Mleko mamy ma moc - pobierz bezpłatny poradnik

Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret udanej laktacji? Jak wyglądają pierwsze dni po porodzie? Jaki apetyt ma maluszek i czy Twoja dieta ma wpływ na jakość mleka? POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK O KARMIENIU PIERSIĄ ORAZ MAGAZYN MLECZNA DROGA. Znajdziesz w nich wiele cennych porad, wskazówek i odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące karmienia.

"MLEKO MAMY MA MOC"  to kampania Ministerstwa Zdrowia, w ramach której powstał poradnik dotyczący karmienia piersią oraz magazyn MLECZNA DROGA przygotowany m.in. przez położne, dietetyka i neonatologa w oparciu o najnowsze wytyczne WHO. Materiały dostępne będą dla mam w szpitalach w całej Polsce oraz do pobrania online ze strony Ministerstwa Zdrowia lub m.in. tutaj: 

- KARMIENIE PIERSIĄ - PORADNIK

- MLECZNA DROGA - MAGAZYN

 

Najlepsze składniki

Mleko mamy to substancja o unikatowym składzie, zmieniająca się jakościowo i ilościowo tak, aby dostosować się do potrzeb rosnącego maluszka. Jest idealnym, indywidualnie przygotowanym pożywieniem, w którym znajdują się wszystkie najlepsze składniki odżywcze.

Wyjątkowa ochrona

To nie tylko pożywienie, ale także wyjątkowa ochrona dla dziecka. Udowodniono, że obniża zachorowalność między innymi na: infekcje układu oddechowego, w tym zapalenie płuc, biegunkę i infekcje układu pokarmowego, zapalenie ucha środkowego. A w przyszłości zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, otyłości, alergii, białaczki limfatycznej i szpikowej.

Karmienie piersią to bogate źródło korzyści zdrowotnych również dla mamy! Krótszy okres krwawienia po porodzie, szybsze obkurczanie się mięśnia macicy, łatwiejszy powrót do figury sprzed ciąży. A w przyszłości - mniejsze ryzyko zachorowania na: raka jajnika i raka piersi, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia i osteoporozę. Lista korzyści jest naprawdę długa.

MLEKO MAMY MA MOC to kampania realizowana na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

mleko mamy ma moc plakatmleko mamy ma moc plakat fot. materiały prasowe/AkuStudio