Hello, mamo!

Pierwszy rok życia dziecka to czas bardzo szybkiego rozwoju. Dziecko poznaje świat i od pierwszego dnia stara się go zrozumieć, nauczyć. Komunikacja nigdy nie jest jednostronna, ale umiejętności ekspresji rozwijają się powoli - od delikatnych odgłosów, poprzez gaworzenie aż po pierwsze nieporadnie wyartykułowane słowa.

KIEDY DRUGI JĘZYK?

Na pierwszy kontakt z językiem obcym nie czekaj do momentu, gdy dziecko opanuje język ojczysty. Pozwól dziecku obcować z dźwiękiem języka innego niż Wasz ojczysty i zobacz, jaki pozytywny skutek to przyniesie. W ten sposób przygotujesz dziecko do łatwiejszego przyswajania języków obcych w przyszłości. W świecie bez granic, w którym żyjemy, umiejętność posługiwania się językami obcymi to standard. Zabawa z zabawkami językowymi to najbardziej naturalny i łagodny początek tej drogi.

.. materiały partnera

Nie zapominajmy jednak, że nasze dziecko to wciąż tylko dziecko. Pragnie swobody i zabawy, łatwo je zaciekawić, łatwo też znudzić. Nie ma dziennych grafików, w których rozpisuje czas wolny i czas poświęcony na naukę. Dla niego cały dzień to zabawa. Dostosowując się do tych potrzeb i oczekiwań, wstęp do nauki języków obcych nie może odbywać się inaczej niż właśnie poprzez zabawę.

DZIECKO JEST W STANIE UCZYĆ SIĘ WIĘCEJ NIŻ 1 JĘZYKA

Językoznawcy twierdzą, że mózg noworodka jest multi-lingwistyczny i przejawia predyspozycje do łatwego, naturalnego przyswajania wszelkiego rodzaju dźwięków. Nawet tych pochodzących z języka, który nie jest jego ojczystym.

.. materiały partnera

3 LATA TO GRANICA

Wraz z upływem lat, przyswajanie języka obcego staje się coraz większym wyzwaniem. Tracimy naturalną, wrodzoną predyspozycję do przyswajania obcych dźwięków. Nie czekajmy więc na upływ czasu, tylko skorzystajmy z tej naturalnej predyspozycji, by zgarnąć jak najwięcej umiejętności językowych w momencie, kiedy jesteśmy najbardziej chłonni. Zwłaszcza, że czas nauki będzie czasem fantastycznej zabawy.

NATURALNIE ROZSZERZAJ ZAKRES

Starszemu dziecku możesz zaproponować bardziej zaawansowane aktywności, które wprowadzą go w świat dwujęzycznych zdań, rymowanek i piosenek. Niech w naturalny sposób wybiorą swoje ulubione.

.. materiały partnera

RAZEM NAJLEPIEJ

Najskuteczniejsze metody nauki języków obcych bywają bardzo niestandardowe. Wszystkie jednak potrzebują aktywnego zaangażowania nauczyciela. Dla dzieci takim nauczycielem jest rodzic. Wspólna zabawa to czas spędzony razem, a nauka która w międzyczasie też ma miejsce jest niezwykle intensywna i zróżnicowana: począwszy od umiejętności językowych, poprzez rozwój zmysłów, wyobraźni i motoryki.

.. materiały partnera

DOBRA KOMUNIKACJA: SŁOWO PO SŁOWIE, ZABAWKA PO ZABAWCE

Chicco zaprasza rodziców i dzieci do świata z nauki poprzez zabawę. Każda z edukacyjnych zabawek językowych wciąga dziecko w świat rozwijających zabaw. Pomaga przyswajać nie tylko dźwięki i melodię języka polskiego i angielskiego, ale również pozwala bawić się w odgrywanie ról, rozwija pasje, wyobraźnię i wywołuje na ich buziach wielki uśmiech! Z którym bohaterem zaczniecie swoją językową przygodę?

Miś Podróżnik – opowiada o swoich przygodach, których ma pełen …
plecak! Miś naprawdę rusza buzią!
Pchacz Wesołe Zakupy – pozwoli dziecku poczuć się jak mama czy tata na
zakupach i pomoże rozpoznać warzywa! Zapowiada się pyszna zabawa!
Stolik Hobby – nie martw się, że dziecko nie może się zdecydować czy chce
być Malarzem, Szefem Kuchni, Projektantem Zieleni czy Muzykiem. Niech
będzie każdym z nich!

.. materiały partnera

5 najlepszych zabawek do nauki angielskiego

W dzisiejszych czasach, jak nigdy wcześniej, rodzice odczuwają presję i potrzebę, by od najmłodszych lat rozwijać swoje dzieci i wykorzystywać ich potencjał. Dlatego też
zapanowała moda na to, by już przedszkolaki kursowały z jednych dodatkowych zajęć
na drugie i by stale miały „napięty grafik”. Ponieważ jednak sama nie mam zamiaru
dać się porwać tej paranoi, w cyklu wpisów „Nauka języków przez zabawę” staram się przedstawiać Wam narzędzia, dzięki którym w sposób przyjemny i naturalny można oswajać dziecko z brzmieniem języka obcego. Sprawdź!

.. materiały partnera

Nauka języka angielskiego w domu


Wiecie dlaczego jako kilkulatka nauczyłam się grać w kanastę? Bo widziałam, jak rodzice grali w nią z przyjaciółmi. Dlaczego lubię Dżem, Grechutę i Budkę Suflera? Bo w naszym domu były ich kasety i płyty. Dlaczego kocham piłkę nożną, mam
kilka złych nawyków i pęd do pomagania zwierzętom? To wszystko przejęłam od rodziców. I tak jak w sobie widzę wiele z nich, tak i w Zosi widzę wiele z siebie. Taka
jest naturalna kolej rzeczy – że dzieci naśladują dorosłych i przejmują pewne schematy ich zachowań. Sprawdź!

Nauka języka angielskiego w podróży

Podróże kształcą, podróże bawią i uczą, podróże rozwijają i zbliżają ludzi. Jest tylko jeden problem – kiedy podróżujesz z dzieckiem, przejazd z punktu „A” do punktu „B” może być prawdziwą mordęgą. Mam lekarstwo na nudę w podróży, które sprawi, że czas w samochodzie, pociągu czy samolocie mija szybciej i jest świetnie wykorzystany. Nie wierzycie? Sami sprawdźcie!

.. materiały partnera

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chicco powstało z potrzeby młodego, włoskiego przedsiębiorcy, któremu urodził się syn. Do opieki nad maleństwem, młodzi rodzice potrzebowali całej gamy produktów, które ... nie istniały. Było to prawie 60 lat temu. W 1958 roku rozpoczęła się przygoda z produktami dziecięcymi, które od samego początku tworzone były z myślą o dzieciach oraz potrzeb zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Syn nazywał się Enricco, pieszczotliwie Chicco.

Niezwykle praktyczne podejście do rodziców i ich dzieci pozwoliło zaproponować tysiące produktów i oferować je rodzicom pod wspólnym parasolem marki Chicco. Każdy z produktów zaprojektowany został z myślą o konkretnej potrzebie, bezpieczeństwie dziecka i z myślą o aspektach praktycznych, tak
istotnych dla rodziców.


FB https://www.facebook.com/chiccopolska
Instagram https://www.instagram.com/chiccopolska/
www.Chicco.pl