Lekarze obalają mity nt. szczepień dla dzieci: Nie powodują nowotworów ani upośledzeń

22.02.2015 10:22
Wokół szczepień narosło wiele bardzo szkodliwych mitów. Lekarze biją na alarm - z powodu działań antyszczepionkowców wracają choroby takie jak ospa czy odra i znów są niebezpieczne. Zebraliśmy wypowiedzi ekspertów wyjaśniające, dlaczego te opinie nie mają nic wspólnego z prawdą.
Więcej o:
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • neapolitanka

  Oceniono 65 razy 61

  Wyrazy "ospa" i "odra" pisze się z małej litery. Niech się redaktor(ka) tego tekstu cofnie do podstawowki i nauczy zasad pisowni.

 • incipit

  Oceniono 24 razy 8

  Ale to głupi sami eliminują swoje głupie geny z ludzkiego środowiska.

 • Barbares 7

  Oceniono 2 razy -2

  Co za brednie !!!! Sku...syńskie,skorumpowane żydowskie media!!!!

 • ws21

  Oceniono 44 razy -2

  Władze, szeroko pojęte powinny przestać traktować społeczeństwa jak dzieci specjalnej troski albo ograniczonych umysłowo.
  Dorosły człowiek nie chce szczepić dzieci - jest wybór. Ale także konsekwencje takiego zaniechania. Leczenie ew. chorób na własny koszt. Podobnie z sześciolatkami, Nauka to powinno być prawo a nie obowiązek. Nie chcą posyłać do szkoły - łaski nie robią. Do łopaty też potrzeba.

 • Barbares 7

  Oceniono 3 razy -3

  Zreszta jak dla mine niech sie szczepia niemyślacy przynajmniej szybciej natura ich zgarnie I ich potomstwo .....bo Kazdy kto uwaza szczepionki za dobrodzirjstwo jest totalnym niemyslacym samodzielnie KRETYNEM I w pierwszej kolejnosci powinni brac szczepionke ale na kretynizm

 • rudy_63

  Oceniono 46 razy -6

  Proponuję zapoznać się z przeprowadzonymi badaniami porównawczymi zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych są dostępne - google.
  Tak mniej więcej jedne (nie mówię które) chorują do 5 razy mniej od drugich i śmiertelność też mają niższą.

 • blizbor666

  Oceniono 31 razy -7

  Mam rozumieć, że szczepionki nie powodują skutków ubocznych, czy też takich nie mogą spowodować? Dlaczego badania o nieszkodliwości szczepionek w ciemno przyjmujemy za prawdziwe, a takie, które pokazują jednak, że mogą / powodują one np. alergie, autyzm są uważane za - jak to ładnie mówi się w postępowym, GW języku - oszołomskie? Jakiś czas temu mieliśmy aferę z bezdomnymi i szczepionkami na ptasią grypę - jak widać za pieniądza można uzyskać i wmówić wszystko - z niepotrzebnie zakupionymi szczepionkami na ptasią grypę przez wiele państw - za pieniądze... itd. - i od zawsze licznymi przypadkami grypy po szczepieniach na grypę - zgodnie z zaleceniami co do zdrowia, czasu zaszczepienia itd. Może jednak rzeczywiście niektóre szczepienia są zbędne, albo powinny być podawane starszym osobom, a nie np. już noworodkom. Negować zysków ze szczepień dla ludzkości nie zamierzam, ale i czasy się zmieniają: higiena, odżywianie itd., i lepsze narzędzia do badań nad wpływem, potrzebą, czasem podania szczepionki, więc warto może się zastanowić, pochylić nad tymi głosami przeciw?

 • tw52

  Oceniono 39 razy -7

  nie szczepi sie przeciwko ospie od dluzszego czasu. ospe na swiecie wyeliminowano (poza laboratorium i skladami broni biologicznej). jakas totalna ignorancja.

 • taraj

  Oceniono 53 razy -9

  U mnie było tak: tempka, owulka, przytulanko, fasolka.
  I ja nie szczepię! Za to wspułczuję waszym dziecią!

  mama Dżessiki, Kejvina i Julci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX