Praca w soboty

Agnieszka Janowska, radca prawny
10.05.2007 , aktualizacja: 10.05.2007 12:27
A A A Drukuj
Jestem młodą mamą i od jutra wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. W mojej firmie pracuje się w soboty (4 godz.). Potem dostajemy tzw. dzień do odbioru w tygodniu. Zastanawiam się, czy mnie ten system także dotyczy?
Kodeks pracy narzu-ca wprawdzie pewne ograniczenia, jeśli idzie o regulację czasu pracy młodych matek, ale nie ma wśród nich zakazu pracy w soboty. Art. 178 par. 2 kodeksu pracy mówi jedynie, że pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4. roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w przerywanym systemie czasu pracy, ani też delegować poza stałe miejsce pracy.

Jeżeli zatem w zamian za pracę w sobotę pracodawca udziela czasu wolnego w inny dzień tygodnia i średnio nie pracuje Pani powyżej 40 godzin w tygodniu, to pracodawca postępuje zgodne z prawem.

Zobacz więcej na temat:

Brak komentarzy

Redakcja eDziecko.pl

*

Agnieszka Wirtwein-Przerwa

  • redaktorka naczelna
  • agnieszka.wirtwein@agora.pl
  • redaktorka
  • karolina.stepniewska@agora.pl
  • dziennikarka
  • biszewska@yahoo.com
  • dziennikarz, felietonista
  • marcin.sztetter@gmail.com
  • felietonistka
  • menadżerka od społeczności
  • agata.podrazka@agora.pl
  • administratorka forum
  • zona_mi@gazeta.pl