zacząć od podzielenia się z partnerem fantazją seksualną lub wypróbowania erotycznych gadżetów. "Możecie być zaskoczeni, jak chętnie wasz partner wypróbuje nową pozycję, grę erotyczną lub specyfiki wzmacniające erotyczne doznania" - pisze ekspertka. Dosyć narzekania na rutynę w łóżku, do dzieła! Do sex-shopów, rodacy!

para para Fot. Shutterstock

Myśl o sobie

Ta porada dotyczy samego związku i utrzymania satysfakcji z bycia z tym samym człowiekiem przez wiele lat. Zdaniem Kristen Mark, żeby nie zacząć nudzić się w naszej relacji, trzeba dbać o... siebie. Dla większości ankietowanych to nie pierwszy związek, w którym odczuwają nudę. Jednocześnie dotyczy ona innych aspektów ich życia: pracy, przyjaciół. Narzekają na brak życiowych pasji. Jeśli chcecie być szczęśliwi w związku, musicie zacząć od siebie i własnego rozwoju - przekonuje ekspertka.

para para Fot. Shutterstock

Szukajcie nowych tematów do rozmów

Po tylu latach rozmowy zwykle kręcą się wokół tego samego: dzieci, praca, rachunki do opłacenia, kredyty do spłacenia. I jeśli łapiecie się na myśli, że nie macie nic nowego do powiedzenia swojemu partnerowi, a wizja spędzenia czasu razem, bez rozpraszaczy typu komputer, dzieci czy telewizja, wydaje się wam przerażająca - najwyższy czas zacząć działać! Jeśli przyłapujecie się na tym, że nie słuchacie tego, co partner ma wam do powiedzenia, potakujecie tylko głową, myśląc o czymś innym - jesteście na prostej drodze do zdrady, depresji i obojętności - przestrzega dr Mark.

Tylko kto z nas nie wie o tym, że aby odczuwać satysfakcję z bycia w związku, należy ciągle się starać? A ilu z nas to robi? No właśnie. A potem ziewamy z nudów i załamujemy ręce, bo życie jest inne, niż je sobie wyobrażaliśmy. A czasem warto było chociaż trochę się wysilić, zanim jeszcze było za późno. Inna sprawa, że czasem nuda bywa lepsza od nadmiaru wrażeń, ale o tym też czasem przekonujemy się za późno.

Więcej o:
Komentarze (16)
Nuda w związku i w łóżku? Są na to sposoby!
Zaloguj się
 • loginyzajete

  Oceniono 56 razy 52

  ech, my np uwielbiamy nudę, obydwoje mieliśmy tak pokierane dzieciństwo i młodość, że nuda i taka bezpieczna stałość jest tym, czego najbardziej potrzebujemy... Uwielbiamy nasze spokojne rytuały. Do przygód bynajmniej nie tęsknimy... A im starsi tym mniej...

 • Tbias Tmla

  Oceniono 111 razy 27

  My faceci lubimy się pieprzyć. Większość nie potrzebuje wcale robić tego często, ale musi mieć gwarancję udanego rżnięcia.

  To jest związane z wyższymi uczuciami. TAK. Także oral/anal/bondage, czy inne dotyczą tak naprawę wyższych uczuć - przywiązania, bliskości, poświęcenia.

  Mając to z chęcią zadbamy o Waszą wizję związku, wasze pragnienia.

  To jest równie PIĘKNE co Wasze pragnienia.

  Jak nie znajdziemy "dziwki" w domu, to ją znajdziemy gdzie indziej. Dziwka nie musi być piękna (popatrzcie na pornole) musi tylko umieć dobrze zagrać swoją rolę.

 • yslsl

  Oceniono 23 razy 21

  O czym się nie mówi nigdy to, że przewlekłe problemy natury intymnej strasznie potrafią ograniczyć seksualność.. Nikt o tym nie pisze, ale to poważny problem. Cholerne przewlekłe infekcje - wiem że sporo kobiet ma z tym problem. Ja niestety też. Już cholerne 4 lata, teraz próbuje zupełnie innej terapii i trzymam kciuki że wypali. Gdyby nie to nie byłoby żadnego problemu, ale system infekcja, zaleczenie, współżycie i znowu infekcja itd niszczy te sfery zupełnie... I niestety tu żadne urozmaicanie nie pomoże. Mam wrażenie, że lekarzom nie zależy na całkowitym wyleczeniu pacjenta. Dopiero teraz, po takich przejściach spotkałam pierwszego gina który zaproponował terapię pulsacyjną... Do seksu nabrałam wręcz urazu. A tak lubiłam :/ Nie mówię nawet jak facet się męczy...

 • pawelekok

  Oceniono 12 razy 8

  Każdy. Ale na szczęście są np. dzieci, które powodują, że targety się zmieniają. Ale to w sumie też nuda i poczucie, że się jest niewolnikiem wypełnianej roli. A gdy się już ją wypełni, to zdarza się dostępny tylko dla nielicznych związek pt. tzw. stare dobre małżeństwo. Kiedy jest to związek dwojga ludzi, którzy znają się jak łyse konie, i ufają tylko sobie. W dupie mają np. jakiś skok w bok, komentarz jeszcze mu/jej się jeszcze chce - z uśmiechem, bo wiedzą, że i tak wróci. Żadnych niespodzianek, a za to zaufanie i ktoś w kogo można się wtulić. Mlodzież tego nie jest w stanie zrozumieć.:)

 • 3miastoorg

  Oceniono 4 razy 4

  Każdy związek jest zagrożony nudą i zdradą.

  Ale nie związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza.

  ;-)

 • rembrandt72

  Oceniono 6 razy 4

  Życie seksualne związu zalezy od temepramenu obojga partnerów. Nie jest wcale tak, że kazdemyu zalezy na nieprawdopodobnych i ekscytujących wyczynach. Są ludzie bardziej i mniej zainteresowani seksem. Ci pierwsi zazwyczaj trafiiaja na żony o podobnych zaintersowaniach (jeśli jest inaczej, to pojawia się kłopot), Ci drudzy kochają się dla bliskości, przyjemności, relaksu i nie czują chyba potrzeby eksperymentowania. Jest tez chyba tak, że jeśli rutyna wkradnie się w codzienność, to wkradnie się do sypialni. Poza tym: co to jest ta rutyna - jeśli jest dobrze, to po co na siłe to zmieniac?
  portalzdrowiaseksualnego.pl/sekspert/warto-poszukiwac-wyrafinowanych-pozycji-seksualnych/
  portalzdrowiaseksualnego.pl/sekspert/kreatywnosc-w-sypialni/

 • citisus

  Oceniono 7 razy 3

  Jak związek jest oparty WYŁĄCZNIE na seksie lub prawie wyłącznie to nuda gwarantowana.
  Nie róbcie z seksu celu i szczęścia. To TYLKO JEDEN element związku.....i o nie najważniejszy.

 • allegropajew

  0

  Wystarczy czasem nie założyć (obecnie modne: ubrać) stanika. Tylko tyle i aż tyle. A trudne tak, że zazwyczaj nie do pomyślenia!
  Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX