oblicz dni płodne

Opracowanie: Ginekolog-Położnik Dr Grzegorz Południewski

Obliczanie dni płodnych - informacje

Kalkulator oblicza dni płodne. Pamiętaj: są to dni największej, a nie jedynej szansy na poczęcie. Z tego powodu uzyskany wynik będzie szczególnie pomocny dla osób pragnących mieć dzieci.


Dzień owulacji (jajeczkowania) wypada na 14 dni przed kolejną miesiączką. Największa szansa na poczęcie, to doba przed i dzień owulacji. Mniejsze szanse występują na 2, 3 i 4 dni przed owulacją.


Pamiętaj: plemniki moga przeżyć w drogach rodnych kobiety do tygodnia, dlatego jeżeli dojdzie do zbliżenia tydzień przed owulacją, również istnieje szansa zapłodnienia.


Metoda jest skuteczna przy regularnym cyklu. Czynniki zaburzające regularność cyklu to m.in.:
- Przeziębienie - Stan zapalny - Zmiana klimatu - Stres


Jeżeli Twój cykl trwa krócej niż 25 dni lub dłużej niż 35 dni, a także gdy jego długość bywa zmienna, zalecamy konsultację z lekarzem.

Wideo: Jak szybko można zajść w ciążę

Kalendarz dni płodnych

Kalendarz dni płodnych: różne metody obserwacji i poznawania swojego cyklu

Kalendarz dni płodnych: różne metody obserwacji i poznawania swojego cyklu

Kalkulator dni płodnych to tylko jeden ze sposobów wyznaczania dni płodnych. Do naturalnych, czy też jak się teraz przyjęło mówić "ekologicznych", na podstawie których można w stworzyć prywatny kalendarz dni płodnych należą: metoda termiczna, metoda Billingsów, metoda objawowo-termiczna. Są to metody pomocnicze, przez wielu lekarzy nieuznawane nawet za metody antykoncepcyjne. Znajomość tych metod może być za to przydatna, gdy chcemy lepiej poznać swoje ciało i zachodzące w nim zmiany