Oblicz dni płodne

Sprawdź, kiedy masz największe szanse na poczęcie dziecka

Kalendarz pierwszego roku Pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Opracowanie: ginekolog-położnik dr Grzegorz Południewski

Obliczanie dni płodnych - informacje

Kalkulator oblicza dni płodne. Pamiętaj: są to dni największej, a nie jedynej szansy na poczęcie. Z tego powodu uzyskany wynik będzie szczególnie pomocny dla osób pragnących mieć dzieci.

Dzień owulacji (jajeczkowania) wypada na 14 dni przed kolejną miesiączką. Największa szansa na poczęcie to doba przed i dzień owulacji. Mniejsze szanse występują na 2, 3 i 4 dni przed owulacją.

Pamiętaj: plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do tygodnia, dlatego jeżeli dojdzie do zbliżenia tydzień przed owulacją, również istnieje szansa zapłodnienia.

Metoda jest skuteczna przy regularnym cyklu. Czynniki zaburzające regularność cyklu to m.in.:
  • - Przeziębienie
  • - Stan zapalny
  • - Zmiana klimatu
  • - Stres

Jeżeli Twój cykl trwa krócej niż 25 dni lub dłużej niż 35 dni, a także gdy jego długość bywa zmienna, zalecamy konsultację z lekarzem.

Wideo: Jak szybko można zajść w ciążę

Kalendarz dni płodnych

Kalendarz dni płodnych: różne metody obserwacji i poznawania swojego cyklu

Kalendarz dni płodnych: różne metody obserwacji i poznawania swojego cyklu

Kalkulator dni płodnych to tylko jeden ze sposobów wyznaczania dni płodnych. Do naturalnych, czy też jak się teraz przyjęło mówić "ekologicznych", na podstawie których można w stworzyć prywatny kalendarz dni płodnych należą: metoda termiczna, metoda Billingsów, metoda objawowo-termiczna. Są to metody pomocnicze, przez wielu lekarzy nieuznawane nawet za metody antykoncepcyjne. Znajomość tych metod może być za to przydatna, gdy chcemy lepiej poznać swoje ciało i zachodzące w nim zmiany