Jak najmłodsi dbają o środowisko? Mobilizują dorosłych. "Szanujcie naszą planetę!"

Każdego dnia media na całym świecie dużo miejsca poświęcają kondycji naszej planety. Kwestie ekologii i ochrony środowiska stają się nam coraz bliższe, ale jak pokazują wyniki badania postaw ekologicznych, zrealizowanego na zlecenie ING Banku Śląskiego, to właśnie młodzież ma największą wiedzę na temat działań ekologicznych.

- Prosimy was żebyście nas czasem wysłuchali. - Te słowa 10-letniego Bruna może banalne, ale to nic innego jak wołanie o szacunek. Nie tylko dla dzieci i ich świadomości ekologicznej, ale również dla środowiska.

Jak pokazują wyniki badania postaw ekologicznych, zrealizowanego na zlecenie ING Banku Śląskiego aż 43% respondentów wykazało, że największą wiedzę na temat działań pro-ekologicznych posiadają właśnie najmłodsi. Z kolei 9% badanych osób posiadających dzieci właśnie swoje pociechy wskazuje jako źródło wiedzy w tym temacie.

- Ekologia to drobne gesty - uważa Józefina. - Branie na zakupy swojej torby czy nie pakowanie warzyw i owoców w oddzielnie foliowe opakowania.

- Szanujcie naszą planetę, bo ona jest stworzona żebyśmy mogli na niej żyć! - apeluje 7-letnia Iga.

Ważne, co, my dorośli, teraz z tymi słowami zrobimy? Pamiętajmy, że powiedzenie "dzieci i ryby głosu nie mają" jest już nieaktualne, bo najmłodsi wiedzą o ekologii tyle co my, a w wielu przypadkach zdecydowanie więcej.