Wychowanie dziecka - specjaliści odpowiadają

 • Seks - 5 najbardziej krępujących pytań jakie zadają dzieci

  Seks - 5 najbardziej krępujących pytań jakie zadają dzieci

  Przeczytaj, jak odpowiadać dzieciom na trudne pytania. Radzi nasz ekspert - seksuolog Daniel Cysarz.

 • Matka karmiąca, a wolność męża

  Matka karmiąca, a wolność męża

  Na Wasze pytania odpowiada lek, Agnieszka Iwaszkiewicz psychoterapeutka z warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji

 • Zbuntowany dwulatek

  Zbuntowany dwulatek

  Na wasze pytania odpowiada dr Magdalena Stawicka, psycholożka, współzałożycielka fundacji ZERO-PIĘĆ. Fundacja na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci.

 • Alkoholizm

  Alkoholizm

  Mam trzyletniego synka. Jego ojciec jest alkoholikiem. Do niedawna dawałam jeszcze szansę mojemu partnerowi, wyciągałam pomocną dłoń. Ale zaczynam zdawać sobie sprawę, że to już koniec i że mój syn tak naprawdę nigdy nie miał ojca. Tatuś, nawet jak nie pił, zajmował się wyłącznie sobą: wędkarstwem, oglądaniem telewizji, czytaniem...

 • Męcząca bliskość

  Męcząca bliskość

  Mój ośmiomiesięczny synek jest strasznym pieszczochem i ciągle chce się do mnie przytulać. Cieszy mnie to, ale czasem jest kłopotliwe. Jest wspaniała pora roku i chciałoby się używać spacerów do woli, ale Miłosz po pół godzinie nudzi się jazdą i chce, żebym go nosiła.

 • Wychowawcze dylematy

  Wychowawcze dylematy

  Moja mama od paru tygodni namawia mnie do wysadzania mojego dziesięciomiesięcznego synka na nocnik. Mały już dobrze (i z wielkim zamiłowaniem) siedzi i przez to trudno mu zrobić kupkę do pieluchy. Mama proponuje, żebym go szybko rozbierała i sadzała na nocniku, kiedy się napina i stęka. Czy to nie byłoby dla synka zbyt stresujące? (Agata)

 • Jestem zły - wychowanie dziecka

  Jestem zły - wychowanie dziecka

  Jak mam reagować na coś, co wydaje mi się agresją mojego piętnastomiesięcznego synka? Kiedy coś go zdenerwuje - na przykład nie uda mu się ustawić wieży z klocków - rozrzuca je z impetem i wali nimi o podłogę.

 • Przekleństwa - wychowanie dziecka

  Przekleństwa - wychowanie dziecka

  Mój dwuletni synek używa brzydkich słów. Usłyszał je w domu - niestety dziadek, z którym mieszkamy, ma porywczy charakter i nie potrafi się powstrzymać nawet przy dziecku.

 • Nietowarzyskie niemowlę?

  Nietowarzyskie niemowlę?

  Nasza sześciomiesięczna Kasia jest nieśmiała i lękliwa. Najbardziej nie lubi jeździć w gości. Płacze wtedy i nic nie jest w stanie jej uspokoić.

 • Gdzie mój tata - wychowanie dziecka

  Gdzie mój tata - wychowanie dziecka

  Mój syn ma cztery lata. Chciałabym prosić, abyście napisali o matkach samotnie wychowujących dzieci - jak tłumaczyć dziecku, że tata nigdy nie przyjedzie, że mama wkrótce weźmie ślub, że "wujek" będzie nowym tatą... (Beata)