Laurki dla Mamy

Kamila Rodak, psycholog
20.05.2008 , aktualizacja: 21.04.2011 09:59
A A A Drukuj
Kilka pomysłów na to, jak dziecko może własnoręcznie przygotować laurkę dla mamy
Laurka wachlarz

Materiały:
Brystol, różne kolory
kolorowe kartki papieru
nożyczki
klej
art. do dekoracji (kolorowe kwiatki, serduszka, piórka)
wstążka
dziurkacz

Wykonanie:
Z brystolu wycinamy 5 prostokątów takiej samej wielkości (ok.10x20 cm). Każdy z nich ozdabiamy w dowolny sposób. Na jednym z arkuszy piszemy życzenia dla Mamy. Następnie składamy wszystkie 5 prostokątów razem i robimy dziurkaczem otwór, przez który przewlekamy wstążeczkę. Zawiązujemy mocny supeł i robimy kokardkę tak, aby kartki można było swobodnie rozłożyć na wzór wachlarza.Laurka otwierana

Materiały:
brystol
kolorowe kartki papieru
nożyczki
klej
art. do dekoracji (kolorowe kwiatki, serduszka, piórka)

Wykonanie:
Arkusz brystolu wielkości A4 zginamy na pół. Na laurce robimy nacięcia nożykiem introligatorskim (wzdłuż linii, na obu częściach laurki; tak, aby po zgięciu powstały paski na których można będzie nakleić ozdobne elementy laurki, które będą odstawać). Wycinamy z kolorowych papierów motywy kwiatowe, słonko, serduszka itp. Laurkę zginamy na pół, jak typową składaną kartkę. Do wystających pasków przyklejamy wycięte wcześniej elementy tak, aby stanowiły ładną kompozycję. Kolorujemy laurkę i piszemy życzenia dla Mamy.

Portret Mamy z masy solnej

Materiał:
mąka
sól
woda
kolorowe farbki
groch, fasola
makaron (różne rodzaje)
ew. ryż, płatki owsiane, itp.
pędzelki

Wykonanie:
Mąkę i sól (w takich samych proporcjach) wsypujemy do jednej miski. Powoli, małymi porcjami dodajemy wodę ciągle mieszając, aż powstanie ciasto. Do wody możemy dodać farby (pomarańczowej, różowej, żółtej - do wyboru). Dzięki temu nadamy masie solnej kolor zbliżony do naturalnego koloru skóry.

Z masy solnej formujemy owal twarzy. Z kolejnych kawałków masy doklejamy nos i uszy. Z makaronu możemy zrobić włosy i usta; z fasoli - oczy. Cały portret malujemy farbami.

Bukiet dla mamy

Materiały:
kolorowa krepina
drucik
klej

Wykonanie:
Bierzemy pasek bibuły w ulubionym kolorze, który następnie skręcamy. Tak powstały kwiatek mocujemy do łodyżki, którą wykonujemy z drucika oplecionego krepiną.

Książeczka

Materiały:
papier ozdobny, np. czerpany
kolorowe kartki papieru
wstążka
art. do dekoracji (kolorowe kwiatki, serduszka, piórka)
kredki
nożyczki
klej

Wykonanie:
Z papieru czerpanego robimy okładkę książki. Wymyślamy tytuł, zapisujemy go i ozdabiamy okładkę. Na kolejnych kartkach papieru rysujemy to, co lubimy robić z mamą, i na przykład to, czym nasza mama zajmuje się na co dzień. Następnie łączymy poszczególne strony książki z okładką za pomocą wstążki i dziurkacza.

Naszyjnik

Materiały:
tektura
kolorowy papier
fizelina
koraliki
makaron
mulina
dziurkacz
klej

Wykonanie:
Wycinamy z tektury serce. Następnie ozdabiamy je kolorowym papierem bądź fizeliną. Dziurkaczem robimy dwa otwory, przez które przewlekamy mulinę. Nawlekamy dodatkowe ozdoby: koraliki i makaron.

Zobacz także
  • 4
  • 1
Brak komentarzy
  • Aplikacja jest podzielona na wygodne w użyciu moduły: Rozwój, Dieta, Pielęgnacja oraz wzbogacona o funkcjonalności Siatki centylowe oraz Momenty ze zdjęciami.
  • Opiekunem merytorycznym aplikacji Moje dziecko jest pediatra i mama dwójki dzieci, Ewa Miśko-Wąsowska.
  • Sprawdź, co się dzieje w ciąży z Tobą i Twoim dzieckiem tydzień po tygodniu
  • Kontroluj swoją wagę w ciąży
  • Zapisz terminy wizyt lekarskich, badań i inne ważne dotyczące ciąży