Wyniki testu konsumenckiego Skutecznej kuracji przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama. Jak kosmetyk spodobał się przyszłym mamom?

Pojawienia się rozstępów obawia się zdecydowana większość kobiet w ciąży. Nic dziwnego zatem, że większość z nich stosuje kosmetyki, które mają rozstępom zapobiec. Wybór produktów na rynku jest ogromny. Jak wybrać jeden, skuteczny kosmetyk?

Poniżej przedstawiamy opinie o Skutecznej kuracji przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama, którą przetestowały nasze użytkowniczki. Do badania zaprosiliśmy 57 kobiet w ciąży, które przez 2 tygodnie używały kosmetyku we własnym domu.

Rozstępy - skąd się biorą?

Rozstępy to defekt estetyczny skóry, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Choć kojarzone są najczęściej z ciążą, mogą pojawić się również w razie przybrania masy ciała, rozrostu tkanki mięśniowej czy w wyniku osłabienia skóry. Czynnikiem wpływającym na ich powstawanie są również zmiany hormonalne, dlatego tak wiele kobiet pierwsze rozstępy ma jeszcze z czasów dorastania.

Rozstępy są efektem zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, co skutkuje pojawieniem się czerwonych pasów. Kiedy faza zapalna ustąpi, pasma te przybierają jaśniejszy odcień. Nie ma nieinwazyjnego sposobu na to, by pozbyć się już powstałych rozstępów, chociaż efektywna pielęgnacja (szczególnie w okresie fazy zapalnej) jest w stanie je wygładzić i zapobiec dalszemu rozwojowi. Faza zapalna trwa nawet do pół roku. Ciężarne, u których już pojawiły się czerwone pręgi, powinny więc przykładać szczególną wagę do pielęgnacji, jeśli chcą zachować gładką skórę. Potwierdza to wypowiedź Anny:

Nie mam tendencji do rozstępów, jednak zauważyłam podczas ciąży, że jeden się pojawił. Wiadomo - na efekty trzeba więcej czasu - ale od momentu stosowania balsamu defekt nie powiększa się. To pozwala mi twierdzić, że skutecznie spełnia swoją rolę. Jestem w połowie ciąży, przytyłam już 10 kg, a co za tym idzie doszedł cellulit. Wydaje mi się, że balsam zatrzymał jego dalszy proces rozwoju :)

Jak pielęgnować skórę?

Dbanie o skórę, można rozpocząć już przed planowaną ciążą. W naszym teście brały udział tylko kobiety w ciąży – między 4 a 9 miesiącem. Na początku naszej ankiety zapytaliśmy je o to, jak oceniają Skuteczną kurację przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama w pięciostopniowej skali. 84 proc.* badanych oceniła produkt na piątkę, 15 proc. na czwórkę, a niespełna 2 proc. na trójkę. Żadna z ankietowanych nie wystawiła oceny niższej niż trzy. 94 proc.* wszystkich badanych uważa, że produkt przynosi pożądane efekty.

Powstawanie rozstępów u kobiet w ciąży jest konsekwencją zmian hormonalnych i gwałtownego rozciągania się skóry. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie napięcia. 96 proc.* badanych przyznała, że kosmetyk łagodzi te objawy i poprawia jędrność skóry.  Ankietowane są też zgodne co do tego, że produkt świetnie łagodzi suchość skóry i poprawia jej nawilżenie. Jak napisała Monika:

Zaczęłam go używać w połowie ciąży, rano i wieczorem wcierając, masując do całkowitego wchłonięcia. W ciąży dużo przytyłam, a nie mam ani jednego rozstępu, więc dla mnie krem działa cuda.

Kuracja przeciw rozstępomKuracja przeciw rozstępom graf. redakcja

Skuteczna kuracja przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama - wydajna i przyjazna w użyciu

Rozstępy dotykają nie tylko skóry na brzuchu, ale też na piersiach, udach, pośladkach czy ramionach. Skuteczna kuracja przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama jest produktem uniwersalnym, który można stosować na wszystkie te obszary. Korzystnym faktem jest więc jego wydajność – potwierdza ją 89 proc.* ankietowanych.

To jest mój faworyt wśród kosmetyków! Jest po prostu idealny pod każdym względem. Zakochałam się w nim. Świetnie się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy, nawilża, jest łatwy w aplikacji. Potrzeba niewielkiej ilości by nakremować np. cały brzuszek równomiernie. Jest wydajny, tani, pięknie pachnie (nawet mój mąż tak uważa), jednym słowem bajka!

– napisała Magdalena.

Jej zdanie podzielają również inne mamy, bo 96 proc.* badanych uważa, że produkt ma przyjemny zapach.

Czy spośród wielu kosmetyków dla kobiet w ciąży, nasze użytkowniczki same kupiłyby właśnie produkt marki Bielenda? 91 proc.* przyznała, że tak. Ankietowane uważają, że stosunek jakości do ceny Skutecznej kuracji przeciw rozstępom Bielenda Sexi Mama jest korzystny.

* suma odpowiedzi „Zdecydowanie tak” i „Raczej tak”

Test konsumencki kosmetyków Bielenda Sexi MamaTest konsumencki kosmetyków Bielenda Sexi Mama graf. redakcja